Lista alfabetyczna

VMPCrypt 5

 
Data aktualizacji: 30 kwietnia 2014
Liczba pobrań: 704
Ocena redakcji
 
Producent: Bartosz Żółtak
Licencja: Freeware
Systemy operacyjne: Windows (7, 8, Vista, XP)

Umieść box z programem VMPCrypt u siebie na stronie

VMPCrypt 5 to najnowsza wersja programu do szyfrowania opracowanego przez polskiego kryptologa Bartosza Żółtaka. Szczególną cechą tej aplikacji jest autorski algorytm szyfrujący VMPC oparty na jednokierunkowej funkcji VMPC.

Najważniejsze funkcje programu VMPCrypt:
- szyfrowania plików/folderów w trybie wiele-do-jednego (jak np. ZIP), także z kompresją.
- szyfrowania plików/folderów w trybie jeden-do-jednego - dla każdego pliku tworzona jest jego zaszyfrowana kopia
- szyfrowana książka - baza danych tekstowych pozwalająca trzymać w jednym zaszyfrowanym pliku wszelkie informacje tekstowe jak np. loginy i hasła, prywatne kontakty. Szyfrowana książka działa podobnie jak osobny dysk pozwalając na kopiowanie i przenoszenie dokumentów oraz na organizowanie ich w folderach, także zagnieżdżonych. Dostęp do szyfrowanej książki użytkownik uzyskuje po podaniu hasła. Można więc tę funkcję wykorzystywać także jako managera haseł.
- bezpośrednie szyfrowanie tekstów (np. na potrzeby szyfrowania poczty elektronicznej, rozmowy przez komunikator)
- generowanie bezpiecznych (wyglądających na losowe) haseł z przypadkowych ruchów myszką. Program sam dobiera długość hasła w zależności od zadanego poziomu bezpieczeństwa i zestawu znaków. Np. aby uzyskać poziom 128-bitowego bezpieczeństwa dla hasła złożonego z małych i wielkich liter oraz cyfr, hasło musi mieć co najmniej 23 znaki i taką długość VMPCrypt generuje.
- nieodwracalne wymazywanie plików z dysku poprzez nadpisanie ich pseudolosowymi danymi do 99 rund.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto