Ochrona przed kurzem
Montowanie w komputerze filtra przeciwpyłowego
Zainstalowane w komputerze wentylatory usprawniają obieg powietrza wewnątrz obudowy, chłodząc poszczególne elementy. Wraz w powietrzem wędruje jednak kurz, który osiadając na wewnętrznych komponentach, utrudnia ich chłodzenie. Błędne koło? Tak, ale można z niego wybrnąć, stosując filtry przeciwpyłowe.

Radiatory jak nowe
Chłodzenie pamięci karty graficznej
Na pamięciach większości kart graficznych nie ma radiatorów chłodzących. Jeśli zamierzasz podkręcać kartę, musisz jej wszystkie kości pamięci w takie radiatory wyposażyć. Nie oznacza to jednak, że trzeba je kupować. Wykonasz je sam, wykorzystując do tego nieużywany radiator ze starego procesora.

Tajne przez poufne
Skuteczne szyfrowanie danych
Dane na twoim dysku twardym mogą być wykorzystane przeciwko tobie. Łatwo się przed tym uchronisz, stosując szyfrowanie. Zapewniamy, że możesz skorzystać z bardzo silnych algorytmów szyfrujących bez potrzeby kupowania specjalizowanych komercyjnych programów.

Coś nie pasuje?
Które programy nie będą działały w Windows Vista
Zanim się zdecydujesz na nowy system Windows Vista, sprawdź, czego nie uda ci się w nim zainstalować. Nie chcemy nikogo straszyć ani zniechęcać do przesiadki, jednak z pewnością masz swoje ulubione programy, które w Viście mogą nie działać.

Profesjonalnie i naukowo
Automatyczne edytorskie funkcje Worda 2007
Najnowszy Word 2007 to wszechstronne narzędzie do tworzenia dowolnych publikacji, zarówno elektronicznych, jak i drukowanych. Poznaj i wykorzystaj możliwości tego edytora tekstu, które automatyzują uciążliwe etapy tworzenia długich dokumentów, np. prac dyplomowych.

Odczytywanie z rejestru
Skrypty w Windows (cz. 2)
Skrypty to potężne narzędzie nie tylko dla administratorów Windows. Dzięki nim możesz łatwo modyfikować dowolne ustawienia systemu. Tym razem poznasz sposoby modyfikacji rejestru Windows.

Szmaragdowe okna
Funkcjonalny i efektowny pulpit w Linuksie
Emerald po angielsku znaczy szmaragd, a ten błyszczy i połyskuje. Właśnie takie mogą się stać okna w systemie Linux, jeśli użyjesz dekoratora Emerald. Ale dopiero gdy połączysz go z programem Beryl, twój pulpit nabierze blasku, a praca z Linuksem stanie się prawdziwą przyjemnością.

Wideo w sieci
Test kamer internetowych
Przez internet możemy przesyłać już nie tylko tekst i głos, ale także obraz. Skorzystanie z tej ostatniej opcji jest równie proste, jak tanie, dzięki zainstalowanej w komputerze kamerze internetowej.

Niezmienny adres IP
Jak korzystać z DynDNS
Dostawca internetu, z którego usług korzystasz, przydziela wyłącznie dynamiczne adresy IP, zmieniające się w najmniej oczekiwanym momencie i bardzo utrudniające korzystanie z sieci. Nie masz możliwości wybrania takiego dostawcy, który zapewnia IP statyczny. I nie musisz. Skorzystaj za darmo z usługi DynDNS.

Ulubione zawsze pod ręką
Kolekcjonowanie przydatnych stron WWW
Chcesz mieć łatwy dostęp do swoich ulubionych witryn, udostępniać innym internautom własną kolekcję ciekawych stron i korzystać z ich adresów WWW? Załóż konto w jednym z serwisów społecznościowych, które właśnie w tym celu zostały stworzone.

Nadzór nad P2P
Zdalne korzystanie z programu eMule
W twoim komputerze działa eMule, ciągle pobierając pliki z internetu. Skąd masz mieć pewność, że wszystko działa poprawnie, kiedy jesteś w szkole, w pracy czy na wakacjach? Zapewni ci ją zdalny dostęp do programu.

Odbiornik dyskowy
Nagrywanie radia internetowego na dysk twardy
Komputer służy już niemal do wszystkiego. Dlaczego więc nie wykorzystać go do odtwarzania audycji radiowych? Pokazujemy, jak zrobić radio z peceta.

Przyjazny doradca
Przydatność internetu podczas zakupu nieruchomości
Kupno mieszkania czy domu to jedna z poważniejszych decyzji w życiu. Planując zakup nieruchomości, warto wziąć pod uwagę nie tylko własne marzenia. Pokażemy, jak pomocny może się okazać internet.

Zawsze na czasie
Aktualizacja softwareu w telefonie komórkowym
Jeśli masz komórkę Sony Ericsson lub smartfon Nokii, możesz sam zaktualizować oprogramowanie telefonu. Warto to zrobić, by zapewnić bezpieczeństwo swoim danym, usunąć niedociągnięcia lub dodać do menu nowe funkcje.

Porównaj i wybierz
Test telefonów z segmentu middle-end
Przetestowaliśmy dwa telefony z grupy middle-end. Oba są dostępne w Erze oraz Plusie, a Sony Ericsson także w Orange kosztują od 1 zł przy podpisaniu umowy na co najmniej 12 miesięcy. Ostateczna cena zależy od wysokości abonamentu.

Solidny dysk
Dyski SSD zalety, możliwości, zastosowanie
Dyski twarde mają coraz większą pojemność, są szybsze i bardziej niezawodne, ale i tak nie mogą sprostać wielu zadaniom. Stosowane w nich mechaniczne elementy ograniczają szybkość zapisu i odczytu danych, łatwo też je uszkodzić. Tych wad nie mają dyski SSD, potencjalni następcy napędów HDD.

Centrino Duo po nowemu
Notebookowa platforma Centrino Duo (Santa Rosa)
Niewiele ponad rok temu zadebiutowała mobilna platforma Intel Centrino Duo. W maju tego roku została gruntownie odświeżona. W nowej wersji, roboczo nazywanej Santa Rosa, przede wszystkim unowocześniono komponenty współpracujące z procesorem. Notebook skonstruowany na platformie Santa Rosa ma być bardziej wydajny i zużywać mniej energii.

Naprawa w trzy dni
Centrum serwisowe Acera w Brnie
W centrum serwisowym Acera naprawia się codziennie ok. 1500 komputerów i innych urządzeń. Trafiają tam z pięciu krajów także z Polski.

Sztuczne gadanie
Jak powstaje i działa syntezator mowy
Tworzenie syntezatora mowy rozpoczyna się od nagrania głosu profesjonalnego lektora. Potem przystępują do pracy specjaliści od algorytmów sztucznej inteligencji.

Jak powstaje Wiedźmin
Proces produkcji gier komputerowych
W warszawskim studiu CD Projekt Red powstaje gra komputerowa o największym budżecie w historii rodzimego przemysłu gier 20 mln złotych. Oto poszczególne etapy produkcji "Wiedźmina", który zamierza podbić nie tylko polski rynek.

Najnowsze aktualności


Jak działa ładowanie SuperVOOC?
23 marca 2019
Chiński potentat rynku smartfonów, OPPO, na przykładzie modelu RX17 Pro tłumaczy, jak działa ładowanie SuperVOOC. Ta technologia...


Opera 51 na Androida z darmowym VPN
22 marca 2019
Opera wydała nową aktualizację dla swojej mobilnej przeglądarki na Androida. Po dłuższej nieobecności do aplikacji wrócił darmowy VPN.
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto