Google aktualizuje swój serwis translacyjny
27 lutego 2009
Firma Google wzbogaciła swój darmowy serwis tłumaczeń online o obsługę siedmiu nowych języków. Tym samym liczba obsługiwanych przez usługę Google Tłumacz (ang. Google Translate) języków narodowych wzrosła do 41.

Mozilla opóźnia wydanie Firefoksa 3.1
27 lutego 2009
Wszystko wskazuje na to, że nie mamy co liczyć na pojawienie się finalnego wydania wersji 3.1 popularnej przeglądarki Mozilla Firefox. Fundacja Mozilla ogłosiła, że niebawem zostanie udostępniona wersja beta 3 wydania 3.1, a spodziewana jest także wersja beta 4.

Konferencja Inżynierii Gier Komputerowych IGK-6'2009
27 lutego 2009
W dniach 20-22 marca na terenie Akademii Podlaskiej w Siedlcach odbędzie się szósta edycja Konferencji Inżynierii Gier Komputerowych (IGK-6'2009). Konferencja ma na celu prezentację osiągnięć młodych polskich entuzjastów projektowania i programowania gier.

Nokia Maps za darmo przez tydzień
27 lutego 2009
Masz telefon z aplikacją Nokia Maps, ale nie miałeś do tej pory okazji go wypróbować? Teraz masz szansę. Nokia przygotowała 7-dniową bezpłatną licencję obejmującą swym zasięgiem cały świat. Wystarczy pobrać aplikację ze strony producenta.

CNET - Safari szybsze od Firefoksa i Opery
27 lutego 2009
W serwisie CNET można znaleźć test porównawczy (JavaScript) najpopularniejszych przeglądarek w szybkości renderowania z użyciem benchmarka SunSpider. Pojedynek odbył się z okazji wydania nowej wersji Safari. Jak wynika z obliczeń, nowe Safari radzi sobie szybciej o 42 razy niż IE7. Zobacz kolejne wyniki.

Thunderbird 3 Beta 2 już w sieci
27 lutego 2009
Użytkownicy klienta pocztowego z grupy Mozilla mogą już testować drugą wersję beta programu Thunderbird 3. Jak można wyczytać na stronie producenta, w aplikacji poprawiono szereg uciążliwych czasami błędów.


TravelMapa, nowe oprogramowanie do nawigacji
26 lutego 2009
Podczas tegorocznych targów CeBIT 2009 polska firma IMAGIS S.A. zaprezentuje nowe oprogramowanie do nawigacji GPS o nazwie TravelMapa, które zamierza wprowadzić na światowy rynek.

Odnowiona Wirtualna Polska
26 lutego 2009
Wirtualna Polska zakończyła testy strony głównej portalu. Od dziś portal będzie witał użytkowników nowym interfejsem o zmienionej estetyce i funkcjonalności.

Laptopy firmy Nokia?
26 lutego 2009
Koncern Nokia największy producent telefonów komórkowych na świecie, najprawdopodobniej przymierza się do wejścia na rynek komputerów przenośnych.

Windows - poprawka autoodtwarzania dostępna
26 lutego 2009
Wydanie przez Microsoft poprawki o numerze 967715 ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo użytkowników systemów operacyjnych Vista i Windows 2008. Chodzi o poprawę funkcji blokowania autoodtwarzania, która sprzyja rozprzestrzenianiu się złośliwego oprogramowania. Co najważniejsze, poprawkę instaluje się przez Windows Update.

Pozytywne sygnały mimo trudnych czasów
25 lutego 2009
Targi CeBIT największe na świecie targi branży teleinformatycznej już za 11 dni. Mimo kryzysu w światowej gospodarce wystawcy stawią się licznie stoiska wykupiło 4300 firm.


TP obniży ceny połączeń na komórki
25 lutego 2009
Największy polski operator stacjonarny obniży od 1 marca ceny połączeń z telefonów stacjonarnych na komórki. Obniżka związana jest ze zmianą stawek międzyoperatorskich.

Dotykowy komputer już w sprzedaży w Polsce
25 lutego 2009
Nowy komputer HP TouchSmart to połączenie monitora i płaskiego komputera w jednej obudowie. Urządzenie zostało wyróżnione na targach Consumer Electronic Show 2009 w Las Vegas prestiżową nagrodą Best of Innovations.

Przedpremierowe wydania czwartej generacji narzędzi ESET
25 lutego 2009
Firma ESET, producent ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security, udostępniła przedpremierowe wersje swoich najnowszych rozwiązań. Czwarta generacja aplikacji pozwala chronić dane użytkowników również poprzez opcję ograniczania dostępu do portów USB oraz napędów CD/DVD.

Gazelle - nowa przeglądarka?
25 lutego 2009
Microsoft poinformował o planach wydania nowej przeglądarki o nazwie Gazelle, która skupi się głównie na bezpieczeństwie, ponieważ według badaczy z Redmond żadna z obecnych na rynku przeglądarek nie radzi sobie z tym zadaniem.

Internet Explorer 8 ukończony
25 lutego 2009
Można powiedzieć - stało się! Długo zapowiadana najnowsza wersja przeglądarki Microsoftu uzyskała wreszcie status RTM. Oznacza to, że wszystkie błędy zostały poprawione, a przeglądarka jest oficjalnie ukończona. Przecieki o tym fakcie pojawiły się już wczoraj.

Awaria Gmaila
25 lutego 2009
Tuż przed południem 24 lutego wystąpiły problemy z zalogowaniem się do usługi pocztowej Gmail. Ekipa techniczna Google walczyła z awarią kilka godzin, ale na szczęście udało się już wznowić działanie serwisu.

Safari 4 - jest beta
25 lutego 2009
Apple opublikowało testową wersję czwartej edycji przeglądarki Safari do systemów Windows i Mac OS X. Aplikacja korzysta z nowego silnika Nitro, dzięki któremu możliwe jest uruchamianie JavaScript do 4,2 razy szybciej niż w Safari 3 i do 30 razy szybciej niż w Internet Explorer 7.

Najnowsze artykuły

Muzyczne wspomnienia
Zniknęła ci lista odtwarzania na Spotify? Tak ją przywrócisz
Jeśli zdarzyło ci się przypadkiem lub pod wpływem impulsu usunąć playlistę z serwisu strumieniującego muzykę Spotify, ale chcesz ją przywrócić, to istnieje taka możliwość. Wystarczy tylko kilka kroków. Paula Jeziorska

Migracja danych z Google Play Music do YouTube Music
Poradnik: jak przenieść zasoby muzyczne między aplikacjami
Niedawno pisaliśmy o końcu Google Play Music. Zamiast niego pojawi się YouTube Music. Co jednak zrobić, jeśli korzystaliśmy z apki Googlea, mamy wykupione za jej pośrednictwem zbiory muzyczne i muzykę wgraną do programu? Czekać nas będzie migracja danych. Paula Jeziorska

Dane bezpieczne w chmurze. Sprawdzamy Cloud Backup od nazwa.pl
Dane bezpieczne w chmurze [poradnik we współpracy z nazwa.pl]
Użytkownicy komputerów dzielą się na tych, którzy archiwizują swoje dane i takich, którzy zaczną to robić po tym, gdy już raz je stracą. Pół biedy, jeśli do krainy padniętych dysków odejdzie tylko ten systemowy, bo Windowsa i programy można szybko zainstalować od nowa. A co, jeśli utraci się archiwum zdjęć lub dokumentów? [poradnik we współpracy z nazwa.pl]

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA

Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto