Więcej możliwości
Dodatki do komunikatorów internetowych
Spodziewasz się po komunikatorach coraz więcej, a pomysły ich autorów nie zaspokajają twoich oczekiwań? Licz na siebie. Rozbuduj dobrze ci znaną aplikację za pomocą wtyczek. Prezentujemy ciekawe rozszerzenia i funkcjonalne dodatki do trzech popularnych programów komunikacyjnych.

Szukaj i znajduj
Wyszukiwanie informacji za pomocą Googlea
W internecie znajdziesz wszystko. Sztuką jest jednak znaleźć szybko. To zadanie znacznie trudniejsze, bo globalna sieć zawiera ogrom nieuporządkowanych materiałów. Nie trzeba więc tłumaczyć, jak istotna jest umiejętność wyszukiwania i selekcjonowania informacji.

Ogromna przesyłka
Jak przekazywać duże pliki przez internet
Pocztą elektroniczną nie zdołasz przesłać pliku o wielkości kilkuset magabajtów. Możesz jednak skorzystać ze specjalizowanego serwisu, na którego serwerze umieścisz przesyłkę, żeby ją potem udostępnić innemu internaucie.

Superprzeglądarki
Tips & Tricks do Firefoksa i Opery
Zastanawiasz się, co możesz jeszcze wycisnąć ze swojej przeglądarki? Poznaj nasze porady. Dzięki nim możesz dodawać, polepszać, zmieniać. Przygotowaliśmy osiem ciekawych sztuczek do przeglądarek Firefox i Opera.

Dzwoń taniej!
Korzystanie z rozmów głosowych w GG
Stałe łącze możesz wykorzystać jako telefon. Wystarczy program, mikrofon i słuchawki. Połączenia między komputerami są darmowe. Oszczędzasz też na telefonach stacjonarnych i komórkowych.

230 V bez zakłóceń
Zasilacze UPS
Komputer jest wrażliwy na awarie zasilania. Krótka przerwa w dopływie prądu może poważnie zakłócić jego pracę, a nawet spowodować utratę danych. Istnieje jednak prosty i niedrogi sposób zabezpieczenia go przed tym użycie zasilacza UPS.

Śmiejmy się!
Humorystyczne serwisy w internecie
Śmiech to zdrowie. Truizm? Może, ale podobno śmiejąc się, wyzwalamy w naszym organizmie endorfinę, zwaną hormonem szczęścia. Recepta na szczęście jest zatem prosta. Zapraszamy na wędrówkę po zabawnych witrynach, które wprowadzą cię w dobry nastrój.

Ciekawy design
Test komórek w niestandardowych obudowach
Dwie testowane komórki wyróżniają się spośród innych modeli głównie wyglądem. Ich wyposażenie natomiast jest zbliżone do pozostałych: mają wbudowany aparat cyfrowy i odtwarzacz muzyki, mogą też służyć do wykonywania połączeń wideo.

Praktyczne dodatki
Przegląd akcesoriów do telefonów komórkowych
Wśród komórkowych akcesoriów znajdziesz gadżety bardzo praktyczne i pomysłowe, ale też takie, których przeznaczenia trudno się domyślić. Wybraliśmy i prezentujemy najciekawsze propozycje, przydatne dla większości użytkowników komórek.

Tańsze rozmowy
Obniżanie wydatków na telefon stacjonarny
Comiesięczne rachunki za korzystanie z telefonu stacjonarnego można obniżać na wiele sposobów, i to bez ograniczania czasu rozmów. Nie jest też konieczna zmiana operatora. Najlepiej wybrać inną taryfę dotychczasowego dostawcy usług telekomunikacyjnych lub nawiązywać połączenia przez numery dostępowe.

Nowoczesne radio
Komputery w rozgłośni radiowej RMF FM
RMF FM to obecnie 10 stacji radiowych. Aż siedem rozgłośni jest dostępnych tylko w internecie, a jedna z nich nadaje oprócz muzyki także obraz. Oczywiście komputery stanowią tutaj podstawowe narzędzia pracy.

Szybciej i dalej
Standard sieci Wi-Fi 802.11n
Dzięki łączności bezprzewodowej Wi-Fi masz dostęp do internetu lub wewnętrznej domowej sieci z dowolnego miejsca w mieszkaniu. Co ważne bez żadnych kabli. Niestety, obecne parametry techniczne dla tej metody komunikacji słabo się sprawdzają na przykład przy przesyłaniu dużych ilości danych audio-wideo. Sytuację tę zmieni nowy standard Wi-Fi 802.11n.

Uniwersalna maszyna
Wielofunkcyjna drukarka do domu
Skaner, drukarka, a do tego kserokopiarka i jeszcze faks na twoim biurku znacznie poszerzą możliwości wykorzystania komputera. Nie ma obawy, że zajmą zbyt dużo miejsca, bo można je kupić niedrogo! jako jedno urządzenie. Najnowsze takie kombajny są wyposażone w przydatne dodatkowe funkcje.

Telefon pod kontrolą
Śledzenie kosztów usług komórkowych
Użytkownicy komórek mogą sprawdzać bezpośrednio z telefonu stan konta i okres jego ważności, liczbę minut czy SMS-ów, jakie w ramach swojej taryfy mają do wykorzystania. Więcej informacji o własnych wydatkach na usługi GSM i dodatkowe możliwości zarządzania nimi znajdą na stronach internetowych swoich operatorów.

Więcej możliwości
Dodatki do komunikatorów internetowych
Spodziewasz się po komunikatorach coraz więcej, a pomysły ich autorów nie zaspokajają twoich oczekiwań? Licz na siebie. Rozbuduj dobrze ci znaną aplikację za pomocą wtyczek. Prezentujemy ciekawe rozszerzenia i funkcjonalne dodatki do trzech popularnych programów komunikacyjnych.

Obejrzeć film
Test programów do odtwarzania plików wideo
Teoretycznie, by obejrzeć film na komputerze, wystarczy mieć plik z filmem i program do odtwarzania. Niestety, mnogość formatów wideo powoduje, że jedynie nieliczne playery potrafią sprostać zadaniu i odtworzyć (prawie) każdy plik wideo.

Do you speak..?
Test programów do nauki języka angielskiego
Język angielski szturmuje niemal wszystkie dziedziny życia. Chcesz mieć dobrą pracę? Ucz się angielskiego. Chcesz wyjechać za granicę? Musisz znać angielski. Rynek oferuje rozmaite metody nauki. Przetestowaliśmy komputerowe kursy nauki języka Szekspira, aby ułatwić ci wybór odpowiedniej formy edukacji w tej dziedzinie.

Grafika z przyszłością
Test popularnych kart graficznych
Przed niespełna rokiem pojawiły się pierwsze układy graficzne zgodne sprzętowo z interfejsem DirectX 10. W czasie, jaki dotąd minął, zadebiutowało na rynku niewiele gier wykorzystujących jego możliwości. Jednak producenci układów graficznych zdążyli już zaprezentować kompletne linie produktów zgodnych z DirectX 10. Sprawdziliśmy, czego można się spodziewać po najnowszych kartach graficznych.

Szybsza grafika
Wymiana BIOS-u karty graficznej
BIOS kart graficznych można w prosty sposób zmodyfikować. W jakim celu? Oczywiście z zamysłem ich przyspieszenia, a w przypadku niektórych modeli, ustawienia wyższego napięcia zasilającego układ graficzny i pamięci karty w celu zwiększenia podatności na podkręcanie.

W gąszczu przewodów
Wtyczki w zasilaczach komputerowych
Przy zakupie zasilacza do komputera nie należy zapominać o jego wtyczkach i przewodach, bo również one obok mocy poszczególnych linii zasilających wpływają na możliwości i przydatność urządzenia.

Najnowsze aktualności
AutoMapa wprowadza CB Radio
25 kwietnia 2019
Producenci AutoMapy opublikowali najnowszą wersję najpopularniejszej polskiej nawigacji wyposażoną po raz pierwszy w mobilne CB Radio. AutoCB...
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto