Nowy modny pasek
Pasek zadań w Windows jak w MacOS X
Skróty do najczęściej używanych aplikacji możesz mieć w widocznym miejscu i zawsze pod ręką. Uporządkujesz je za pomocą darmowego oprogramowania.

Ratuj utracone dane
Samodzielne odzyskiwanie partycji i plików
Włączasz komputer. Po załadowaniu się systemu sięgasz do dobrze znanej partycji celem edytowania poprawianego wczoraj dokumentu Nagle spostrzegasz: nie ma dysku!!! Bez paniki. Mamy sposoby na znikające partycje.

Wyróżnienie
Projektowanie i wykonanie dyplomu
Prowadzisz firmę, organizację albo urządzasz zawody czy quiz w jakiejś dziedzinie. Może masz w swojej grupie osoby, których zasługi lub osiągnięcia chciałbyś nagrodzić. Dobrym wyrazem uznania jest dyplom.

Co w systemie piszczy
Analizowanie procesów Windows
Każdy niezależnie działający kod programu czy usługi systemowej funkcjonuje w systemie Windows pod postacią tzw. procesu. Jeśli poznasz procesy i nauczysz się nimi zarządzać, łatwo się uporasz z zawieszającym się albo szpiegowskim programem.

Daj mu szansę
Samodzielne konfigurowanie funkcji routera
Wielu użytkowników routerów zadowala się ich włączonymi standardowo funkcjami działającymi automatycznie. Urządzenia te mają jednak także funkcje, po których samodzielnym skonfigurowaniu możesz przyspieszyć transfer plików, zyskać dostęp spoza sieci lokalnej do usług serwerowych czy dowolnie ustawiać adresy IP. Prezentujemy najciekawsze funkcje. Niestety, w routerach różnych producentów mają one różne nazwy. My wykorzystaliśmy jako przykład D-Link DIR-655.

Naprawcza kąpiel
Czyszczenie głowicy w drukarce
Długo nie używałeś swojej drukarki atramentowej, a gdy akurat decydujesz się z niej skorzystać, wyrzuca kartki w białe, niezadrukowane paski. Nie posądzaj swojego urządzenia o złośliwość. Po prostu zasechł tusz w dyszach i trzeba je oczyścić.

Koniec problemów
Samodzielne poprawianie konfiguracji BIOS-u
Kłopoty z komputerem nie zawsze wynikają z jego uszkodzenia lub wady. Często powodem jest niepoprawna konfiguracja sprzętu, którą ustawił producent albo sam użytkownik. Pokazujemy, jak eliminować najczęściej popełniane błędy.

Zawsze coś nowego
Sztuczki do Windows XP
Dzięki sztuczkom szybko umieścisz w menu Start skrót do wybranego programu, zapiszesz w postaci pliku na pulpicie fragment wycięty ze schowka, nadasz miniaturom dowolną wielkość, a nawet stworzysz ekranową klawiaturę, gdy klawiszowa się popsuje. Windows lubi być odkrywany ciągle na nowo.

Muzyka bez filmu
Przegrywanie ścieżek audio z filmów DVD
Najlepsza muzyka filmowa to taka, której nie słychać. Na przekór temu twierdzeniu Thomasa Newmana proponujemy zabieg, który spowoduje, że z całego filmu będzie słychać tylko muzykę. I to nawet wtedy, gdy nie ma warunków do odtworzenia filmu.

Zabezpiecz przeglądarkę
Jak się chronić przed phishingiem
Phishing. Nie bez powodu skojarzono nazwę tego zjawiska z łowieniem. Po internecie krążą e-maile, na których haczyk łapią się ufni internauci. Zastosuj środki ostrożności, żeby nie stać się jednym z nich.

Nie pytaj o drogę
Korzystanie z internetowych atlasów drogowych
Nie musisz wydawać pieniędzy na elektroniczny atlas drogowy. Do zaplanowania wakacyjnej podróży w zupełności wystarczą darmowe mapy dostępne online. Pomogą wytyczyć trasę przejazdu, poznać odległość czy zobaczyć plany miast.

Sieciowy podglądacz
Konfiguracja i wykorzystanie kamery IP
Dzięki kamerze IP sprawdzisz, co się dzieje w twoim domu, gdy jesteś w pracy czy na wakacyjnym wyjeździe. Oprócz kamery potrzebujesz do tego jeszcze tylko komputera z dostępem do internetu oraz przeglądarki internetowej.

Źródło informacji
Wybór najciekawszych stron internetowych
W internecie codziennie powstają setki nowych witryn. Niektóre zasługują na szczególną uwagę, inne powiększają tylko globalny śmietnik. Na łamach magazynu PC Format prezentujemy 40 ciekawych adresów związanych z turystyką, hobby oraz komputerami i oprogramowaniem.

Wirtualne portfele
Sposoby płatności online
Sklepy internetowe, wyszukiwarki, porównywarki cenowe to wszystko narzędzia, które ułatwiają znalezienie poszukiwanego towaru. Gdy go znajdziesz, musisz jeszcze zapłacić. Sposobów zapłaty jest wiele. Wybierz najwygodniejszy dla siebie.

Bądź na bieżąco
Czytniki RSS na komórki mNews i mWorldNews
Krótkie zajawki najnowszych wiadomości z różnych portali internetowych można na bieżąco przeglądać na wyświetlaczu telefonu komórkowego za pomocą jednej, darmowej aplikacji. Wymagania nie są wygórowane komórka musi być dostosowana do Javy oraz transmisji internetowej GPRS.

Zwodnicze barwy
Kolory rzeczywiste, na monitorze i na wydruku
Obrazy sfotografowane aparatem cyfrowym mają na monitorze inną kolorystykę niż w rzeczywistości, a barwy na wydruku różnią się od tych na ekranie. Wynika to z odmiennych sposobów tworzenia kolorów w urządzeniach oraz z przekłamań podczas rejestrowania w nich obrazu i przenoszenia między nimi informacji o barwach.

Laserowe etykiety
Etykietowanie płyt technikami Labelflash i LightScribe
Zawartość wypalonej płyty CD czy DVD można opisać specjalnym flamastrem na jej wierzchniej stronie, ale napis bywa wtedy nieczytelny. Z kolei wydrukowana etykieta, nierówno przyklejona, może uszkodzić warstwę zabezpieczającą, a jeśli odklei się w napędzie, zniszczy nie tylko płytę, ale i czytnik. Istnieje lepszy sposób etykietowania płyt wypalanie nadruków za pomocą nagrywarki.

GPS od podszewki
Nawigacja samochodowa
Systemy nawigacji bez problemu zaprowadzą kierowcę do celu, jeśli korzystają z aktualnej wersji programu nawigacyjnego oraz dokładnego odbiornika GPS. Przygotowanie takiego programu to jednak proces złożony. Podobnie zresztą jak samo namierzanie satelitarne.

Zadzwoń z wakacji
Rozmowy z zagranicy możliwości, ceny
Jeśli na wakacje wybierasz się za granicę, a chcesz mieć kontakt telefoniczny z osobami, które zostają w kraju, masz kilka sposobów na tanie rozmowy. Roaming, chociaż najpopularniejszy, nie jest jedynym wyjściem.

Zakupy w internecie
Test sklepów online z artykułami komputerowymi
Na miejsce zakupów coraz częściej wybieramy internet. Jest tanio, wygodnie i nie trzeba wychodzić z domu. Wzięliśmy pod lupę osiem popularnych sieciowych marketów oferujących artykuły komputerowe. Z naszego testu dowiesz się, gdzie najłatwiej, a co najważniejsze najszybciej i najtaniej zrobisz zakupy.

Najnowsze aktualności


Nowa werjsa Microsoft Surface Pro
24 maja 2017
Microsoft zaprezentował nową wersję Surface Pro. Ma ona lżejszą konstrukcję, dzięki czemu jest jeszcze bardziej mobilnym sprzętem. Do...


Nowe flagowce od Sony
23 maja 2017
Od kilku lat Sony prezentuje nowe modele dwa razy w roku - na targach MWC i IFA. Według najnowszych doniesień, w tym roku nie będzie inaczej.
Artykuły z wydań

 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto