Google uruchamia własną wikipedię – Knol
24 lipca 2008
Kilka miesięcy temu Google uruchomiło wewnętrzne testy serwisu KNOL (nazwa od KNOwLedge, czyli wiedza). Założenia platformy były bardzo podobne do tych, na jakich opiera się Wikipedia. Od dzisiaj Knol jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych.


Nowa konkurencja dla IE i Firefoksa
24 lipca 2008
Działająca w Osace firma Fenrir, po opublikowaniu angielskojęzycznej wersji przeglądarki Sleipnir, cieszącej się popularnością wśród japońskich internautów, zdecydowała się na jej zagraniczną promocję.

Dwulampowy projektor o jasności 6000 ANSI lumenów
24 lipca 2008
BenQ wprowadza na polski rynek cyfrowy projektor SP920 pracujący w rozdzielczości XGA 1024x768 pikseli. Dzięki zastosowaniu dwóch lamp ma on jasność 6000 ANSI lumenów – nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach nie ma potrzeby przygaszania świateł czy zasłaniania okien, by zapewnić doskonałą jakość obrazu.

Uczuciowy telefon
24 lipca 2008
Nowy produkt firmy Sky, telefon z klapką Neon Sign, niby serca nie ma, ale uczucia pokazać potrafi. Telefon wyposażono w 49 diod LED zamontowanych pod półprzezroczystą obudową przedniego panelu. Z diod tych tworzony jest obraz – coś w rodzaju ikony, która ma odzwierciedlać np. aktualne samopoczucie właściciela telefonu.

DirectX 11 oficjalnie zapowiedziany
24 lipca 2008
Podczas konferencji Gamefest w Seattle Microsoft oficjalnie zapowiedział kolejną wersję bibliotek do gier, która zaoferuje graczom szereg nowych możliwości graficznych opartych na najnowszych technologiach.

10 minut za złotówkę w Play
24 lipca 2008
Nowa promocja Play, skierowana do klientów pre-paid, pozwala za 1 złoty kupić pakiet dziesięciu minut rozmowy.

Ruszyła polska wersja MySpace
24 lipca 2008
Internauci znad Wisły, którzy licznie odwiedzali MySpace – największy na świecie serwis społecznościowy – oraz ci, którzy nie chcieli korzystać z obcojęzycznych wersji serwisu, doczekali się oficjalnego ogłoszenia jego polskiego wydania.

Użytkownicy PayPal na celowniku chińskich cyberprzestępców
24 lipca 2008
Internauci korzystający z usług serwisu PayPal po raz kolejny stali się celem ataku oszustów – ostrzega firma G DATA Software. Za pomocą profesjonalnie przygotowanego ataku phishingowego chińscy cyberprzestępcy starają się wyłudzić dane dostępowe użytkowników.

Darmowe Games for Windows Live
23 lipca 2008
Na swojej imprezie GameFest 2008 Microsoft poinformował o zniesieniu opłat za korzystanie z usługi Games for Windows Live.

Google kupuje Digg?
23 lipca 2008
Serwis Techcrunch twierdzi, że Google ma zamiar kupić serwis społecznościowy Digg. Kwota, jaką może zapłacić firma z Mountain View, wielokrotnie przekracza dotychczasowe inwestycje, a opiewa na 200 mln dolarów.

Pierwszy projektor laserowy w kinie
23 lipca 2008
W Pekinie, w centrum filmowym Beijing Hua Xing The Ultimate Movie Experience, po raz pierwszy na świecie użyto laserowego projektora w kinie. Premiera urządzenia odbyła się równolegle z pierwszym pokazem dramatu wojennego "Red Cliff".

BitLocker złamany
23 lipca 2008
W hotelu Pennsylvania w Nowym Jorku odbyła się letnia konferencja ekspertów od zabezpieczeń Last HOPE, podczas której naukowcy z Princeton zademonstrowali opracowany wcześniej kod źródłowy instrumentów odpowiedzialnych za pozyskanie kluczy AES i RSA z pamięci RAM.

Nowe możliwości w poczcie o2.pl
23 lipca 2008
Dzisiaj spółka o2.pl wprowadziła kilka nowości w darmowej poczcie, którą udostępnia użytkownikom swojego portalu. Obecnie o2.pl ma 8,5 miliona zarejestrowanych kont.

Pierwsze półrocze pod znakiem fałszywych stron i malware'u
23 lipca 2008
Firma G DATA podsumowała działania elektronicznych przestępców w pierwszych 6 miesiącach bieżącego roku. Eksperci zwracają uwagę na zwiększoną liczbę fałszywych stron internetowych oraz rosnącą ilość krążącego w sieci szkodliwego oprogramowania.

Nowa Nvidia GeForce 9500GT
23 lipca 2008
Na 29 lipca zapowiedziano debiut karty graficznej Nvidii – GeForce 9500GT. Model ten jest przeznaczony dla użytkowników nie wymagających szczególnie wysokiej wydajności, lecz poszukujących karty technologicznie nowej, energooszczędnej i taniej.

Płyty energooszczędne i tanie
22 lipca 2008
Gigabyte prezentuje trzy nowe modele budżetowych płyt głównych – w sugerowanej cenie od 130 do 165 zł – wykorzystujących technologię oszczędzania energii Dynamic Energy Saver.

Wykopane w Google
22 lipca 2008
David Thomas, student z La Trobe University w Melbourne, wpadł na ciekawy pomysł pracy nad projektem badawczym dotyczącym archeologii Afganistanu bez wyprawy do niebezpiecznego kraju i konieczności narażania życia. Napisał pracę na ten temat na podstawie zdjęć „wykopanych” na witrynie Google Earth.

Nawigacja na 7-calowym ekranie
22 lipca 2008
Mio Technology wprowadza zaawansowany system nawigacji satelitarnej, połączonej z odtwarzaczem audio, wideo i oglądaniem zdjęć – Mio C725. Został on wyposażony w duży, dotykowy, 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 na 480 punktów.

Trojan na gwarancji
22 lipca 2008
Trojan Limbo 2 to nowość w świecie cyberprzestępców. Jego twórcy udzielają gwarancji, że jest on niewykrywalny przez zabezpieczenia dziesięciu najlepszych produktów antywirusowych na rynku, w tym firm takich jak Symantec, McAfee czy AVG.

Najnowsze artykuły

Pliki pod kluczem
Porady: Szyfrowanie danych
Nasze cenne dane przed dostępem osób niepowołanych możemy chronić na wiele różnych sposobów. Jedną z najskuteczniejszych metod jest szyfrowanie w warunkach domowych, choć sprawdzą się także inne sposoby, jak np. ukrywanie zbiorów czy ochrona za pomocą samego hasła (PIN-u). Marcin Lisiecki

Nanometrowa loteria
Testy: Procesory
Ziemia paręnaście razy musiała okrążyć Słońce, żeby procesory AMD powtórzyły osiągnięcie z czasów premiery Athlona 64: wydajnościowe zrównanie się lub przewaga nad układami Intela. Postanowiliśmy sprawdzić dokładniej, co tym razem możemy wygrać na krzemowej loterii. Marcin Kwiecień

Okna na internetowy świat
Testy przeglądarek internetowych
Dzisiaj wśród przeglądarek rządzi Chrome. Do podobnych wniosków doszedł Microsoft. Gigant zdecydował się więc przy okazji wiosennej aktualizacji podmienić bebechy swojego Edgea na te znane z najpopularniejszego Chromea. To dobra okazja, by sprawdzić, jak prezentuje się nowy Edge na tle innych przeglądarek. Krzysztof Kempski

Miękka przyszłość robotyki
Technologie: Robotyka
Maszyny systematycznie zastępują ludzi w pracy. Okazuje się jednak, że świat przyszłości wypełniony robotami może wyglądać nieco inaczej, niż sobie dotychczas wyobrażaliśmy... Michał Procner

Maszyny nie z tej ziemi
Technologie: Komputery w kosmosie
W tym roku mija dokładnie pół wieku, odkąd świat zobaczył, jak Armstrong i Aldrin radośnie podskakują na powierzchni Księżyca. W marcu wysłaliśmy w kosmos pierwszą kapsułę pasażerską Dragon 2. Żaden z tych faktów nie miałby miejsca, gdyby nie komputery. I to nie byle jakie, bo kosmiczne. Katarzyna Bielińska

Boty po dwóch stronach mocy
Technologie: Boty są wśród nas
Rzadko kiedy poświęca się im uwagę. Niesłusznie. Boty generują ponad jedną trzecią internetowego ruchu bez nich sieć z pewnością wyglądałaby inaczej. Katarzyna Bielińska

Co za kRAM!
Pamięć RAM
Kupując komputer, najwięcej wagi przywiązujemy zazwyczaj do wyboru procesora i karty graficznej, bo one są najistotniejsze w kontekście wydajności. Nie pamiętamy jednak o tym, że niekoniecznie warto dopłacać do wyższego modelu CPU, bo ten sam lub lepszy efekt osiągniemy, płacąc za szybszy RAM. marcin kwiecień

Bez zbędnych kopii
Porządkowanie plików
Komputer wyposażony w nowoczesny, duży dysk wydaje się być w stanie pomieścić wszystko, co tylko sobie wymyślimy. Zdjęcia, filmy, dokumenty oraz nowe programy z czasem zajmują jednak coraz więcej miejsca i nagle okazuje się, że początkowo ogromna wolna przestrzeń kurczy się do minimalnych rozmiarów. System traci wydajność, a w gąszczu nieuporządkowanych plików trudno znaleźć potrzebne dane. Robert Szyszka
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto