Cenowy atak Play Online
7 lipca 2008
Od dziś multimedialny operator sieci Play rozpoczyna sprzedaż nowej usługi mobilnego dostępu do internetu - Play Online, która jest obecnie najbardziej konkurencyjną cenowo ofertą bezprzewodowego dostępu do internetu na polskim rynku.

Automatyczny barman Pan Asahi
7 lipca 2008
W jednym ze sklepów sieci Selfridges na Oxford Street w Londynie rozpoczął pracę automatyczny barman nazywany Pan Asahi. Potrafi on otwierać butelki z piwem i odróżnia ich pojemności, napełnia szklanki, cały czas się uśmiecha, umie też spokojnie odpowiadać na pytania klientów.

Nowy Gentoo Linux 2008.0 dla ambitnych
7 lipca 2008
Gentoo Linux to popularna i zarazem jedna z najbardziej oryginalnych dystrybucji systemu Linux. Pojawiła się właśnie wersja 2008.0, w której znalazło się wiele nowości i usprawnień w porównaniu z poprzednią edycją.

Puchar Świata w Blenderze
4 lipca 2008
Do 1 września 2008 r. można nadsyłać prace na coroczny konkurs Blender World Cup. Mogą wziąć w nim udział wszyscy, którzy pasjonują się grafiką 3D, nie poprzestają na podziwianiu prac innych, ale sami tworzą tego typu grafikę, wykorzystując do tego celu darmowy, ale bardzo funkcjonalny program Blender.

Programy Pandy w wersji 2009 beta do wypróbowania
4 lipca 2008
Firma Panda Security udostępniła do publicznych testów wersje beta najnowszego pakietu Panda Internet Security 2009 oraz programu antywirusowego Panda Antivirus Pro 2009. Oba programy dostępne są bez żadnych opłat do czasu wprowadzenia pełnych, handlowych wersji produktów.

Midori – następca Windows
4 lipca 2008
Microsoft oficjalnie zaprzestał dostarczania kopii systemu Windows XP producentom komputerów PC. Vista to system, który wbrew zapowiedziom nie spełnił oczekiwań mimo sześciu lat pracy nad nim. Dotarliśmy do materiałów dotyczących ukrytego projektu o nazwie Midori, który być może przekształci się w kolejny system – następcę linii Windows.

Największe zagrożenia czerwca
4 lipca 2008
Opublikowano najnowszy raport firmy ESET, pokazujący najczęstsze zagrożenia czerwca. Kolejny raz w pierwszej trójce pojawiły się konie trojańskie wykradające dane graczy sieciowych RPG, aplikacje adware, wirusy i robaki rozprzestrzeniające się za pośrednictwem plików autostartu. Pierwszą dziesiątkę zamyka groźny koń trojański, który może przysporzyć nieostrożnym internautom sporo kłopotów.Integracja usług online z przeglądarką Firefox
3 lipca 2008
Programiści z Mozilla Labs (dział deweloperski Fundacji Mozilla) poinformowali o nowej wersji projektu Weave. Projekt ten umożliwi użytkownikom Firefoksa dostęp do wszystkich danych przeglądarki: zakładek, ustawień, informacji osobistych (w ściśle kontrolowanym zakresie) z dowolnego miejsca na świecie.

PDF formatem ISO
3 lipca 2008
PDF - Portable Document Format, jeden z najpopularniejszych formatów do publikacji elektronicznych, od lat promowany przez firmę Adobe, która go opracowała, przeszedł pomyślnie proces standaryzacji. Organizacja ISO poinformowała o publikacji standardu o nazwie ISO 32000-1

Obraz zamiast hasła
3 lipca 2008
Draw-a-Secret to nazwa systemu uwierzytelniającego i zabezpieczającego dostęp do danych, opracowanego przez dr. Jeffa Yana z Newcastle University. Szczególną cechą tego systemu jest to, że użytkownik, zamiast tradycyjnego hasła składającego się ze znaków alfanumerycznych, musi zapamiętać obraz.

Google Talk na iPhone
3 lipca 2008
Zespół programistów pracujących w Google nad dostosowaniem produktów internetowych firmy do działania na urządzeniach mobilnych udostępnił właśnie przeznaczoną do iPhone'a wersję komunikatora Google Talk.

Amortyzowany montaż dysków twardych
2 lipca 2008
Na rynku pojawiły się nowe modele kieszeni i obudów do dysków firmy Welland. Ich cechy charakterystyczne to wykonanie w całości z szybko odprowadzającego ciepło aluminium oraz system AntiShock, którego najważniejszym elementem są silikonowe amortyzatory. Dzięki temu szanse, że żywotność dysku nie ulegnie skróceniu na skutek wstrząsów i przegrzania, znacznie rosną.

Nowy Reader od Adobe
2 lipca 2008
Firma Adobe rozpoczęła dystrybucję online najnowszej przeglądarki plików PDF - Adobe Reader 9. Tym, co różni nową wersję od poprzednich, jest możliwość odczytu dokumentów PDF zawierających zintegrowane elementy multimedialne (np. wideo czy animacje w formacie Flash).

637 milionów niebezpiecznych przeglądarek
2 lipca 2008
Instytut ETH Zürich przeprowadził ciekawe badania, z których wynika, że ponad 637 milionów internautów korzysta z nieaktualnych lub dziurawych przeglądarek WWW. Która aplikacja wypada najgorzej?

Serwis eBay zapłaci 36,8 miliona euro odszkodowania
2 lipca 2008
Francuski sąd nakazał serwisowi eBay zapłacić 38,6 miliona euro odszkodowania firmie, której podrobione towary były udostępniane na aukcjach tego portalu. Odszkodowanie dostanie producent dóbr luksusowych LVMH.

Flash będzie w pełni indeksowany
2 lipca 2008
Adobe poinformował, że już wkrótce zniknie jeden z największych problemów ze stronami webowymi przygotowanymi w technologii Flash. Dotychczas były kłopoty z indeksowaniem ich treści przez wyszukiwarki, które nie były w stanie odczytać zawartości plików SWF. W ramach deklarowanej przez Adobe strategii uwolnienia formatu Flash, Google oraz Yahoo dostały specjalizowaną wersję silnika Flash Playera przeznaczoną do integracji z robotami indeksującymi.


Koalicja gigantów branży IT
1 lipca 2008
Największe potęgi branży IT, tj. Google, Cisco Systems, Verizon Communications, Hewlett-Packard, Sony Ericsson, założyły organizację o nazwie Allied Security Trust. Ma ona chronić te firmy przed działaniami tzw. trolli patentowych, czyli firm, które zawczasu rejestrują patenty lub też odkupują je od innych tylko po to, by udzielać wielkim przedsiębiorstwom licencji na nie.

Najnowsze artykuły

Pliki pod kluczem
Porady: Szyfrowanie danych
Nasze cenne dane przed dostępem osób niepowołanych możemy chronić na wiele różnych sposobów. Jedną z najskuteczniejszych metod jest szyfrowanie w warunkach domowych, choć sprawdzą się także inne sposoby, jak np. ukrywanie zbiorów czy ochrona za pomocą samego hasła (PIN-u). Marcin Lisiecki

Nanometrowa loteria
Testy: Procesory
Ziemia paręnaście razy musiała okrążyć Słońce, żeby procesory AMD powtórzyły osiągnięcie z czasów premiery Athlona 64: wydajnościowe zrównanie się lub przewaga nad układami Intela. Postanowiliśmy sprawdzić dokładniej, co tym razem możemy wygrać na krzemowej loterii. Marcin Kwiecień

Okna na internetowy świat
Testy przeglądarek internetowych
Dzisiaj wśród przeglądarek rządzi Chrome. Do podobnych wniosków doszedł Microsoft. Gigant zdecydował się więc przy okazji wiosennej aktualizacji podmienić bebechy swojego Edgea na te znane z najpopularniejszego Chromea. To dobra okazja, by sprawdzić, jak prezentuje się nowy Edge na tle innych przeglądarek. Krzysztof Kempski

Miękka przyszłość robotyki
Technologie: Robotyka
Maszyny systematycznie zastępują ludzi w pracy. Okazuje się jednak, że świat przyszłości wypełniony robotami może wyglądać nieco inaczej, niż sobie dotychczas wyobrażaliśmy... Michał Procner

Maszyny nie z tej ziemi
Technologie: Komputery w kosmosie
W tym roku mija dokładnie pół wieku, odkąd świat zobaczył, jak Armstrong i Aldrin radośnie podskakują na powierzchni Księżyca. W marcu wysłaliśmy w kosmos pierwszą kapsułę pasażerską Dragon 2. Żaden z tych faktów nie miałby miejsca, gdyby nie komputery. I to nie byle jakie, bo kosmiczne. Katarzyna Bielińska

Boty po dwóch stronach mocy
Technologie: Boty są wśród nas
Rzadko kiedy poświęca się im uwagę. Niesłusznie. Boty generują ponad jedną trzecią internetowego ruchu bez nich sieć z pewnością wyglądałaby inaczej. Katarzyna Bielińska

Co za kRAM!
Pamięć RAM
Kupując komputer, najwięcej wagi przywiązujemy zazwyczaj do wyboru procesora i karty graficznej, bo one są najistotniejsze w kontekście wydajności. Nie pamiętamy jednak o tym, że niekoniecznie warto dopłacać do wyższego modelu CPU, bo ten sam lub lepszy efekt osiągniemy, płacąc za szybszy RAM. marcin kwiecień

Bez zbędnych kopii
Porządkowanie plików
Komputer wyposażony w nowoczesny, duży dysk wydaje się być w stanie pomieścić wszystko, co tylko sobie wymyślimy. Zdjęcia, filmy, dokumenty oraz nowe programy z czasem zajmują jednak coraz więcej miejsca i nagle okazuje się, że początkowo ogromna wolna przestrzeń kurczy się do minimalnych rozmiarów. System traci wydajność, a w gąszczu nieuporządkowanych plików trudno znaleźć potrzebne dane. Robert Szyszka
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto