Marek Konderski
Marek Konderski
Redaktor Naczelny magazynu PC Format. Przygodę z dziennikarstwem zaczynał od magazynów kierowanych do graczy, później długo zajmował się wyłącznie sprzętem komputerowym. Obecnie pasjonuje się wszystkim, co jest związane z komputerami i internetem, ze szczególnym nastawieniem na tworzenie materiałów wideo, gadżety elektroniczne oraz praktyczne zastosowanie smartfonów. Co ważne w sieci - nie ma alergii na koty.

Adblock się sprzedał!
3 lutego 2015
Financial Times ujawnił porozumienie między firmą Eyeo – właścicielem wtyczki blokującej reklamy w przeglądarkach a Microsoftem, Google i Amazonem. W zamian za opłatę, wtyczka przestanie blokować reklamy wyświetlane na stronach tych firm.
Marek Konderski

Reklama dźwignią kotów
25 stycznia 2015
Kickstarter i inne serwisy crowdfundingowe to potęga, a ludzie naprawdę są skłonni finansować ciekawe lub zwariowane pomysły. Wystarczy je odpowiednio dobrze zareklamować.
Marek Konderski

Wojny dronów
23 stycznia 2015
Parę dekad temu świat emocjonował się gwiezdnymi wojnami, i nie mam tu na myśli filmu. Z czasem jednak technologia poszła do przodu a pewne rzeczy spowszedniały. Dziś doszło do tego, że wojny w kosmosie nikogo nie interesują. No, bo i po co, kiedy za oknem, na własnym podwórku możemy rozpętać własną, małą, najprawdziwszą wojnę.
Marek Konderski

Nowy Top Apps 1/2015
21 stycznia 2015
Od 21 stycznia w kioskach i salonikach prasowych na terenie całego kraju można już kupić drugie, pierwsze w tym roku) wydanie nowego magazynu poświęconego aplikacjom mobilnym Top Apps. W tym wydaniu znajdziecie opisy ponad 250 aplikacji na smartfony i tablety.
Marek Konderski

Gogle do rzeczywistości wirtualnej
20 stycznia 2015
Rzeczywistość wirtualna zaczyna powoli stawać się rzeczywistością. Prezentowane są kolejne urządzenia, a niektóre nawet wchodzą do sprzedaży. Tak jak gogle Samsunga - Gear VR, którymi mieliśmy okazję się bawić.
Marek Konderski

Rok chmury
2 stycznia 2015
Mamy czas podsumowań minionego roku i przepowiedni dotyczących następnego. O ile te pierwsze to zazwyczaj to zazwyczaj wróżenie z fusów, o tyle podsumowania pozwalają w pewien sposób z dystansu spojrzeć na to co nas spotkało w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Marek Konderski

Kim też chce zagrać
27 grudnia 2014
Zła karma, pech, lub ludzka złośliwość nie opuszcza koncernu Sony. Po olbrzymim włamaniu, brutalna rzeczywistość dała o sobie znać kolejny raz i wyłączyła sieciowe usługi Playstation i Xboxa. W święta.
Marek Konderski

Prezenty z internetu
4 grudnia 2014
Święta już za trzy tygodnie, więc czasu na zakupy zostało niewiele. Jeżeli jednak chcesz kupić wszystkie prezenty przez internet, masz dosłownie kilka dni na sfinalizowanie transakcji - potem zakupione towary zwyczajnie nie dojadą.
Marek Konderski

Zdrowy podział
27 listopada 2014
Kilka lat temu Microsoft po ciężkich bojach z Komisją Europejską i amerykańskimi sądami uniknął podziału na kilka mniejszych firm. Teraz celownik spoczął na Googlu. Choć batalia dopiero się zaczyna, już wiadomo, że będzie znacznie trudniejsza.
Marek Konderski

Wybierz mnie! Wybierz mnie!
19 listopada 2014
Tegoroczne, w zasadzie jeszcze nie zakończone, wybory do samorządów okazały się po prostu tragedią, czarna komedią, horrorem, określenie można sobie wybrać wedle upodobań. Rzecz jasna nie mam na myśli tego jaka partia wygrała. Istotne jest to kto, jak i czym liczył wyniki. Taki blamaż na wszystkich frontach po prostu nie miał prawa się zdarzyć. A jednak..
Marek Konderski

Hasło - klucz do wszystkiego
16 listopada 2014
W realnym świecie, aby dostać się do zamkniętego pomieszczenia lub skrytki należało mieć klucz. W coraz bardziej wszechogarniającym świecie wirtualnym odpowiednikami kluczy są hasła. Każdy z nas ma coraz więcej haseł, a wraz z nimi mamy coraz więcej kłopotów.
Marek Konderski

Kto błądzi - Spotify czy Taylor Swift?
5 listopada 2014
Wszyscy użytkownicy jednego z najpopularniejszych serwisów streamujących muzykę na próżno czekali na debiut albumu „1989” jednej z gwiazd pokolenia milennialsów – Taylor Swift. Nie dość, że tego albumu w serwisie nie znajdą, to gwiazda wycofała wszystkie swoje albumy zarówno ze Spotify jak i Deezera.
Marek Konderski

Zabezpiecz się - warto
3 listopada 2014
Program antywirusowy to jedna z najważniejszych aplikacji w każdym komputerze. Bez niego ryzykujemy utratą naszych danych, a jeżeli korzystamy z bankowości internetowej, także pieniędzy. W najnowszym wydaniu PC Formatu znajdziecie za darmo jeden z najlepszych antywirusów - Bitdefenter Total Security 2015
Marek Konderski

Zostań szpiegiem
31 października 2014
Dzisiaj zdecydowanie łatwiej zliczyć firmy i technologie, które w żaden sposób nie szpiegują użytkowników i nie gromadzą danych na ich temat, niż te które to robią. A skoro szpiegowanie stało się powszechne, to czemu i my nie mielibyśmy się zabawić w śledzenie innych. Zwłaszcza, że właśnie pojawił się gadżet, który to umożliwia.
Marek Konderski

Zdo(a)lna ramka
21 października 2014
20 października miała miejsce oficjalna premiera nowego, a w zasadzie pierwszego technologicznego projektu znanego olimpijczyka Mateusza Kusznierewicza. Zobaczcie sami czym jest zoom.me
Marek Konderski

Najlepsze aplikacje
17 października 2014
Liczba aplikacji w sklepie Google Play już dawno przekroczyła liczba 1,4 miliona. Czy jakikolwiek człowiek ma szansę choćby pobieżnie zapoznać się nawet z ich niewielką częścią? Bez skutecznych wskazówek co warto wypróbować, a czego nie – nigdy.
Marek Konderski

Kto zajrzał do pudełka?
14 października 2014
Przenośne pamięci flash, czyli pendrive miały zmienić sposób przenoszenia danych, te miały być już zawsze pod ręką. Faktycznie było to stosunkowo dobre rozwiązanie. Pod warunkiem, że nie zapomniało się zabrać pendrive ze sobą.
Marek Konderski

Czarna skrzynka w samochodzie
3 października 2014
Samochodowe rejestratory wideo, są coraz chętniej i powszechniej używane przez polskich kierowców. Czy to zwykła fanaberia czy też mające racjonalne uzasadnienie ulepszenie w naszych autach?
Marek Konderski

Żegnaj pececie
24 września 2014
W tym tygodniu na naszym rynku miały miejsce dwa wydarzenia. Żadne z nich nie była przełomowe ani specjalnie wyjątkowe, ale ich w sumie przypadkowa zbieżność w czasie jest najlepszym potwierdzeniem tezy o ostatecznym nadejściu ery post –pc.
Marek Konderski

Patrz we mnie
22 września 2014
Komputerowemu monitorowi do tej pory udawało się stać obok bzdurnego wyścigu zbrojeń typowego dla zwalczającej się bezpardonowo konkurencji. Niestety najwyraźniej czas ten się kończy i pora się przygotować na to, że będziemy musieli mieć kilka monitorów - każdy do czego innego. Tchnie absurdem, prawda??
Marek Konderski

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto