Fuzja CPU i GPU - nowe szczegóły
5 sierpnia 2008
W odpowiedzi na wczorajsze informacje na temat intelowskiego układu graficznego Larrabee, dziś AMD prezentuje szczegóły nowego chipu, który ma być połączeniem procesora centralnego z graficznym – Fusion.

Nowości sieciowego Photoshopa
5 sierpnia 2008
Dostępna online aplikacja Adobe Photoshop Express po ostatniej aktualizacji zyskała szereg nowych, przydatnych funkcji. Niestety, pozytywne zmiany nie dotyczą ilości miejsca udostępnianego na serwerach Adobe. Każdy użytkownik konta ma do dyspozycji 2 GB na umieszczanie swoich zdjęć.

iPhone 3G oficjalnie w Polsce
5 sierpnia 2008
Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami Orange i Era mają być pierwszymi operatorami w Polsce, którzy wprowadzą do swojej oferty multimedialny telefon komórkowy iPhone 3G.

Dyski SSD od Microna
5 sierpnia 2008
Micron poinformował, że już wkrótce wprowadzi do sprzedaży nowe dyski SSD bazujące na technologii SLC oraz MLC. Pamięci będą dostępne w dwóch wielkościach: 2,5 oraz 1,8 cala.

WindowsLive.com serwisem społecznościowym
5 sierpnia 2008
Do tej pory Microsoft wykorzystywał serwis WindowsLive.com jako bazę tematów dotyczących oferowanych w Live usług, czyli Messenger, hotmail, Spaces, SkyDrive i Photo Gallery. Jednak wczoraj wprowadzono zmiany, które przekształciły WindowsLive.com w serwis społecznościowy.

Integracja Expressivo i Skype
4 sierpnia 2008
IVO Software zaprezentowało najnowszą wersję Expressivo 1.4.2 – programu, który potrafi czytać dowolny tekst ludzkim głosem. Nowe Expressivo zostało zintegrowane z komunikatorem Skype, który dzięki temu zaczął mówić do swoich użytkowników.

Centrum tłumaczeń od Google
4 sierpnia 2008
Blog Blogoscoped donosi, że Google pracuje nad nową usługą Google Translation Center. Ma ona skupiać tłumaczy, którzy będą oferowali swoje usługi na różnych zasadach. Wiadomo, że będą one zarówno płatne, jak i bezpłatne.

Mały, tani laptop od Lenovo
4 sierpnia 2008
Na jesieni pojawi się w sprzedaży nowy produkt marki Lenovo. Producent oficjalnie zapowiedział mały, przenośny laptop oznaczony symbolem S10, podając przy tym szereg szczegółów dotyczących konfiguracji. Najtańsza wersja notebooka z dyskiem 80 GB, pamięcią 512 MB kosztować będzie około 399 dolarów.

Larrabee - GPU od Intela
4 sierpnia 2008
Choć szczegółowe informacje na temat układu graficznego Larrabee Intel zamierza ujawnić na rozpoczynającej się w przyszłym tygodniu konferencji Siggraph 2008, już teraz uchyla rąbka tajemnicy.

Kolejne cięcie cen Xboksa 360
4 sierpnia 2008
Nie jest wielką tajemnicą, że producenci konsoli sprzedają swoje urządzenia poniżej kosztów produkcji, a stratę rekompensują pieniędzmi ze sprzedaży gier i akcesoriów. "Skoro nie zarabiamy na konsolach, to możemy zarabiać na nich jeszcze mniej" – najwyraźniej uważa Microsoft i szykuje drugą w ciągu miesiąca obniżkę cen Xboksa 360.

Tańszy roaming w UE
4 sierpnia 2008
Od 30 sierpnia będą obowiązywać nowe stawki za połączenia wychodzące i przychodzące w strefie Unii Europejskiej. Jak informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej, maksymalna stawka za połączenie wykonane nie będzie mogła przekroczyć 1,81 zł, zaś za minutę przychodzącą zapłacimy nie więcej niż 0,87 zł. Podane ceny zawierają podatek VAT.

"Translate server error"
4 sierpnia 2008
Przygotowania do Olimpiady w Pekinie idą pełną parą i budzą wiele emocji. Pod wpływem ogólnoświatowych nacisków organizatorzy igrzysk zgodzili się nawet na zniesienie wszelkich zapowiadanych wcześniej ograniczeń dotyczących korzystania z internetu podczas olimpijskich zmagań.

Obrazki kradnące dane
4 sierpnia 2008
Na odbywającej się właśnie konferencji Black Hat w Las Vegas zastaną podane szczegóły dotyczące nowego ataku zagrażającego użytkownikom serwisów społecznościowych i aukcyjnych oraz metody ochrony przed nim.

Hitachi zwiększa możliwości dysków twardych
4 sierpnia 2008
Japoński koncern zademonstrował technologię umożliwiającą zapisanie na powierzchni jednego cala kwadratowego 610 gigabitów danych. Taki wynik jest znacznie lepszy niż potencjał tkwiący w najpopularniejszej obecnie technologii prostopadłego zapisu danych (perpendicular recording)

Nowy Vostro od Della
1 sierpnia 2008
Dell zaprezentował nowy laptop z serii Vostro, oznaczony numerem 2510. Producent zapewnia, że notebook będzie można dowolnie skonfigurować, według własnych potrzeb i wymagań.

Internetowe kino
1 sierpnia 2008
GTS Energis uruchomiło zapowiadany projekt – Multimopleks, czyli internetową wypożyczalnię filmów. Większość obejrzeć można w cenie od 1 do 5 zł, a obecnie w bazie znajdziemy 50 tytułów polskich i światowych reżyserów.

Większy limit transferu w Play
1 sierpnia 2008
Choć Play to najmłodszy operator komórkowy, silnie walczy o pozycję na rynku, rozszerzając gamę usług. Zaledwie miesiąc temu zaprezentowano mobilny internet, a już od 1 sierpnia oferta bezprzewodowego internetu Play Online rozszerzy się o nowy pakiet z większym limitem transferu danych, który wyniesie aż 10 GB.

Zestaw Wireless-N Upgrade od Netgear
1 sierpnia 2008
Netgear zapowiedział wprowadzenie zestawu Wireless-N Upgrade (WNEB3100) – automatycznie konfigurującego się rozwiązania, które ułatwia uzupełnienie istniejącej sieci o pasmo bezprzewodowe Wireless-N 5 GHz i rozbudowę komputera o szybsze, stabilniejsze połączenia możliwe dzięki technologii 802.11n 5 GHz.

Tania muzyka z Plusa
1 sierpnia 2008
W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, w poniedziałek, 4 sierpnia 2008 r. zadebiutuje nowa oferta Plusa – Muzodajnia.pl, pierwszy serwis muzyczny dający dostęp do wielu plików bez konieczności płacenia za pojedyncze utwory. W muzycznej ofercie Plusa znajdą się przeboje największych i najbardziej uznanych firm fonograficznych.

Podkręcanie Visty według Microsoft
1 sierpnia 2008
Microsoft w swojej internetowej bazie wiedzy udostępnił dokument, w którym radzi, jak podkręcić wydajność najnowszego systemu Windows Vista. Publikacja jest kolejnym posunięciem mającym na celu poprawę społecznego odbioru Visty.

Najnowsze artykuły

Pliki pod kluczem
Porady: Szyfrowanie danych
Nasze cenne dane przed dostępem osób niepowołanych możemy chronić na wiele różnych sposobów. Jedną z najskuteczniejszych metod jest szyfrowanie w warunkach domowych, choć sprawdzą się także inne sposoby, jak np. ukrywanie zbiorów czy ochrona za pomocą samego hasła (PIN-u). Marcin Lisiecki

Nanometrowa loteria
Testy: Procesory
Ziemia paręnaście razy musiała okrążyć Słońce, żeby procesory AMD powtórzyły osiągnięcie z czasów premiery Athlona 64: wydajnościowe zrównanie się lub przewaga nad układami Intela. Postanowiliśmy sprawdzić dokładniej, co tym razem możemy wygrać na krzemowej loterii. Marcin Kwiecień

Okna na internetowy świat
Testy przeglądarek internetowych
Dzisiaj wśród przeglądarek rządzi Chrome. Do podobnych wniosków doszedł Microsoft. Gigant zdecydował się więc przy okazji wiosennej aktualizacji podmienić bebechy swojego Edgea na te znane z najpopularniejszego Chromea. To dobra okazja, by sprawdzić, jak prezentuje się nowy Edge na tle innych przeglądarek. Krzysztof Kempski

Miękka przyszłość robotyki
Technologie: Robotyka
Maszyny systematycznie zastępują ludzi w pracy. Okazuje się jednak, że świat przyszłości wypełniony robotami może wyglądać nieco inaczej, niż sobie dotychczas wyobrażaliśmy... Michał Procner

Maszyny nie z tej ziemi
Technologie: Komputery w kosmosie
W tym roku mija dokładnie pół wieku, odkąd świat zobaczył, jak Armstrong i Aldrin radośnie podskakują na powierzchni Księżyca. W marcu wysłaliśmy w kosmos pierwszą kapsułę pasażerską Dragon 2. Żaden z tych faktów nie miałby miejsca, gdyby nie komputery. I to nie byle jakie, bo kosmiczne. Katarzyna Bielińska

Boty po dwóch stronach mocy
Technologie: Boty są wśród nas
Rzadko kiedy poświęca się im uwagę. Niesłusznie. Boty generują ponad jedną trzecią internetowego ruchu bez nich sieć z pewnością wyglądałaby inaczej. Katarzyna Bielińska

Co za kRAM!
Pamięć RAM
Kupując komputer, najwięcej wagi przywiązujemy zazwyczaj do wyboru procesora i karty graficznej, bo one są najistotniejsze w kontekście wydajności. Nie pamiętamy jednak o tym, że niekoniecznie warto dopłacać do wyższego modelu CPU, bo ten sam lub lepszy efekt osiągniemy, płacąc za szybszy RAM. marcin kwiecień

Bez zbędnych kopii
Porządkowanie plików
Komputer wyposażony w nowoczesny, duży dysk wydaje się być w stanie pomieścić wszystko, co tylko sobie wymyślimy. Zdjęcia, filmy, dokumenty oraz nowe programy z czasem zajmują jednak coraz więcej miejsca i nagle okazuje się, że początkowo ogromna wolna przestrzeń kurczy się do minimalnych rozmiarów. System traci wydajność, a w gąszczu nieuporządkowanych plików trudno znaleźć potrzebne dane. Robert Szyszka
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto