Policja znowu wchodzi do mieszkań internautów
19 maja 2008
70 płyt z nielegalnym oprogramowaniem oraz 7 zarekwirowanych komputerów to wynik akcji policjantów z Lubartowa. Łącznie zaangażowano 20 funkcjonariuszy. Policja apeluje do internautów – udostępniajcie tylko aplikacje freeware.

Uciążliwi hakerzy zatrzymani
19 maja 2008
Hiszpańska policja zatrzymała grupę niezwykle aktywnych hakerów. Żaden z cyberprzestępców nie miał więcej niż 20 lat, dwóch najmłodszych było w wieku 16 lat.

Zewnętrzna karta graficzna do laptopa
19 maja 2008
Jak donosi portal Notebook Review, na rynku ma się pojawić zewnętrzna karta graficzna Fujitsu Siemens do laptopów. To ciekawa informacja, ponieważ wprowadzenie tych zewnętrznych urządzeń zawsze kończyło się na planach.


Tańszy telefon dla najuboższych
16 maja 2008
W opinii UKE Telekomunikacja Polska od 1 czerwca powinna zaoferować tańszy abonament telefoniczny osobom pobierającym zasiłki socjalne.

Google udostępniło encyklopedię dla webmasterów
16 maja 2008
Na łamach serwisu Google Code zaprezentowany został produkt Google Doctype, czyli otwarta encyklopedia dla webdeweloperów. Znaleźć w niej można większość zagadnień dotyczących HTML-a, JavaScriptu, CSS-ów i innych internetowych technologii.

iPhone w Polsce w Orange!
16 maja 2008
France Telecom, właściciel marki Orange, wydał dzisiaj oświadczenie na temat nowej umowy z firmą Apple. Według niej nowe telefony iPhone pojawią się w tej sieci komórkowej także w Polsce.

Yahoo jednak będzie przejęte?
16 maja 2008
Po tym, jak Microsoft wycofał swoją ofertę przejęcia internetowego giganta, akcje Yahoo! bardzo potaniały – z około 30$ do nawet 24$. Nie jest więc dziwne, że po udziały w firmie zaczęli ustawiać się nowi inwestorzy. Jednym z nich jest milioner Carl Icahn, który rozpoczął skupowanie akcji i w tym momencie ma ich blisko 50 milionów. Ich wartość wynosi blisko 1,4 miliarda dolarów.

Kradną dane użytkowników VoIP
15 maja 2008
Po masowych kradzieżach numerów kart kredytowych i danych medycznych zainteresowanie internetowych rabusiów skoncentrowało się na użytkownikach telefonii internetowej.

Adobe Flash Player 10 prawie gotowy
15 maja 2008
Wczoraj firma Adobe udostępniła testową wersję Flash Player 10, znanego wcześniej pod nazwą kodową Astro. Znajdziemy w niej kilka ciekawych nowości, które zapewne spowodują, że Flash będzie popularniejszy.

Czy jesteś hiperkomunikatywny?
15 maja 2008
Co zabrałbyś, wychodząc z domu na 24 godziny, gdybyś mógł wybrać tylko jedną rzecz? 38 proc. pytanych odpowiedziało, że telefon komórkowy.

Atak na BZ WBK
15 maja 2008
Od wczoraj na skrzynki pocztowe polskich internautów ponownie jest wysyłany phishing. Celem ataku są klienci banku BZ WBK.

Dźwięki X-Fi także przez USB
13 maja 2008
Creative zaprezentował kartę dźwiękową z serii Sound Blaster X-Fi podłączaną do komputera przez port USB.

Nimbuzz – rozmowy za darmo
13 maja 2008
Holenderska firma Nimbuzz na początku poprzedniego roku udostępniła wersję beta komunikatora IM, pozwalającego m.in. prowadzić darmowe rozmowy głosowe z użytkownikami różnych sieci, np. Skype, Google Talk, MSN Live czy Jabber. Dzisiaj udostępnione zostały dwie kolejne wersje Nimbuzza, mobilna i w postaci widgetów dla serwisów społecznościowych.

Microsoft – wirtualny teleskop
13 maja 2008
Kolejna gratka (po Google Sky) dla amatorów astronomii. Microsoft opublikował betę programu do oglądania nieba. Aplikacja umożliwia podziwianie obrazów z obserwatoriów umieszczonych na ziemi oraz w przestrzeni kosmicznej.

Proste tworzenie społeczności
13 maja 2008
Nowa usługa Google Friend Connect pozwoli zamienić dowolną stronę internetową w portal społecznościowy – dodać galerię użytkowników, tablicę z ogłoszeniami czy system zaproszeń do udziału w życiu społeczności.


Mozilla Firefox 3 RC1 – testy wewnętrzne
12 maja 2008
Mike Schroepfer z Mozilla Corporation poinformował na blogu programistów Mozilli o zamrożeniu kodu przeglądarki Mozilla Firefox 3.0 w wersji RC1. Wczoraj miały się zacząć testy wewnętrzne, od których wyników zależy dalszy rozwój wersji RC. Jeśli zespół nie napotka na problemy, to ta wersja Firefoksa zostanie upubliczniona dla wszystkich internautów.

Semantyczna wyszukiwarka
12 maja 2008
Firma Powerset zaprezentowała pierwszą internetową wyszukiwarkę semantyczną, która generuje wyniki nie tylko w oparciu o słowa wpisane w pole wyszukiwania, ale także o ich znaczenie.

Karta graficzna pod USB
12 maja 2008
Firma EVGA zaprezentowała wpinaną do portu USB kartę graficzną, zwiększającą liczbę monitorów, które można podłączyć do jednego komputera.

Najnowsze artykuły

Po co komu AMP?
Promocja
Karty graficzne firmy ZOTAC występują zazwyczaj w kilku wersjach. Najwydajniejsze są oznaczone dopiskiem AMP i pracują z wyższymi częstotliwościami niż tańsze modele. Ale czy warto za to dopłacać? redakcja pc format

Test słuchawek Patriot Viper V370
Bas do potęgi
Patriot kieruje swoją serię Viper głównie do graczy i V370 nie są wyjątkiem. Słuchawki w standardzie 7.1 możemy kupić taniej, tu producent dorzucił jednak dodatkowe wzmocnienie basu. Dzięki temu każda eksplozja brzmi tu wyjątkowo soczyście. [KK]

Test słuchawek Creative SXFI Air
Powietrze pełne przestrzeni
Nigdy nie mieliśmy zaufania do wirtualnego dźwięku przestrzennego. Creative SXFI Air są pierwszym modelem słuchawek, który sprawia, że wolimy słuchać muzyki z szerszą, stworzoną przez sterownik urządzenia sceną. [GK]

Test Creative SXFI AMP
Wielka przestrzeń
Magia! Tak (pomijając parę dodatkowych wyrazów) opisuje swój najnowszy wynalazek, Super X-Fi, firma Creative. W skrócie: to technologia dźwięku przestrzennego, która sprawia, że wydaje się, iż muzyka czy odgłosy dochodzą do słuchacza z porządnych zewnętrznych głośników, a nie ze słuchawek, które ma się fizycznie na lub w uszach. aleksander olszewski

Test karty graficznej Inno3D GTX 1650 Compact
Budżetowo, ale niezbyt tanio
Jak to w życiu bywa, najmocniejsi prą przodem, torując drogę maruderom. Dlatego na GeForcea GTX 1650 musieliśmy czekać stosunkowo długo. W końcu się pojawił i choć charakteryzuje się dobrą kulturą pracy, to cena karty została ustalona na zbyt wysokim poziomie w stosunku do wydajności. Grzegorz Karaś

ASUS ZenBook 13 UX333FA
Niczym papier
Asus swoją wizję laptopowej elegancji rozwija od wielu lat i w nowym ZenBooku 13 zebrał wszystkie innowacje, z których firma może być dumna. UX333FA to wyjątkowo udana, przemyślana konstrukcja, do tego naprawdę niewielka i lekka.

Test Epson L3111
Każdemu się przyda
Drukowanie, skanowanie i kopiowanie to czynności wykonywane niekoniecznie na co dzień i przez każdego, ale jeśli będziemy mieli w domu sprzęt łączący w sobie te funkcje, to ominie nas konieczność wycieczki do punktu ksero czy proszenie znajomego o wydruk dokumentu. Marcin Kwiecień

Hoverboardem przez świat
Pojazdy transportu osobistego
Moda na segwaye i hoverboardy rośnie w ostatnich latach lawinowo. Dlatego też postanowiliśmy przetestować kilka tego typu pojazdów, by raz na zawsze rozstrzygnąć czy mają one rację bytu w miejskiej dżungli? TOMASZ LUBCZYŃSKI
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto