Marek Konderski
Marek Konderski
Redaktor Naczelny magazynu PC Format. Przygodę z dziennikarstwem zaczynał od magazynów kierowanych do graczy, później długo zajmował się wyłącznie sprzętem komputerowym. Obecnie pasjonuje się wszystkim, co jest związane z komputerami i internetem, ze szczególnym nastawieniem na tworzenie materiałów wideo, gadżety elektroniczne oraz praktyczne zastosowanie smartfonów. Co ważne w sieci - nie ma alergii na koty.

Terminator narodzi się w Boston Dynamics
18 listopada 2017
Przerażająca wizja Skynetu dzieła fikcyjnej korporacji Cyberdyne, albo jak kto woli świat pełen robotów z powieści Asimowa rodzi się powoli na naszych oczach. I jest juz na wyciągnięcie ręki, jeżeli popatrzeć na postępy jakie robi Boston Dynamics.
Marek Konderski

Motoroid - skrzyżowanie Motoroli z Polaroidem
17 listopada 2017
Mimo wieli prób i zapowiedzi, tylko Motorola ostatecznie wytrwała w konstruowaniu modułowego smartfonu. Oczywiście jeżeli można tak nazwać smartfon z doczepianymi pleckami. Ale wziąwszy pod uwagę, że konkurencja nie oferuje już nic w tym segmencie, to lepszy rydz niż nic.
Marek Konderski

Intel wraca do grafiki
13 listopada 2017
Ostatnie ruchy jakie wykonał Intel zaskoczyły wszystkich. Wygląda na to, że niebieski gigant ma zamiar dokonać rewolucji i zmienić rynkowe status quo. Czy Nvidia powinna zacząć się obawiać o swoją pozycję?
Marek Konderski

Snapchat stracił różowe okulary
9 listopada 2017
No może nie różowe tylko żółte i jeszcze nie stracił, ale jest na najlepszej ku temu drodze. Bo w Snapczacie różowo już przestało być. Przegrywają z Instagramem.
Marek Konderski

Lewandowski z Huaweiem
7 listopada 2017
Właśnie miała miejsce polska premiera nowego smartfona, a raczej całej rodziny smartfonów chińskiego producenta Huawei. Premiera dziwna i nierówna. Pokazująca zarówno ambicje marki jak i jej możliwości i braki.
Marek Konderski

Czy 1070 Ti to karta bez sensu?
3 listopada 2017
Niektóre urządzenia pojawiające sie na rynku na pierwszy rzut oka nie mają racji bytu. Przynajmniej z punktu widzenia klienta. Jeżeli jednak popatrzymy na to z punktu widzenia producenta, okazuje się, ze sprawy wyglądają zupełnie inaczej
Marek Konderski

Kto uratuje obrońcę
26 października 2017
Programy antywirusowe mają w założeniu ratować użytkownika przed całym syfem jaki zmierza do jego komputera z internetu. A co w sytuacji gdy zaatakowany zostanie obrońca? I to niekoniecznie na polu na którym umie się dobrze bronić.
Marek Konderski

Apple nie umie liczyć
23 października 2017
Trywialna aplikacja kalkulatora w najnowszej wersji iOS-u 11.0.3 daje kuriozalny wynik dodawania. 1+ 2+3=23 Co poszło nie tak?
Marek Konderski

Wykop wie lepiej
17 października 2017
Ostatnia afera na popularnym serwisie Wykop w wyraźny sposób obnaża wady współczesnego społeczeństwa internetowego. I nie, nie jest to wina serwisu, bo nie on rzuca bezpodstawne oskarżenia, tylko ludzi, bo to oni tworzą zaangażowaną tam społeczność.
Marek Konderski

Wszystko będzie płynne
11 października 2017
Kto raz zobaczy porównanie filmu nagranego przy wykorzystaniu gimbala i bez niego ten już nigdy nie będzie chciał pracować bez tego wynalazku. Zwłaszcza, że w chwili obecnej gimbale są już dostępne dla każdego.
Marek Konderski

Kasa idzie po gry
7 października 2017
Branża growa nie jest już postrzegana jako coś niepoważnego czym zajmują sie dzieciaki. To prężnie rozwijający się biznes, na który coraz chętniej zaczynają patrzeć firmy z astronomicznym budżetem.
Marek Konderski

GoPro przeżyło
29 września 2017
Na początku tego roku kurs akcji GoPro pikował w dół, a firma zaliczała kolejne wpadki. Biorąc pod uwagę konkurencję na rynku kamer sportowych wyglądało na to, że to już koniec tej marki. tymczasem premiera najnowszych kamer udowadnia, że w firmie ostała się jeszcze garstka wizjonerów, którzy mogą uratować markę.
Marek Konderski

Dlaczego iPhone X jest taki drogi? Bo może.
25 września 2017
iPhone X jest wyjątkowym smartfonem w kolekcji Apple i wyjątkowo też drogim. Cena 1000 dolarów amerykańskich to nowy rekord w historii giganta z Cupertino.
Marek Konderski

Bomba (prawie) wybuchła
18 września 2017
Najnowsze zagrożenie - BlueBorne może zagrozić według różnych szacunków od pięciu do ośmiu miliardom urządzeń na świecie. Jak się przed nim bronić? Przestać korzystać z urządzeń z bluetooth.
Marek Konderski

Oszukany sprzęt
14 września 2017
Większość z nas nie do końca jeszcze przyswoiła fakt, że oprogramowanie, wcale niekoniecznie nielegalne, może być zmodyfikowane przez oszustów tak, aby robiło coś ekstra, najczęściej szpiegowało użytkownika. Tymczasem na rynku pojawia się nowa generacja malware - tym razem wbudowanego w sprzęt. I wcale nie chodzi tutaj o podróbki.
Marek Konderski

Zaprogramuj sobie kota
9 września 2017
Lego Mindstorm, to znana seria wyposażona w silniki, czujniki i możliwość programowania sprzętu, dzięki czemu można tworzyć niesamowite, zautomatyzowane konstrukcje. Teraz Lego chce zaszczepić bakcyla inżynierii i programowania w młodszych użytkownikach. Do tego celu ma służyć nowy na rynku zestaw Lego Boost.
Marek Konderski

Xiaomi dobrze kombinuje
6 września 2017
Xiaomi zaprezentowało nowy telefon. Ciekawostką nie jest jednak jego specyfikacja, lecz zastosowany system operacyjny. Będzie to czysty, pozbawiony nakładki MIUI Android, konkretnie Android One. To bardzo nietypowe zagranie ze strony Xiaomi. Czyżby coś knuli?
Marek Konderski

Nie ma już soku
1 września 2017
po 16 miesiącach od głośnego debiutu startup Juicero właśnie wstrzymał produkcję swoich wyciskarek, a tym którzy złożyli zamówienia będzie zwracał pieniądze. Wygląda na to, że to koniec soczkowej bajki.
Marek Konderski

Ziemia, planeta trolli
3 sierpnia 2017
Czy można za pomocą internetu zrobić komuś realną krzywdę? Można, i wcale nie jest to trudne. Do tego wystarczy poprosić o pomoc e-trolla, których całe zastepy czają się w czeluściach internetu.
Marek Konderski

Facebook - twoje cyfrowe ja
3 czerwca 2017
Rola facebooka w codziennym życiu staje się coraz ważniejsza. Juz dawno został przekroczony punkt, w którym było to jeszcze śmieszne. Teraz zaczyna być straszne.
Marek Konderski

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto