Świecące okna Philipsa
9 marca 2009
Koncern Philips zaprezentował prototypowy produkt, będący nieszablonowym, interesującym przykładem zastosowania technologii wyświetlaczy OLED.

Alternatywny sklep z aplikacjami do iPhone'a
9 marca 2009
Jak wiadomo, siłą iPhone'a i jego okrojonej o funkcję telefonu wersji, czyli iPoda Touch, są aplikacje i gry dostępne z poziomu sklepu AppStore. Teraz niezależni programiści zdecydowali o powołaniu niezależnej witryny, z której także będzie można pobierać aplikacje.

CeBIT 2009 - nowe odtwarzacze MP3/MP4
9 marca 2009
Firma PENTAGRAM Europe dokonała inwazji nowych produktów na hanowerskich targach CeBIT 2009. Kolejnymi nowymi zaprezentowanymi przez nią produktami są multimedialne odtwarzacze, których funkcje znacznie wykraczają poza standardowe możliwości zwykłych "empetrójek"

CeBIT 2009 - Nowe technologie dla kart graficznych Gigabyte
6 marca 2009
Tajwański producent podzespołów zaprezentował dwa rozwiązania, których zadaniem jest obniżenie temperatury pracy i konsumpcji energii przez karty graficzne oraz, co się z tym wiąże, zwiększenie możliwości ich overclockingu.


Aktualizacja Photoshopa
6 marca 2009
Firma Adobe poinformowała o najnowszej aktualizacji programu Photoshop, uwzględniającej uwagi zgłaszane przez użytkowników. Zgodnie z informacją producenta wprowadzone ulepszenia zwiększają wydajność Adobe Photoshop 11.0.1.


Fotokody jeszcze w tym miesiącu
6 marca 2009
Jak donosi Rzeczpospolita, operatorzy sieci komórkowych za około dwa tygodnie udostępnią aplikacje do tworzenia fotokodów - czarno-białych grafik (symboli), które zwierają informacje z linkami do stron internetowych.

Warhammer Online: Age of Reckoning za darmo!
6 marca 2009
Warhammer Online: Age of Reckoning to produkcja twórców Dark Age of Camelot, która wyróżnia się nowatorskim systemem rozgrywki sieciowej. Zainteresowani grą użytkownicy mogą za darmo spróbować swoich sił w tym świecie fantasy.

Fences, ciekawa propozycja od Stardocka
6 marca 2009
Firma Stardock, producent m.in. programów do modyfikacji interfejsu Windows, opublikowała program Fences - narzędzie, które w estetyczny sposób zaprowadzi porządek wśród ikon na pulpicie Windows.

8. edycja Studenckiego Konkursu Projektowego SolidWorks
6 marca 2009
13 marca 2009 rusza 8. Studencki Konkurs Projektowy organizowany przez firmę CNS Solutions, zajmującą się sprzedażą systemów CAD/CAM/CAE i PDM. Konkurs jest przeznaczony dla studentów studiów dziennych.

Kamera internetowa w wysokiej rozdzielczości
5 marca 2009
Firma Icon7, producent peryferiów komputerowych, przedstawia nowy model kamery internetowej Cyris T620 HD. Tym, co wyróżnia produkt na rynku, jest bardzo wysoka rozdzielczość natywna.

Nie będzie Firefoksa 3.1
5 marca 2009
Mozilla poinformowała o rezygnacji z nadania następnemu oficjalnemu wydaniu Firefoksa numeracji 3.1. W zamian za to kolejna wersja popularnej przeglądarki zostanie oznaczona jako 3.5.

Wydajna karta graficzna do overclockingu od Gigabyte
5 marca 2009
Z początkiem marca ofertę Gigabyte'a wzbogaciła karta graficzna bazująca na układzie GeForce GTS 250. Nowy model GV-N250ZL-1GI charakteryzuje się modułem szybkiej pamięci GDDR3 o pojemności 1 GB i szerokości pasma 256 bit oraz 128 procesorów strumieniowych. GPU karty pracuje z szybkością 738 MHz, a częstotliwość taktowania pamięci wynosi 2000 MHz.

CeBIT 2009 - Pretec znów bije rekordy
5 marca 2009
Pretec zaprezentował nową kartę typu Compact Flash z rekordową prędkością sięgającą 100 MB/s (666x) oraz pierwszy nośnik SDXC o pojemności 32 GB.

Blizzard prosi o rady
5 marca 2009
Pracując nad kolejnym patchem dla Diablo II, ekipa Blizzard postanowiła skorzystać z porad osób najbardziej grą zainteresowanych.

Najnowsze artykuły

Muzyczne wspomnienia
Zniknęła ci lista odtwarzania na Spotify? Tak ją przywrócisz
Jeśli zdarzyło ci się przypadkiem lub pod wpływem impulsu usunąć playlistę z serwisu strumieniującego muzykę Spotify, ale chcesz ją przywrócić, to istnieje taka możliwość. Wystarczy tylko kilka kroków. Paula Jeziorska

Migracja danych z Google Play Music do YouTube Music
Poradnik: jak przenieść zasoby muzyczne między aplikacjami
Niedawno pisaliśmy o końcu Google Play Music. Zamiast niego pojawi się YouTube Music. Co jednak zrobić, jeśli korzystaliśmy z apki Googlea, mamy wykupione za jej pośrednictwem zbiory muzyczne i muzykę wgraną do programu? Czekać nas będzie migracja danych. Paula Jeziorska

Dane bezpieczne w chmurze. Sprawdzamy Cloud Backup od nazwa.pl
Dane bezpieczne w chmurze [poradnik we współpracy z nazwa.pl]
Użytkownicy komputerów dzielą się na tych, którzy archiwizują swoje dane i takich, którzy zaczną to robić po tym, gdy już raz je stracą. Pół biedy, jeśli do krainy padniętych dysków odejdzie tylko ten systemowy, bo Windowsa i programy można szybko zainstalować od nowa. A co, jeśli utraci się archiwum zdjęć lub dokumentów? [poradnik we współpracy z nazwa.pl]

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA

Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto