Solidny dysk
Dyski SSD zalety, możliwości, zastosowanie
Dyski twarde mają coraz większą pojemność, są szybsze i bardziej niezawodne, ale i tak nie mogą sprostać wielu zadaniom. Stosowane w nich mechaniczne elementy ograniczają szybkość zapisu i odczytu danych, łatwo też je uszkodzić. Tych wad nie mają dyski SSD, potencjalni następcy napędów HDD.

Centrino Duo po nowemu
Notebookowa platforma Centrino Duo (Santa Rosa)
Niewiele ponad rok temu zadebiutowała mobilna platforma Intel Centrino Duo. W maju tego roku została gruntownie odświeżona. W nowej wersji, roboczo nazywanej Santa Rosa, przede wszystkim unowocześniono komponenty współpracujące z procesorem. Notebook skonstruowany na platformie Santa Rosa ma być bardziej wydajny i zużywać mniej energii.

Naprawa w trzy dni
Centrum serwisowe Acera w Brnie
W centrum serwisowym Acera naprawia się codziennie ok. 1500 komputerów i innych urządzeń. Trafiają tam z pięciu krajów także z Polski.

Sztuczne gadanie
Jak powstaje i działa syntezator mowy
Tworzenie syntezatora mowy rozpoczyna się od nagrania głosu profesjonalnego lektora. Potem przystępują do pracy specjaliści od algorytmów sztucznej inteligencji.

Jak powstaje Wiedźmin
Proces produkcji gier komputerowych
W warszawskim studiu CD Projekt Red powstaje gra komputerowa o największym budżecie w historii rodzimego przemysłu gier 20 mln złotych. Oto poszczególne etapy produkcji "Wiedźmina", który zamierza podbić nie tylko polski rynek.

Internet z komórki
Dostęp do internetu na laptopie przez sieci GSM
Operatorzy komórkowi umożliwiają korzystanie z internetu wszędzie tam, gdzie jest zasięg ich sieci. Prędkości przesyłania danych zależą od tego, w którym miejscu Polski się znajdujesz i jakie możliwości ma modem zapewniający dostęp do sieci.

Jak się pozbyć natrętów
Blokowanie reklam na WWW i w programach
Reklamy w internecie. Krzykliwe animacje, które się wyświetlają zaraz po otwarciu witryny, zasłaniając przy okazji całą jej zawartość, przesuwające się razem z kursorem i odporne na próby ich wyłączenia. Dają się we znaki niejednemu internaucie. Pokazujemy, jak się ich pozbyć.

Szybki montaż
Opracowywanie plików wideo
Moc obliczeniowa dzisiejszych komputerów w zupełności wystarcza nawet do zaawansowanej edycji plików wideo. Profesjonalne opracowanie wideo wymaga często odpowiednich i drogich aplikacji, a także mnóstwa czasu. Tymczasem ciekawe rezultaty możesz uzyskać zupełnie za darmo i niewielkim nakładem sił.

Więcej przestrzeni
Test menedżerów wirtualnych pulpitów
Pulpit Windows ma ograniczoną powierzchnię, a przydałoby się więcej miejsca na okna folderów i aplikacji. Jeśli odczuwasz potrzebę rozbudowania pola roboczego, skorzystaj z oprogramowania tworzącego w systemie wirtualne pulpity. Przetestowaliśmy aż 16 takich aplikacji, żebyś miał z czego wybierać. A kiedy już się na którąś zdecydujesz, zyskasz nie tylko więcej przestrzeni, ale i nowe możliwości.

Przenośne dwa rdzenie
Test notebooków
Jeszcze kilkanaście miesięcy temu na komputer przenośny z dwurdzeniowym procesorem mogli sobie pozwolić wyłącznie zamożniejsi użytkownicy. Dzisiaj przyzwoitą konfi gurację tego typu można nabyć już w cenie od 3000 do 3500 złotych. Czy takie notebooki mogą zastąpić stacjonarne pecety?

Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto