Poznajemy narzędzie Msconfig

Jak przyśpieszyć uruchamianie systemu bądź pozbyć się "atakującego" nas po jego uruchomieniu programu? Wystarczy użyć prostego narzędzia wbudowanego w system o nazwie msconfig.

 

1. Wchodzimy w start Start.jpg, w pasku wyszukiwania wpisujemy msconfig Msconfig.jpgi klikamy enter (alternatywnie można wywołać go poprzez wpisanie msconfig w poleceniu uruchom).

2. Naszym oczom ukazuje się narzędzie konfiguracji systemu, wybieramy zakładkę Uruchamianie

Msconfig2.jpg

3. Widzimy listę wszelkich uruchamianych wraz z systemem aplikacji, możemy je zlokalizować m. in. po nazwie, producencie i lokalizacji. Kiedy nazwa nam nic nie mówi być może uda nam się wydedukować źródło aplikacji z kolumny "Polecenie".

4. Po prostu odznaczamy aplikację którą chcemy wyłączyć ze startu systemu. Oczywiście nie polecam wyłączania tych związanych z systemem operacyjnym (od Microsoftu).

5. Po ponownym uruchomieniu systemu niechciana aplikacja nie będzie już nas nękać. W oknie które się pojawiło, a które nas informuje o tym że dokonaliśmy zmian w narzędziu, wystarczy zafajkować opcje Nigdy nie pokazuj tego komunikatu... aby nas już nie niepokoiło.

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto