Z AutoMapą w Nowy Rok
29 grudnia 2008
Pojawiła się kolejna aktualizacja najchętniej kupowanego programu do nawigacji GPS w Polsce, AutoMapy, oznaczona numerem 5.3. W najnowszej wersji aplikacji blisko tysiąc europejskich miast przygotowano w technologii 3D, w tym takie metropolie, jak Londyn, Berlin, Rzym czy Paryż.

Kolejna wersja mobilnej przeglądarki Mozilli
29 grudnia 2008
Mozilla przygotowała drugą wersję Alpha przeglądarki mobilnej Fennec. W trakcie prac nad tym wydaniem najwyższe priorytety miała poprawa stabilności i szybkości działania aplikacji.

Pół miliarda wiadomości tekstowych
29 grudnia 2008
Orange podało świąteczne statystyki. Od 23 do 26 grudnia klienci Orange wysłali prawie pół miliarda SMS-ów, czyli o ponad 100% więcej niż przed rokiem. Najwięcej wiadomości tekstowych wysłano w Wigilię.

Rekordowa liczba komórek
29 grudnia 2008
Na świecie są już 4 miliardy telefonów komórkowych. Statystycznie oznacza to, że z komórki korzysta 60 proc. mieszkańców globu.

Antyprzepięciowe listwy zasilające od Philipsa
29 grudnia 2008
Philips rozszerzył ofertę listw antyprzepięciowych, wprowadzając na rynek serię PowerSquid o kształcie kałamarnicy, który zapewnia swobodę podłączania obok siebie kilku zasilaczy zakończonych wtyczką, sporej ładowarki do baterii lub innych urządzeń.

Komputery ożywiły Johna Lennona
29 grudnia 2008
Zmarły tragicznie 28 lat temu piosenkarz, wokalista słynnego w latach 60. i 70. zeszłego wieku zespołu The Beatles, wystąpił w... reklamie telewizyjnej fundacji One Laptop Per Child.

Rekordowy sezon zakupów w Amazon.com
29 grudnia 2008
Mimo ogólnoświatowej recesji jeden z największych i najpopularniejszych sklepów internetowych pobił w tym roku rekord. Klienci sklepu Amazon.com zamówili ponad 6,3 miliona artykułów... jednego dnia.

Windows 7 beta 1 - wyciek czy marketing?
29 grudnia 2008
W serwisach torrentowych odnotowano duży ruch za sprawą pojawienia się pliku, który jest rzekomo wersją beta 1 systemu Windows 7. Przypomnijmy, że wg informacji Microsoftu pierwsza beta nowego systemu ma mieć oficjalną premierę dopiero w połowie stycznia 2009 roku.

Nowe jądro Linuksa
29 grudnia 2008
Ważna informacja dla wszystkich użytkowników systemu Linux we wszelkich jego odmianach i dystrybucjach: udostępniona została nowa stabilna wersja jądra tego systemu, oznaczona numeracją 2.6.28.

Rynkowy debiut hybrydy DVD/Blu-ray
23 grudnia 2008
Japońska firma Pony Canyon planuje wydanie w lutym przyszłego roku filmów zapisanych na nowym nośniku, łączącym standardy DVD i blu-ray.

Inteligentne OCR i skanery piórowe
23 grudnia 2008
W ofercie Veracomp znalazły się skanery piórowe oraz aplikacje OCR do rozpoznawania i odczytu tekstu z dokumentów papierowych i plików PDF.

Warner Music usuwa filmy z You Tube
23 grudnia 2008
Fiasko negocjacji między Warner Music - wydawcą fonograficznym, a Google - obecnym właścicielem serwisu YouTube, stało się przyczyną żądania usunięcia wszystkich wideoklipów stanowiących własność Warner Music z serwisu Google'a.

Wykrywacz HIV w telefonie komórkowym
23 grudnia 2008
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego, kampus Los Angeles (University of California, Los Angeles, popularnie UCLA) zaprezentowali prototypowy, przenośny tester krwi zbudowany na bazie telefonu komórkowego.


Pół roku za piractwo
22 grudnia 2008
Sąd skazał byłego studenta Politechniki Koszalińskiej, którego uznano winnym piractwa komputerowego. Skazany otrzymał wyrok pół roku więzienia, ale w zawieszeniu na dwa lata.

Ramka cyfrowa z budzikiem
22 grudnia 2008
W ofercie firmy Genius pojawił się nowy model cyfrowej ramki oznaczonej symbolem DPF-701, którą wyposażono w 7-calowy ekran o rozdzielczości 480x234 piksele oraz funkcje kalendarza i budzika.

Diody LED na ratunek Ziemi?
22 grudnia 2008
Dwóch naukowców z Rensselaer Polytechnic Institute wyliczyło, jakie oszczędności w zużywanej energii może przynieść zastąpienie żarówek diodami LED.

Xbox 360, PS3 czy PC?
22 grudnia 2008
Redaktorzy Gamespotu postanowili raz na zawsze rozwiązać kwestię wizualnej atrakcyjności grafiki oferowanej przez każdą z trzech platform.

Pograj za darmo w święta
22 grudnia 2008
Firmy Crytek oraz Electronic Arts przygotowały dla wszystkich graczy, którzy mają komputery podłączone do internetu, promocję świąteczną grę sieciową Crysis Wars udostępnioną za darmo.

Wyrok na XP odroczony
22 grudnia 2008
Już to wiemy. Ostatni egzemplarz systemu Windows XP nie zostanie dostarczony 31 stycznia 2009. Microsoft po raz kolejny przełożył termin dostarczania tego systemu do firm produkujących komputery.

Najnowsze artykuły

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA


Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.


Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Ekran blokady to element, który część użytkowników uwielbia, a część nienawidzi. Jeżeli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera i nie obawiasz się, że ktoś włamie się, by wykraść twoje dane, zapewne najchętniej wyłączysz Ekran blokady, bo tylko wydłuża czas logowania. Jeżeli jednak często blokujesz dostęp do stacji roboczej, Ekran da ci dostęp do wielu użytecznych informacji. Robert Szyszka

Smartfon wolności: fundacja /e/
Smartfon wolności: fundacja /e/
Porady z pcformatowej szuflady: Jak uniezależnić się od Googlea i zainstalować /e/ alternatywny system operacyjny dla smartfonów. Piotr Rabiej i Michał Michalski
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto