Marek Konderski
Marek Konderski
Redaktor Naczelny magazynu PC Format. Przygodę z dziennikarstwem zaczynał od magazynów kierowanych do graczy, później długo zajmował się wyłącznie sprzętem komputerowym. Obecnie pasjonuje się wszystkim, co jest związane z komputerami i internetem, ze szczególnym nastawieniem na tworzenie materiałów wideo, gadżety elektroniczne oraz praktyczne zastosowanie smartfonów. Co ważne w sieci - nie ma alergii na koty.

Wakacje - czas na nowy zawód z 20% rabatem
2 czerwca 2017
Najpopularniejszym zawodem jaki można zdobyć w czasie wakacji był do tej pory zawód miłosny. Najwyższy czas jednak to zmienić i zainteresowac się karierą programisty. Zwłaszcza, że taka inwestycja może się dość szybko zwrócić. Zwłaszcza gdy wykorzystasz kod rabatowy z PC Formatu.
Marek Konderski

Idea Open Source
4 maja 2017
Bez oprogramowania Open Source nie byłoby współczesnej informatyki. Bazuje na nim najpopularniejszy system operacyjny na świecie Google Android oraz Linux, na którym działa niemal cały internet. Sukces bierze się nie tylko z możliwości modyfikacji kodu źródłowego i faktu, że większości narzędzi Open Source można korzystać za darmo. Zaletą jest także rozproszony model tworzenia oprogramowania, który umożliwia łączenie sił deweloperom, którzy konkurują ze sobą na innych polach
Marek Konderski

Czy można zarabiać na Open Source?
12 kwietnia 2017
Za miesiąc będzie miała miejsce jubileuszowa, dziesiąta już konferencja Open Source Day. Z tej okazji publikujemy wywiad z prezesem firmy Linux Polska Sp z o.o. który przybliża skalę, znaczenie i pieniądze jakie generuje ruchu zwiazany z wolnym oprogramowaniem.
Marek Konderski

Nie kupuj Ryzena!
6 marca 2017
A w zasadzie nie kupuj jeszcze Ryzena. Dlaczego? Bo na to jeszcze za wcześnie. Chyba, że lubisz eksperymentować ze sprzętem i kupować wszelkie nowości jako pierwszy. Wówczas Ryzen jest wart każdej złotówki.
Marek Konderski

W okolicach IEM-u
27 lutego 2017
W tym roku IEM to aż dwa weekendy. W związku z tym część osób spędzi w Katowicach ponad tydzień. Nie będą się nudzić, bo w tym czasie atrakcji nie zabraknie. Jedną z nich jest I Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych
Marek Konderski

Siódemka nie dla Ryzena
12 lutego 2017
Mimo, że wciąż jest liderem popularności, każdy kopie pod nim dołki. Najnowszy cios przychodzi ze strony AMD. Zapowiadany nowy procesor tej firmy - Ryzen, nie będzie wspierał systemu Widnows 7
Marek Konderski

Pomysł na biznes
8 lutego 2017
Dobry pomysł na biznes, zarówno nowy jak i już istniejący to dzisiaj więcej niż połowa sukcesu. Niekoniecznie jednak trzeba go wymyślać samemu. Widać to doskonale na przykładzie uznanych marek takich jak Apple, GoPro czy Instagram.
Marek Konderski

Zeskanuj swoje zakupy
6 lutego 2017
Tesco właśnie wprowadza do Polski system samodzielnego skanowania zakupów. Czy wygra w zetknięciu z "przedsiębiorczością" naszych rodaków?
Marek Konderski

Prawo jazdy na internet
4 lutego 2017
Halo? Policja? Proszę przyjechać na Facebooka, bo jest tu ktoś, kto używa go bez zezwolenia
Marek Konderski

Wygraj grę Scottie Go!
7 grudnia 2016
Dobrze pomyślanych narzędzi, które ułatwia naukę programowania nie ma zbyt wielu. tym bardziej warto zwrócić uwagę na grę dla najmłodszych Scottie Go!, która pozwala bezstresowo postawić pierwsze kroki w kodowaniu.
Marek Konderski

HoloLens - mieszana rzeczywistość na Code Europe
25 listopada 2016
Już w grudniu masz szansę spotkać się ze współtwórcą Microsoft HoloLens - deweloperem Larsem Klintem. To innowacyjne urządzenie wzbudziło nie tylko ekscytację zwykłych użytkowników, ale tez zainteresowanie izraelskiej i ukraińskiej armii. Jak mieszana rzeczywistość może zmienić życie zwykłego człowieka?
Marek Konderski

Zła Karma
20 listopada 2016
Słowo GoPro to synonim kamery sportowej, tak jak adidasy w potocznym rozumieniu oznaczają sportowe obuwie a walkman - przenośny odtwarzacz muzyki. Wiele wskazuje jednak na to, że dni firmy GoPro wydają się policzone. Czy uda im się uciec przeznaczeniu?
Marek Konderski

Wirtualny świat według Sony
6 listopada 2016
Sony może przyznać sobie order złotego jabłka. Zrobiło dokładnie to samo co Apple z pomysłami konkurencji. PlayStation VR - okulary do rzeczywistości wirtualnej mimo tego, że technicznie są gorsze od konkurencji w praktyce biją je na głowę. Ten gadżet będzie absolutnym hitem sezonu gwiazdkowego. Ale uwaga! Warto dokładnie przemyśleć zakup, bo nie każdemu zabawka się spodoba.
Marek Konderski

Pożądane innowacje
30 października 2016
Mało kto pamięta, że to Microsoft pokazał światu tablet i to już w 2000 r. Miano wielkiego innowatora przypadło jednak Apple, które pokazało swoją wersję dziesięć lat później. Czy najnowszy TouchBar w Macach Pro jest równie innowacyjnym pomysłem?
Marek Konderski

Eksplodująca nowość
2 września 2016
Nowy i najlepszy ponoć smartfon/phablet na rynku okazał się iście wybuchową sensacją. W Polsce oficjalna sprzedaż jeszcze nie ruszyła, ale w innych krajach Samsung wzywa wszystkich posiadaczy Galaxy Note 7 na akcję serwisową. Jest to związane z kilkoma przypadkami eksplodowania baterii podczas ładowania.
Marek Konderski

Nowe konsole prawie jak pecety
16 czerwca 2016
To, co pokazano i powiedziano na targach E3 w kwestii konsol do grania wywraca ten rynek kompletnie do góry nogami. Konsole coraz bardziej zaczynają przypominać pecety. A przecież nie tak miało być.
Marek Konderski

Strzeliliśmy sobie gola
14 czerwca 2016
Rynek płatnych treści w internecie właśnie strzelił sobie gola do własnej bramki. A wszystko za sprawą Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Okazało się, że w krytycznych momentach internet nie zastąpi jeszcze poczciwej telewizji.
Marek Konderski

Euro 2016 w sieci
6 czerwca 2016
Choć mistrzostwa świata gromadzą tłumy przed telewizorami, to nie mniej ludzi szuka informacji na ten temat w internecie. Najciekawsze źródła zebraliśmy w jednym w jednym miejscu. Tylko jeden klik dzieli od przeniesienia się na wybraną stronę.
Marek Konderski

Polaki już nie cebulaki, czyli płatne treści w internecie
27 maja 2016
Żyjący przede wszystkim z kręcenia filmów na Youtube Krzysztof Gonciarz właśnie udowodnił na swoim przykładzie, że niekoniecznie szukamy wyłącznie darmowych treści w internecie. Jesteśmy skłonni zapłacić za unikalne treści, na których nam zależy. I to całkiem sporo.
Marek Konderski

Od bota do Skynetu
2 maja 2016
Mimo wielu apokaliptycznych wizji ludzkość od zawsze przejawiała ciągoty w kierunku stworzenia sztucznej inteligencji. I wszystko wskazuje na to, że obecnie jesteśmy już tylko krok od celu.
Marek Konderski

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto