Dwa Nahalemy na jednej płycie
4 października 2008
Firma Foxconn ujawniła prototypową wersję dwuprocesorowej płyty głównej przeznaczonej do spodziewanych jeszcze w tym roku procesorów Intela o kodowej nazwie Nehalem.

Nowe możliwości bezprzewodowej łączności
4 października 2008
Firma D-Link wprowadziła na rynek router, model D-Link DIR-825, który oprócz typowych dla tego rodzaju urządzeń funkcji oferuje dodatkowo współdzielony port USB.

Jak w Chinach podsłuchują Skype`a
3 października 2008
Obrońcy praw człowieka z Citizen Lab podejrzewają Chiny o posiadanie wielkiej sieci podsłuchowej mającej za zadanie inwigilować rozmowy prowadzone przez komunikator Skype. Mechanizm wychwytuje słowa kluczowe i przekazuje je do odpowiednich służb.

Muzyczny telefon z dotykowym ekranem od Nokii
3 października 2008
Nokia oficjalnie zaprezentowała pierwszy w swojej ofercie telefon z dotykowym ekranem o nazwie Nokia 5800 XpressMusic. Produkt dostępny będzie na początku przyszłego roku, w czarnej, niebieskiej lub czerwonej obudowie.

Kolorowy laptop LifeBook
3 października 2008
Fujitsu zaprezentowało nowy 15-calowy notebook LifeBook A1110, z wymiennymi kolorowymi obudowami. Początkowo dostępne będą trzy wzorzyste panele: zielony, różowy i niebieski.

ACDSee Photo Manager 2009
3 października 2008
Pojawiła się nowa wersja popularnego programu do katalogowania i prostej edycji zdjęć, ACDSee Photo Manager. W edycji 2009 wprowadzono szereg nowych opcji ułatwiających zarządzanie obrazami i dzielenie się nimi z rodziną i przyjaciółmi.

Bezprzewodowy zestaw od Geniusa
3 października 2008
W ofercie firmy Genius pojawił się nowy zestaw o nazwie TwinTouch 750e Laser składający się z klawiatury i myszy. Urządzenia pracują z systemami Windows Vista/XP x64/ 2000 i dostępne będą w sprzedaży w połowie października, w sugerowanej cenie 99 zł.

Akcji na taką skalę jeszcze nie było
2 października 2008
Stu dwudziestu jeden mężczyzn aresztowanych i miliony skonfiskowanych komputerowych plików – to wynik działań hiszpańskiej policji wymierzonych w internetowy rynek dziecięcej pornografii. Jest to pierwsza udana operacja na tak wielką skalę w historii.

Kolejna oferta dla studentów
2 października 2008
Studenci są ostatnio rozpieszczani promocjami przygotowanymi przez dostawców internetu. Po Aster i UPC ofertę skierowaną do żaków wprowadza dziś Play.

Nowy udoskonalony GIMP- wersja 2.6
2 października 2008
Udostępniono nową stabilną wersję popularnej darmowej aplikacji do edycji oraz przetwarzania zdjęć i grafiki – GIMP 2.6. W aktualnym wydaniu podczas prac nad zmianami programiści uwzględnili liczne postulaty użytkowników programu, co znalazło odzwierciedlenie przede wszystkim w całkowitej przebudowie interfejsu mającej znacznie usprawnić pracę z aplikacją.

Nowe funkcje w YouTube
2 października 2008
Firma Google, właściciel YouTube – najpopularniejszego serwisu pozwalającego na udostępnianie filmów wideo w sieci, podejmuje szereg działań zmierzających do poprawienia jakości oferowanych klipów.

Prototypowy model przenośnego komunikatora
2 października 2008
Podczas odbywających się w Japonii targów CEATEC 2008 (30.09–04.10) firma Konica Minolta zaprezentowała nowatorski model przenośnego komunikatora.

Telefon od LG z dotykowym ekranem
2 października 2008
Pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego telefonu ze stajni LG. Model oznaczony symbolem KP500 wyposażony będzie w duży, 3-calowy dotykowy wyświetlacz TFT, pracujący w rozdzielczości 240x400 pikseli, który będzie automatycznie obracany w zależności od aktualnego położenia.

Nowe, eleganckie drukarki sieciowe od Della
2 października 2008
Dell zaprezentował pięć nowych, wysokiej klasy drukarek, które charakteryzują się elegancką czarną obudową. Wśród nich znalazły się standardowe urządzenia oznaczone V505 i V505w, drukarka fotograficzna P703w oraz dwa modele drukarek laserowych, 5330dn i 2335dn.

FineReader 9.0 do użytku domowego
2 października 2008
Firma ABBYY, producent FineReadera, w odpowiedzi na potrzeby rynku w Polsce przygotowała specjalną wersję programu do użytku domowego. ABBYY FineReader 9.0 Home Edition dzięki zastosowaniu silnika OCR – Engine 9.0 – ma równie wysoką dokładność rozpoznawania jak najnowsze wersje Professional Edition i Corporate Edition.

Kryzys finansowy uderzy w rynek komputerów
1 października 2008
Trwający kryzys finansowy w amerykańskiej gospodarce uderzy w branżę IT, ale nie wcześniej niż w przyszłym roku – twierdzi Fudzilla, powołując się na opinie ekspertów.

Microsoft bierze się za "zastraszaczy"
1 października 2008
Microsoft wraz z waszyngtońską kancelarią prawniczą sięgną po środki prawne w celu likwidacji działalności producentów tzw. scareware'u – oprogramowania, które rzekomo łata dziury w zabezpieczeniach aplikacji.

Norton 2009 w polskiej wersji
1 października 2008
30 września odbyła się oficjalna premiera polskich wersji pakietów ochronnych marki Norton: Norton Internet Security 2009 oraz Norton AntiVirus 2009.

Expressivo przeczyta twoje e-maile
1 października 2008
Expressivo, program do syntezy mowy zawierający rewolucyjny syntezator mowy IVONA, opracowany przez polską firmę IVO Software sp. z o.o., doczekał się nowej wersji oznaczonej cyframi 1.4.3. Nowością w udostępnionym właśnie wydaniu jest funkcja czytania e-maili.

Telewizory zdalnie sterowane dłonią
1 października 2008
Na rozpoczętych wczoraj (30.09.08) japońskich targach CEATEC zaprezentowano interesujące urządzenia umożliwiające sterowanie telewizorami za pomocą zdalnie wykonywanych gestów. Nowatorskie rozwiązanie jest wynikiem połączenia pochodzących z branży bezpieczeństwa sposobów identyfikacji użytkownika na podstawie kształtu jego dłoni oraz technologii zdalnego sterowania telewizorami.

Najnowsze artykuły


Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.


Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Ekran blokady to element, który część użytkowników uwielbia, a część nienawidzi. Jeżeli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera i nie obawiasz się, że ktoś włamie się, by wykraść twoje dane, zapewne najchętniej wyłączysz Ekran blokady, bo tylko wydłuża czas logowania. Jeżeli jednak często blokujesz dostęp do stacji roboczej, Ekran da ci dostęp do wielu użytecznych informacji. Robert Szyszka

Smartfon wolności: fundacja /e/
Smartfon wolności: fundacja /e/
Porady z pcformatowej szuflady: Jak uniezależnić się od Googlea i zainstalować /e/ alternatywny system operacyjny dla smartfonów. Piotr Rabiej i Michał Michalski

Do widzenia, SETI@home!
Do widzenia, SETI@home!
Było tu wszystko, by przyciągnąć internetową brać. Entuzjaści mogli wziąć udział w nowatorskim projekcie, wraz z innymi pasjonatami użyczyć sprzętu i hobbystycznie, ale zarazem w pełni profesjonalnie szukać życia w kosmosie. SETI@Home stał się fenomenem, który niestety już się skończył. Uzupełnienie numeru PC Format 3/2020.

Akcja digitalizacja
Akcja digitalizacja
Swobodny dostęp do dokumentów czy też dziedzictwa kulturowego był przez wieki bardzo ograniczony. Konieczne było zorganizowanie wyprawy do miejsca ich bytowania lub korzystanie z pomocy osób trzecich. W tej chwili wystarczy skorzystać z internetu, aby przeglądać multum zdigitalizowanych treści. PAULA JEZIORSKA

Dostosuj sobie Wi-Fi
Dostosuj sobie Wi-Fi
Lepszy zasięg sieci, czy wyższa prędkość łącza? Zależnie od potrzeb, te parametry możemy sobie często samodzielnie dostosować. Jeśli nasz ruter obsługuje pasma 2,4 GHz i 5 GHz, warto przetestować, z którego z nich lepiej nam się korzysta pod kątem wydajności pracy. Paula Jeziorska
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto