Tag: druk-skan

Perfekcyjne wydruki
Wskazówki do drukowania zdjęć
Z jednym czy nawet dziesięcioma zdjęciami nie warto iść do fotolabu. Znacznie taniej jest wydrukować je samemu. Tym bardziej że jakość fotografii z domowych drukarek jest już naprawdę dobra. Przy okazji można łatwo poprawić zdjęcia, a efekty tej pracy dostarczą dużo satysfakcji. [Bartłomiej Mrożewski]

Twój domowy fotolab
Pojedynek minidrukarek do zdjęć
Drukarki przeznaczone do druku zdjęć 10x15 cm są wbrew panującej obecnie tendencji maksymalnie nieuniwersalne. Jednak to jedno zadanie, które im wyznaczono, wykonują naprawdę nieźle. Prawie jak fotolaby. [Sebastian Kręzel]

Mała laserówka do domu
drukarka laserowa Samsung ML-1665
Większość posiadaczy komputerów potrzebuje prostej drukarki atramentowej. Jednak koszty tuszu, czy nawet jego zasychanie spowodowane sporadycznym drukowaniem, utrudniają korzystanie z tego typu drukarek. Samsung ML-1655 może rozwiązać ten problem.

LED-ami po papierze
drukarka Brother HL-3040CN
Niedawno japońska firma Brother zaprezentowała kilka modeli LED-owych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Przetestowaliśmy najtańszą z nowych drukarek.

Zrób i wydrukuj plakat
Wielkoformatowe wydruki domowym sposobem
Twoja domowa drukarka na pewno drukuje na A4, może na A3. Spróbuj wykonać na niej większy wydruk. Co powiesz na ogromny plakat? [Agnieszka Serafinowicz]

Dotknij i wydrukuj
Urządzenie wielofunkcyjne Lexmark Interact S605
Lexmark wprowadził do sprzedaży kilka nowych urządzeń wielofunkcyjnych przeznaczonych do domowego biura (seria S) oraz dla firm (seria Pro). Przetestowaliśmy najlepiej wyposażony model do zastosowań domowych, czyli Interact S605.

Drukowanie na czysto
Konserwacja drukarki laserowej
Zakłócenia pracy drukarki laserowej nie muszą być spowodowane jej awarią. Bardzo często drukowanie staje się niemożliwe z powodu zabrudzenia mechanizmów urządzenia. Pokażemy, jak je umiejętnie wyczyścić.

Utrwalanie wspomnień
Test drukarek fotograficznych
Jeśli zamierzasz kupić drukarkę umożliwiającą drukowanie zdjęć, masz do wyboru tylko dwa rodzaje urządzeń drukarki atramentowe lub termosublimacyjne. Laserówki nie nadają się do drukowania fotografii. Przetestowaliśmy osiem urządzeń 6 atramentowych i 2 termosublimacyjne w cenie 220-850 zł.

Atrament czy laser?
Test porównawczy dwóch drukarek
Przyjęło się, że w zastosowaniach domowych lepiej się sprawdza drukarka atramentowa, natomiast w biurowych laserowa i że to drugie urządzenie jest tańsze w eksploatacji. Sprawdziliśmy, czy to prawda? Test porównawczy obu urządzeń jednak tego nie potwierdził.

Kombajn nie bez wad
Urządzenie wielofunkcyjne HP Photosmart Premium Fax All-in-One
HP Photosmart Premium jest przeznaczony dla osób o wysokich wymaganiach. Jest jednym z najlepiej wyposażonych urządzeń atramentowych, ale lista wad też jest pokaźna.

W sieci i z dupleksem
Drukarka laserowa Lexmark E260dn
Laserowa drukarka monochromatyczna Lexmarka to ciekawa propozycja dla osób drukujących dużo dokumentów, a także dla małych firm.

Do wielu zadań
Test urządzeń wielofunkcyjnych
Zakup samej drukarki staje się coraz mniej opłacalny. Za podobną kwotę można mieć urządzenie wielofunkcyjne zapewniające nie tylko podobne osiągi i jakość wydruków, ale także skanowanie i kopiowanie dokumentów, i to bez potrzeby włączania komputera.

Tanie drukowanie
Urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet F735
Od kilku tygodni jest w sprzedaży nowe urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet F735. Od większości podobnych różni się tym, że zarówno sam sprzęt, jak i materiały eksploatacyjne do niego kosztują tyle, ile powinny.

Tanie drukowanie
Tańsze wydruki z drukarek atramentowych i laserowych
Parametry techniczne i funkcje większości modeli danej klasy urządzeń są zbliżone, nie ma więc większego znaczenia, jakiej firmy drukarkę wybierzemy. Dużo ważniejsza jest jej niezawodność i ekonomia użytkowania.

Wszechstronny kombajn
Urządzenie wielofunkcyjne Lexmark X7675
Firma Lexmark wprowadziła na rynek kilka nowych urządzeń, w tym sprzęt z serii Professional przeznaczony dla wymagających użytkowników. Najlepsze modele wręcz zaskakują swoimi możliwościami.

Zanim strony zaszeleszczą
Jak pracuje nowoczesna drukarnia
Komputery towarzyszą PC Formatowi na każdym etapie jego powstawania. Także na ostatnim w drukarni. Są to zarówno pecety, jak i komputerowe elementy drukarskich maszyn.

Drukuj wszędzie
Uniwersalny sterownik do drukarek
W laptopie masz ważny dokument, potrzebny jest wydruk. Niestety, do drukarek działających w miejscu, w którym jesteś, nie masz sterowników Problem? Już nie, dzięki Xerox Mobile Express Driver działającemu z każdą drukarką.

Drukarka w sieci
Wykorzystanie sieciowych serwerów druku
Jeżeli chcesz udostępnić drukarkę wielu osobom, nie musisz od razu kupować jej w wersji sieciowej. Jednym z rozwiązań jest dokupienie serwera druku, inaczej printserwera, który zamieni zwykłą drukarkę USB w urządzenie sieciowe.

Laserem przez Wi-Fi
Drukarka Brother HL-2170W
Nowa drukarka firmy Brother jest z założenia bardzo prostą laserówką do domu czy małego biura. Spośród dziesiątków podobnych produktów wyróżnia ją wbudowany serwer druku, przystosowany zarówno do pracy w sieci LAN, jak i Wi-Fi.

Domowy fotolab
Test drukarek fotograficznych formatu 10x15
Jeśli chcesz przenieść cyfrowe zdjęcia na papier, możesz skorzystać z punktu usługowego zajmującego się wywoływaniem fotografii. Proponujemy jednak wydrukowanie ich samodzielnie. Jest grupa drukarek, które idealnie się nadają do tego zadania. Przetestowaliśmy takie modele, żeby ułatwić ci wybór odpowiedniego.

Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto