Tag: e-mail


Jak chronić się przed fałszywymi mailami?
19 sierpnia 2015
Informacje o otrzymywaniu wiadomości mailowych z wirusami, których nadawcami mają być instytucje publiczne, pojawiają się dość często. Jak się chronić przed cyberatakami przeprowadzanymi z użyciem naszych skrzynek mailowych?

Użytkownicy Allegro narażeni na nową falę spamu
28 listopada 2012
Kaspersky Lab Polska poinformował o pojawieniu się nowej fali ataku spamowego, wymierzonego w użytkowników serwisu aukcyjnego Allegro.pl. Wiadomości e-mail wysłane w ramach ataku zawierają odsyłacz do strony, na której może się znajdować szkodliwy program.

Problemy z Gmailem rozwiązane
1 marca 2011
Błąd oprogramowania był powodem problemów z pocztą Gmail, które spotkały 0,02% użytkowników tej usługi.

Google usunęło maile około 150 tys. osób!
28 lutego 2011
Wielka wpadka Google - w niedzielę, 27 lutego, firma przez przypadek usunęła zawartość skrzynek pocztowych Gmail. Problem może dotyczyć około 150 tysięcy osób.

Czatowanie na Facebooku z poziomu poczty Hotmail
28 lutego 2011
Poczta Hotmail, jako jedyna na świecie, uruchomiła możliwość rozmowy ze znajomymi z serwisu społecznościowego Facebook bezpośrednio z poziomu skrzynki pocztowej. Teraz przeglądając pocztę można jednocześnie rozmawiać ze znajomymi z Facebooka i komunikatora Messenger.

Konta Hotmail od teraz z aliasami
7 lutego 2011
Użytkownicy usługi pocztowej Microsoftu - Hotmaila - mogą już korzystać z nowej funkcji, która pozwoli im na wygodne oddzielenie użytecznych wiadomości od spamu i maili aktywacyjnych.

Dwa miliardy niechcianych wiadomości pochodzi z Polski
21 grudnia 2010
W mijającym roku codziennie z polskich komputerów wysyłano ponad dwa miliardy wiadomości spam - wynika z danych firmy Symantec, producenta oprogramowania zabezpieczającego. Prawie 80 procent z tych wiadomości pochodzi z tzw. komputerów-zombie.


Nowe motywy w Gmailu
8 listopada 2010
Jeżeli komuś znudził się już wygląd usługi pocztowej Google, mamy dla niego dobrą wiadomość. Firma udostępniła użytkownikom pięć nowych motywów wizualnych.

Yahoo odświeża interfejs usługi pocztowej
27 października 2010
Usługa pocztowa Yahoo pozostawała w ostatnim czasie nieco w tyle. Jej najwięksi konkurenci w ciągu kilku ostatnich miesięcy wprowadzili do swoich interfejsów webowych wiele usprawnień. Yahoo postanowiło również pójść z duchem czasu i odświeżyć Yahoo Mail.

Hakerzy chcą wykraść dane bankowe użytkowników iTunes
13 października 2010
Popularny serwis Apple, z którego korzystają miliony użytkowników, stał się obiektem ataku hakerów szukających poufnych danych bankowych. O zagrożeniu poinformowały laboratoria systemów zabezpieczających Panda Security.


Spamerzy grożą śmiercią...
26 sierpnia 2010
Pewien Anglik wpadł w sporą konsternację na widok przesłanych mu przez pocztę elektroniczną pogróżek. Warunek był prosty: albo zapłaci 50 tysięcy dolarów albo zostanie zlikwidowany - pisze portal The Register.

Microsoft: skorzystajcie z Google Chrome
11 sierpnia 2010
W ostatnim czasie Microsoft zaktualizował usługę poczty elektronicznej Hotmail. Okazuje się, że część użytkowników ma problemy z dostępem do swoich kont. Na usterkę jest jednak rada...

Czerwcowy raport o spamie
28 lipca 2010
Według czerwcowego raportu o spamie, opublikowanego przez Kaspersky Lab, PayPal stanowi najpopularniejszy cel ataków: w porównaniu z majem liczba ataków na ten system płatności elektronicznych zwiększyła się o 20%. Facebook i bank HSBC po raz kolejny zamienili się miejscami, zajmując odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Ponadto, do rankingu Top 10 zakwalifikowała się popularna gra online World of Warcraft.

Google aktualizuje silnik Postini
20 lipca 2010
Google poinformowało, że zaktualizowano silnik usługi Postini, wykorzystywany do walki ze spamem. Nowa wersja Postini pozwala na odfiltrowywanie wiadomości zawierających niepożądany kod JavaScript.

Połącz Outlooka z Facebookiem
16 lipca 2010
Oprócz bardziej dopracowanego interfejsu użytkownika, Office 2010 doczekał się również kilku nowych funkcji. Wśród nich jest integracja Outlooka z niektórymi sieciami społecznościowymi.

Nowy Hotmail: wszystko zgodnie z planem
16 lipca 2010
Microsoft poinformował, że proces aktualizacji usługi Hotmail przebiega płynnie. W chwili obecnej z nowych funkcjonalności korzystać może około 50 milionów użytkowników.

Większa ilość spamu w trakcie Mistrzostw Świata
16 lipca 2010
Zakończenie rozgrywek Mistrzostw Świata 2010 w RPA skłania do wielu podsumowań, i to nie tylko sportowych. Podczas miesięcznych zmagań drużyn piłkarskich specjaliści z firmy Symantec zaobserwowali znaczący wzrost ilości spamu związanego z tym sportowym wydarzeniem.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE AKTUALNOŚCI


Pierwsza mysz komputerowa
3 października 2007
Pieszczotliwie nazywana Myszką ma już ponad 25 lat. Zobacz jak wyglądał pionier urządzenia bez, którego dzisiaj praca z komputerem wydaje...

Znamy już ceny Windows 7
26 czerwca 2009
Microsoft potwierdził ceny nowego systemu operacyjnego. Podobnie jak przy sprzedaży poprzednich Windowsów, koncern zaoferuje użytkownikom...

Czy warto kupować telewizor 3D?
18 marca 2010
Przyznajmy się - przestaliśmy nadążać za technologią. Jeszcze nie pojawiły się na rynku telewizory umożliwiające oglądanie filmów...
Najnowsze artykuły

Świat Wiki
Zasoby internetu
Nie samą Wikipedią fundacja prowadząca tę internetową encyklopedię żyje. Oprócz witryny jej włodarze prowadzą inne projekty, które zdążyły wypracować sobie poczesne miejsce w globalnej sieci. Marcin Kwiecień/Grzegorz Karaś

Zakupy z głową
Notebooki
Jeśli planujesz zakup nowego notebooka, ale nie do końca wiesz, jakie parametry powinien mieć laptop i którzy producenci są godni polecenia, to niniejszy poradnik jest właśnie dla ciebie! Jakub Jarosz

Jak zorganizować Dysk Google'a
Dysk Gooogle
Wraz z upływem czasu Dysk Google'a potrafi zamienić się w składowisko plików i folderów, wśród których trudno się poruszać, a odnalezienie ważnego dokumentu graniczy z niepodobieństwem. Trzymając się kilku zasad, możemy uniknąć powstania bałaganu na sieciowym dysku.

Test Mio Cyclo 215 HC
Towarzysz spokokolarzy
Włókno węglowe w rowerach to już niemal przeszłość, w modzie jest grafen, a na kierownicy zwykły rowerzysta oprócz lampki ma co najwyżej licznik kilometrów. Czas więc zapoznać się z wynalazkiem w postaci nawigacji rowerowej. Powiedzmy sobie szczerze, że taki sprzęt nie jest dla tych, którzy sięgają po dwa kółka celem przejażdżki po parku (chyba że lekką ręką mogą wydać 999 zł). [MK]

Jak wyłączyć powiadomienia w Windows 10
Windows 10
Niejednokrotnie w pracy z Windows 10 np. przy obróbce tekstu czy podczas gier irytują nas wyskakujące powiadomienia. Pokazujemy jak w kilku krokach wyłączyć natarczywe komunikaty. Dzięki trybowi Skupienie da się automatycznie ukryć powiadomienia o wydarzeniach zachodzących podczas pracy z aplikacjami działającymi w trybie pełnoekranowym i na pierwszym planie.

Test Redmi Note 7
Szczęśliwa siódemka
Najnowsza wersja budżetowego telefonu Xiaomi to propozycja bezkonkurencyjna cenowo, kusząca liczbami, ale niepozbawiona wad. Wrażenie to potęguje się wraz z użytkowaniem. [TL]

Test słuchawek Plantronics RIG 300HX
Słuchawki do zbudowania
To stosunkowo tanie słuchawki gamingowe, opracowane raczej z myślą o graczach konsolowych, choć w praktyce można oczywiście używać ich z każdym sprzętem wyposażonym w gniazdo minijack. Niezależnie od zastosowania jest to konstrukcja osobliwa. [KK]

Test myszy Genesis Xenon 330
Mysia miss piękności
Niby zwykły sprzęt z podświetleniem RGB dla graczy, a po podłączeniu okazało się, że to jedna z najładniejszych myszy, jakie widzieliśmy. [TL]
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto