HTC Magic, czyli G2 już gotowy
18 lutego 2009
Już na kwiecień brytyjski Vodafone zapowiedział premierę drugiego telefonu działającego pod kontrolą systemu Android. Nie jest zaskoczeniem, że G2 (jak niektórzy internauci zwykli go już nazywać), podobnie jak G1 został przygotowany przez amerykańską firmę HTC. Co jednak ciekawsze, nowy smartfon pod względem wyglądu i funkcji będzie znacznie większym rywalem dla iPhone'a niż jego poprzednik.

Telewizja satelitarna w komórce
18 lutego 2009
Pozytywnym wynikiem zakończyły się przeprowadzone we Włoszech testy odbioru telewizji satelitarnej za pomocą telefonów komórkowych.

Orkiestra Symfoniczna YouTube - głosowanie trwa
18 lutego 2009
Finaliści pierwszej w historii wirtualnej orkiestry YouTube Symphony Orchestra zostali wybrani. Teraz jury i internauci zadecydują o tym, kto weźmie udział w koncercie w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Głosowanie trwa do 22 lutego, a zwycięzców, którzy w kwietniu zagrają pod batutą Micheala Tilsona Thomasa, poznamy już 2 marca.

Producenci komórek martwią się i chcą płacić
18 lutego 2009
Firma McAfee opublikowała na odbywających się właśnie w Barcelonie targach Mobile World Congress interesujący raport analizujący wpływ problemów z bezpieczeństwem urządzeń mobilnych na producentów tych urządzeń.

Nokia N86 z aparatem 8 Mpix
17 lutego 2009
Fiński producent telefonów komórkowych zaprezentował na targach MWC 2009 w Barcelonie model Nokia N86 wyposażony w aparat cyfrowy o matrycy 8 megapikseli z obiektywem Carl Zeiss Tessar.

Tempo - nowe smartfony Acera
17 lutego 2009
Podczas wczorajszej konferencji GSMA na odbywającym się w Barcelonie Mobile World Congress firma Acer zaprezentowała pierwszy zestaw smartfonów z serii Acer Tempo.

Kingston wprowadza nowe karty microSDHC
17 lutego 2009
Firma Kingston ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty nowych kart pamięci flash microSDHC o pojemności 16 GB, przeznaczonych do wykorzystania w telefonach komórkowych i urządzeniach mobilnych nowej generacji.

Gadu-Gadu testuje lokalizacyjny serwis internetowy
17 lutego 2009
Producent Gadu-Gadu uruchomił i testuje nowy serwis, który gromadzi dane Polaków według miejsca zamieszkania. Jak powiedział PC Formatowi Jarosław Rybus, rzecznik prasowy GG, serwis będzie docelowo zintegrowany z najpopularniejszym nad Wisłą komunikatorem. Czy to oznacza, że w każdej chwili będziemy mogli zobaczyć, kto mieszka obok nas, i rozpocząć nową znajomość?

Targi Mobile World Congress 2009
17 lutego 2009
W poniedziałek, 16 lutego rozpoczęły się targi Mobile World Congress 2009 w Barcelonie, które są uznawane za najważniejsze wydarzenie w świecie technologii mobilnych. Najistotniejsze informacje, prezentacje i premiery sprzętu oraz oprogramowania przedstawiamy na bieżąco. Tegoroczne targi MWC potrwają do czwartku 19 lutego.

ARM Cortex-A9 - wielordzeniowy procesor do iPhone'a
17 lutego 2009
Firma ARM zaprezentowała mobilny procesor wielordzeniowy Cortex-A9. Apple na razie nie wypowiedziało się na temat użycia procesora w nowym iPhonie, ale poszukuje już programistów, którzy będą w stanie tworzyć kod działający właśnie na takim chipsecie.

Szerlok szuka ogłoszeń
17 lutego 2009
W sieci pojawił się nowy darmowy serwis ogłoszeń lokalnych, przygotowany przez twórcę Wykopu. Szerlok.pl, bo pod taką nazwą kryje się nowa witryna, został uruchomiony w 7 największych miastach: Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Zadbaj o wspomnienia ze Skano.pl
17 lutego 2009
Wiele osób ma bogate archiwum zdjęć, negatywów i slajdów, które leżą w kartonach w szafie lub piwnicy. Z myślą o takich użytkownikach powstał nowy serwis Skano.pl, pozwalający w prosty i bezpieczny sposób zamienić stare materiały na format cyfrowy.

Kłopoty Nvidii - koncern obwinia partnerów
17 lutego 2009
Koniec roku nie był pomyślny dla Nvidii. Firma rozpoczęła styczeń z ogromną liczbą niesprzedanych chipów zalegających w magazynach. Winny jest oczywiście kryzys, ale zdaniem koncernu także partnerzy, którzy nie spełnili pokładanych w nich nadziei.

Windows Mobile w telefonach LG
17 lutego 2009
Microsoft ogłosił, że zawarł strategiczne porozumienie z koreańskim koncernem LG. W wyniku uzgodnień pomiędzy korporacjami telefony komórkowe koreańskiego giganta będą wyposażane w system operacyjny Windows Mobile.

Współpraca Google z Nvidią = Android On Chip
17 lutego 2009
Nvidia na odbywającej się właśnie konferencji Mobile World Congress w Barcelonie ogłosiła, że kilka miesięcy temu podjęła współpracę z Google i Open Handset Alliance w celu przygotowania systemu Android, który wykorzystywany jest m.in. w telefonie G1, dla serii chipsetów.

Jedna kierownica (prawie) do wszystkiego
16 lutego 2009
Na rynku akcesoriów do gier mało jest urządzeń, które są kompatybilne z pecetem oraz konsolami równocześnie. Tym bardziej cieszy premiera każdego urządzenia zdolnego do takiej współpracy.


Nokia otwiera swój sklep z aplikacjami
16 lutego 2009
Nokia na trwającej właśnie konferencji GSMA Mobile World Congress 2009 poinformowała o starcie własnej platformy, sklepu z aplikacjami na telefony mobilne. W szczególności na początku będą one dostępne na najważniejszym smartfonie Nokii N97, którego premiera ma się odbyć już w czerwcu tego roku.Najnowsze artykuły

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA


Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.


Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Ekran blokady to element, który część użytkowników uwielbia, a część nienawidzi. Jeżeli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera i nie obawiasz się, że ktoś włamie się, by wykraść twoje dane, zapewne najchętniej wyłączysz Ekran blokady, bo tylko wydłuża czas logowania. Jeżeli jednak często blokujesz dostęp do stacji roboczej, Ekran da ci dostęp do wielu użytecznych informacji. Robert Szyszka

Smartfon wolności: fundacja /e/
Smartfon wolności: fundacja /e/
Porady z pcformatowej szuflady: Jak uniezależnić się od Googlea i zainstalować /e/ alternatywny system operacyjny dla smartfonów. Piotr Rabiej i Michał Michalski
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto