Nowa odsłona map Targeo
11 marca 2009
Jeden z popularniejszych w polskiej sieci serwisów z mapami doczekał się sporej modyfikacji, która ma powiększyć funkcje portalu oraz ułatwić korzystanie z niego.

Google blokuje SMS-y
11 marca 2009
Wiadomo już, że dzisiaj Google zablokuje możliwość wysyłania wiadomości tekstowych (SMS) przez Google Talk innym aplikacjom. Wykorzystywanie usługi Google stało się ostatnimi czasy bardzo popularne.

Nowa wersja robaka Conficker/Downadup/Kido jeszcze bardziej niebezpieczna
11 marca 2009
Eksperci z firmy Kaspersky Lab wykryli i dokładnie zanalizowali najnowszą wersję robaka Kido, znanego też pod nazwą Conficker lub Downadup. Najnowszy wariant różni się od poprzednich rozszerzeniem funkcjonalności trojana wykorzystywanej we wcześniejszych wersjach tego szkodnika.

Monitory HD od BenQ
11 marca 2009
Firma BenQ wprowadzi na polski rynek 6 nowych panoramicznych monitorów z serii G. Wszystkie urządzenia - z przekątną wyświetlacza od 18,5 do 24 cali - mają ekrany w rozdzielczości HD.

Telefoniczne domeny już dostępne
11 marca 2009
Od 10 marca firma 2BE.pl uruchomiła pre-rejestrację domen .TEL. Oficjalny start dla telefonicznych adresów przewidziany jest na 24 marca - od tego momentu będą one mogły być rejestrowane na zasadach, kto pierwszy ten lepszy.


Pojemny i oszczędny - nowy HDD Samsunga
11 marca 2009
Samsung Electronics wzbogacił swoją ofertę dysków twardych o nową serię dysków EcoGreen F2EG. Najpojemniejszy przedstawiciel tej serii charakteryzuje się pojemnością wynoszącą aż 1,5 TB.

Opera 10 udostępniona
11 marca 2009
Oczywiście jeszcze nie jako produkt finalny, lecz jako kolejny build w fazie alfa. Niemniej twórcy przeglądarki Opera 10 (znanej obecnie pod kodową nazwą Peregrine) udostępnili publicznie nową wersję i czekają na komentarze.

Energooszczędne pamięci GeIL
10 marca 2009
GeIL, producent wydajnych pamięci RAM, wprowadził do swojej oferty nową serię DDR2 o nazwie Green. Obejmuje ona 1- i 2-gigabajtowe układy, które mogą pracować z napięciem zasilania równym 1,6 V.

Nvidia wprowadza GeForce z serii 100
10 marca 2009
Nowe układy to w większości odświeżone wersje znanych już konstrukcji z serii 9, przeznaczone do sprzedaży wyłącznie na rynku OEM.

Publiczny nadawca otwiera własny tracker BitTorrent
10 marca 2009
Po serii udanych testów, które miały miejsce w 2008 roku, norweski publiczny nadawca, NRK, zdecydował się na uruchomienie własnego trackera BitTorrent. Ten pionierski krok w branży nadawców to bardzo istotna zmiana w postrzeganiu trackerów jako wygodnego narzędzia propagowania treści, a nie siedliska piratów.

myCV.pl - darmowy kreator CV
10 marca 2009
Dzięki nowej witrynie myCV.pl tworzenie Curriculum Vitae jest bardzo proste, a efekt końcowy powinien zadowolić najbardziej wymagających użytkowników. Serwis pozwala opracować własne CV w przysłowiowe 5 minut.

Google Chrome 2 beta
10 marca 2009
Tempo rozwoju przeglądarki WWW opracowanej przez giganta wyszukiwarkowego z Mountain View zaskakuje. Firma Google udostępniła wersję beta drugiej generacji swojej przeglądarki.

Adobe udostępnia Reader Mobile SDK
10 marca 2009
Firma Adobe udostępniła pakiet dla programistów, który umożliwi opracowywanie aplikacji do łatwego pobierania, zarządzania i wyświetlania plików PDF w urządzeniach mobilnych: telefonach komórkowych, smartfonach itp.

Karty graficzne prognozują zachowania rynków finansowych
10 marca 2009
Dzięki technologii CUDA za pomocą karty graficznej można znacznie szybciej niż wykorzystując procesor centralny przeprowadzić wymagające dużej mocy obliczeniowej operacje, np. konwertować filmy do różnych formatów.
Okazuje się, że z technologii firmy Nvidia korzystają nie tylko indywidualni użytkownicy, ale także duże instytucje.

Nowe możliwości kart w Firefoksie
10 marca 2009
Zespół programistów Mozilla postanowił rozszerzyć możliwość pustych kart w przeglądarce Firefox, opracowując specjalny dodatek, który usprawni korzystanie z aplikacji, dając użytkownikom szybki dostęp do najczęściej odwiedzanych stron w postaci miniaturek.

Muziic odtworzy muzykę z YouTube
10 marca 2009
David Nelson, amerykański nastolatek, stworzył serwis muzyczny z aplikacją Muziic, która pozwala na strumieniowe przesyłanie muzyki z najpopularniejszego serwisu z materiałami wideo YouTube, bez konieczności ładowania filmu.

Google przetłumaczy PDF-y i dokumenty Office
10 marca 2009
Google Translator doczekał się kolejnej aktualizacji, w której wprowadzono przydatną funkcję tłumaczenia plików w formacie PDF oraz dokumentów z pakietu Microsoft Office.

Jubileuszowa edycja INTERTELECOM 2009
10 marca 2009
W dniach 17-19 marca 2009 na terenach targowych w Łodzi odbędą się XX Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM 2009.

Telewizja mobilna od INFO-TV-FM
9 marca 2009
Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił wyniki konkursu na telewizję mobilną. Najwięcej punktów w przetargu na rezerwację częstotliwości do świadczenia audiowizualnych usług medialnych w technologii DVB-H uzyskała oferta spółki INFO-TV-FM z siedzibą w Zamościu.

Najnowsze artykuły

Muzyczne wspomnienia
Zniknęła ci lista odtwarzania na Spotify? Tak ją przywrócisz
Jeśli zdarzyło ci się przypadkiem lub pod wpływem impulsu usunąć playlistę z serwisu strumieniującego muzykę Spotify, ale chcesz ją przywrócić, to istnieje taka możliwość. Wystarczy tylko kilka kroków. Paula Jeziorska

Migracja danych z Google Play Music do YouTube Music
Poradnik: jak przenieść zasoby muzyczne między aplikacjami
Niedawno pisaliśmy o końcu Google Play Music. Zamiast niego pojawi się YouTube Music. Co jednak zrobić, jeśli korzystaliśmy z apki Googlea, mamy wykupione za jej pośrednictwem zbiory muzyczne i muzykę wgraną do programu? Czekać nas będzie migracja danych. Paula Jeziorska

Dane bezpieczne w chmurze. Sprawdzamy Cloud Backup od nazwa.pl
Dane bezpieczne w chmurze [poradnik we współpracy z nazwa.pl]
Użytkownicy komputerów dzielą się na tych, którzy archiwizują swoje dane i takich, którzy zaczną to robić po tym, gdy już raz je stracą. Pół biedy, jeśli do krainy padniętych dysków odejdzie tylko ten systemowy, bo Windowsa i programy można szybko zainstalować od nowa. A co, jeśli utraci się archiwum zdjęć lub dokumentów? [poradnik we współpracy z nazwa.pl]

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA

Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto