Miniaturowy pecet od MSI
30 czerwca 2008
MSI Wind to nazwa, która dotychczas była przynależna mininotebookowi tajwańskiej firmy, bazującemu na mobilnej platformie Intel Atom. Producent poszedł dalej i już w lipcu ma oficjalnie udostępnić do sprzedaży biurkową odmianę komputera MSI Wind Desktop.

IT Cup – wyścig o puchar miesięczników PC Format i NEXT
30 czerwca 2008
W dniach 19-22 czerwca odbyły się w Mikołajkach XIII Międzynarodowe Żeglarskie Mistrzostwa Polski Branży Teleinformatycznej - IT Cup 2008. Patronat medialny nad imprezą objęły miesięczniki komputerowe NEXT i PC Format. W ostatnim dniu regat pierwszy wyścig rozegrano o puchar przechodni ufundowany przez redaktorów naczelnych tytułów NEXT i PC Format.

MapGo.pl na wakacje
27 czerwca 2008
Portal mapowy www.mapGo.pl uruchomił nową funkcję – prezentację ponad 139 tys. obiektów użyteczności publicznej, tzw. POI. Są wśród nich m.in. atrakcje turystyczne, stacje benzynowe, hotele, kwatery, restauracje i hotspoty. Informacje te są szczególnie przydatne przy planowaniu wakacyjnej podróży w nieznane.

Otwarte24.pl kontra Allegro
27 czerwca 2008
W zeszłym roku portal o2.pl wystartował z porównywarką cen Radar.pl Teraz przyszedł czas na nową platformę sprzedaży. Otwarte24.pl ma konkurować z Allegro? Na to pytanie odpowiada PC Formatowi Dariusz Kołtko z serwisu o2.pl

Gates odchodzi
27 czerwca 2008
„Bill & Melinda Gates Foundation” to od dzisiaj nowe zajęcie Billa Gatesa. Współzałożyciel Microsoftu odchodzi z firmy po 33 latach pracy, swoje dotychczasowe obowiązki składa na ręce obecnego prezesa Steve’a Ballmera oraz jego współpracowników.

WikiCafe – Wikipedia wideo
27 czerwca 2008
WikiCafe jest nową usługą najpopularniejszego konkurenta YouTube – serwisu MetaCafe. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość wprowadzania zmian opisów, modyfikacji tagów i innych danych we wszystkich opublikowanych już filmach.

Rewolucyjne zmiany w sieci
27 czerwca 2008
ICANN (ang. The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) podjęła decyzję o złagodzeniu zasad dotyczących rejestracji tzw. domen internetowych najwyższego rzędu. Jest to jedna z największych zmian dotyczących funkcjonowania internetu od początku jego istnienia.

Cyfrowy Polsat próbuje sił w komórkach
26 czerwca 2008
W poniedziałek wystartuje kolejny operator wirtualny. Tym razem do świadczenia usług telefonicznych wykorzystana została marka jednej z platform satelitarnych – Cyfrowego Polsatu.

Telefonia stacjonarna w sieci Era
26 czerwca 2008
Polska Telefonia Cyfrowa od 1 lipca br. wprowadza na rynek nową usługę telefonii stacjonarnej. Dla klientów prywatnych będzie ona dostępna pod nazwą Era Linia Domowa, a dla klientów instytucjonalnych jako Era Linia Biznesowa.

20 minut filmu z Far Cry 2
26 czerwca 2008
Ubisoft przygotował film pokazujący, czego gracze mogą się spodziewać po drugiej części Far Cry. Nagranie ma ponad 20 minut. Zapraszamy!


Ubuntu w wersji do urządzeń przenośnych
26 czerwca 2008
Ubuntu MID Edition to nazwa specjalnej wersji Linuksa, którą opracowała i udostępniła firma Canonical. Tę wersję Pingwina przygotowano z myślą o dostarczeniu w pełni funkcjonalnego systemu operacyjnego do nowych urządzeń przenośnych typu MID (Mobile Internet Devices).

Podróż z mapami
26 czerwca 2008
Konkurs Google Moje Mapy, który promował polską wersję usługi Google Maps, rozstrzygnięty. Jury pod przewodnictwem polarnika Marka Kamińskiego wyróżniło pięć prac. Zwyciężyła fotorelacja z wycieczki do Portugalii. Twórca najlepszej mapy jedzie na wycieczkę do siedziby Google w Kalifornii.

Firefox 3.0 vs Safari 3.1.2
26 czerwca 2008
Konstytuując cykl porównawczy najnowszego Firefoksa z pozostałymi przeglądarkami na rynku, przedstawiamy wyniki testów w rywalizacji z Apple Safari w wersji 3.1.2. Wyniki są trochę zaskakujące.

Sony traci na PlayStation 3
26 czerwca 2008
Jak wynika z ostatniego raportu opublikowanego przez Sony, firma straciła w 2007 roku na PlayStation 3 ponad 2 miliardy USD. Lepiej zapowiada się rok 2008, straty sięgają ponad miliard USD.

Imperatory 2008 rozdane!
26 czerwca 2008
110 tysięcy głosów, czyli o 30 tys. więcej niż w poprzednim roku, oddali internauci przez dwa miesiące. Gracze wybierali najlepsze gry komputerowe 2007 roku. 34 gry, 9 dystrybutorów, 9 klanów e-sportowych, tym razem rywalizowano aż w 10 kategoriach.

Karty Visa w technologii payWave
26 czerwca 2008
Visa zamierza wprowadzić do Polski nowy rodzaj kart płatniczych wyposażonych w miniantenę radiową (technologia payWave). Po raz pierwszy mają one pojawić się w ofercie Banku Zachodniego WBK już we wrześniu.

Parlament Europejski chce kontrolować blogi
26 czerwca 2008
Europosłowie są zaniepokojeni tym, kto i w jakim celu faktycznie tworzy blogi. Chcą kontrolować sferę, która do tej pory cieszyła się całkowitą niezależnością.

Firefox w tydzień po premierze
25 czerwca 2008
Tydzień temu odbyła się premiera Firefoksa 3.0. W naszym serwisie opisaliśmy dokładnie każdą z nowości, jakie się w nim znalazły. Zdążyliśmy także porównać najnowszą przeglądarkę Mozilli z prawie wszystkimi popularnymi przeglądarkami (prace nad Firefox vs Safari trwają). Jednak programiści pracują już nad nowymi wydaniami.

W Erze stacjonarny i komórkowy razem
25 czerwca 2008
Polska Telefonia Cyfrowa jako pierwszy operator w Polsce od 26 czerwca br. uruchomi usługę telefonii komórkowej i stacjonarnej na jednej karcie SIM – Era Numer Stacjonarny.

Najnowsze artykuły

Niech gra muzyka: wybieramy sprzęt audio
Porady: audio
Pierwsze pecety potrafiły tylko popiskiwać, by zwracać na siebie uwagę w razie problemów. Dopiero gdy trafiły pod strzechy i zaczęły służyć rozrywce, audio przestało być traktowane po macoszemu. Ba, z czasem rozpoczął się prawdziwy muzyczny wyścig zbrojeń i to dwukrotnie, bo wraz z pojawieniem się Visty Microsoft zaprzepaścił dwie dekady rozwoju audio na PC. Obecnie komputery, rzecz jasna, świetnie odtwarzają dźwięk, ale choć grać każdy może, niektóre robią to lepiej, a niektóre gorzej. Aleksander Olszewski

Palit GeForce GTX 1660 SUPER GamingPRO OC test
Testy: karty graficzne
Nvidia, prezentując kolejną kartę graficzną z dopiskiem Super, nie pozwala odetchnąć nikomu: swojemu działowi projektowemu, konkurencji i klientom. Mamy bowiem do czynienia z sytuacją, w której wydajność kolejnych coraz wyższych modeli różni się już bardzo nieznacznie. Marcin Kwiecień

Słuchawki Audeze Mobius magia przestrzeni
Testy: słuchawki
Wszyscy chyba się zgodzą z tezą, że wirtualny dźwięk przestrzenny to już żadna nowość. W wydaniu Audeze jednak jest to cecha unikatowa i coś, co sprawia, że słuchawki zachwycają. Słuchawki Mobius potrafią bowiem rozpoznawać swoją pozycję w przestrzeni i względem niej dostosowywać dźwięk. Grzegorz Karaś

Test myszek, które nie przegryzą portfela
Testy: myszki do 160 zł.
Profesjonalne myszki dla graczy mogą kosztować nawet 600 złotych, ale zwykle taka inwestycja będzie przesadą. Wystarczy rozejrzeć się, aby znaleźć sensowne urządzenia w cenie do 160 złotych. Grzegorz Karaś/Krzysztof Kempski

Kosmiczny internet: Starlink
Trendy: Internet satelitarny. Starlink: Ooo, to działa!
I nie chodzi tu o grę Starlink: Battle of Atlas na PS4, a o gigantyczny projekt szerokopasmowego internetu satelitarnego, opracowywany pod dowództwem filantropa Elona Muska. Założyciel SpaceX i Tesli od jakiegoś czasu planował dotrzeć z internetem do wszystkich zakątków Ziemi i dosłownie otulić glob siecią. Swe założenia realizuje: dzięki satelitom wchodzącym w skład projektu Starlinik internet ma dotrzeć wszędzie czy to na szczyt góry, czy na środek oceanu. Paula Jeziorska

Słuchawki bez kabla: test 8 modeli od 480 do 1370 zł
Testy: Gamingowe słuchawki bezprzewodowe
Poza wieloma oczywistymi zaletami słuchawek z kablem, konstrukcje te mają oczywistą wadę: ograniczają wygodę i krępują ruchy. Jeśli więc chcesz mieć zestaw słuchawkowy, z którym będziesz mógł wstać od komputera i pójść do kuchni zrobić sobie herbatę, technologia bezprzewodowa jest tu niezastąpiona. Grzegorz Karaś

Pudełko czy abonament?
Trendy: Kontrapunkt
Świat oprogramowania konsekwentnie migruje w kierunku usług, za które będziemy płacić (i płacimy) regularnie w postaci abonamentu. Czy taki model to korzyść dla nas użytkowników softwareu? Czy jesteśmy na niego gotowi? Adam Chabiński / Grzegorz Karaś

Zarządzanie dyskami i partycjami: zostań disc jockeyem
Porady: zarządzanie dyskami
W internecie można znaleźć mnóstwo aplikacji służących do zarządzania dyskami i partycjami. Są programy bezpłatne i komercyjne. Nie trzeba jednak daleko szukać. Doskonałe narzędzie znajduje się także w systemie operacyjnym. robert szyszka
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto