Marek Konderski
Marek Konderski
Redaktor Naczelny magazynu PC Format. Przygodę z dziennikarstwem zaczynał od magazynów kierowanych do graczy, później długo zajmował się wyłącznie sprzętem komputerowym. Obecnie pasjonuje się wszystkim, co jest związane z komputerami i internetem, ze szczególnym nastawieniem na tworzenie materiałów wideo, gadżety elektroniczne oraz praktyczne zastosowanie smartfonów. Co ważne w sieci - nie ma alergii na koty.

Bo liczy się pomysł
19 września 2014
Microsoft za dwa i pół miliarda dolarów kupił twórców Minecrafta. To bardzo popularna, wręcz kultowa gra. Ale do czego jest tak potrzebna Microsoftowi, że zdecydował się wydać na jej zakup tak astronomiczną kwotę?
Marek Konderski

Nowe jabłka bez wizji
10 września 2014
9 września cały świat doczekał się w końcu tego, na co niecierpliwie czekał. Konferencji na której Apple zaprezentowało swoje produkty. I co? No właśnie sęk w tym, że nic. No, prawie nic.
Marek Konderski

Święto elektroniki
5 września 2014
Odbywające się właśnie w Berlinie targi elektroniki użytkowej IFA to coś więcej niż kolejna wystawa, nowych wersji sprzętu i ciekawych gadżetów. To ewidentne odzwierciedlenie dalekich zmian na rynku elektroniki konsumenckiej.
Marek Konderski

Sprawny jak nowy
29 sierpnia 2014
Korzystanie z czegokolwiek wiąże się nieuchronnie ze zużyciem i niszczeniem tej rzeczy. Programy komputerowe łatwo jednak doprowadzić do stanu pierwotnej funkcjonalności. I w wypadku większości z nich zdecydowanie warto to robić.
Marek Konderski

Sekretne życie pszczół
11 sierpnia 2014
Upowszechnienie wszelkiego rodzaju sprzętu do nagrywania sprawiło, że rejestrujemy rzeczy ciekawe, głupie, lub wręcz intymne. Powszechny dostęp do sieci sprawił natomiast, że wiele z tych materiałów trafia do internetu. Niektóre są nawet ciekawe.
Marek Konderski

Gry na wakacje
5 sierpnia 2014
Jeżeli postanowiłeś spędzić wakacje prze komputerem, mamy dla Ciebie prezent - atrakcyjną zniżkę na wiele fantastycznych gier. W praktyce oznacza to wiele godzin doskonałej rozrywki.
Marek Konderski

Steelseries Sensei Wireless - mysz dla graczy
28 lipca 2014
Gracze mają zupełnie inne wymagania odnośnie myszek niż na przykład użytkownicy Excela. A ponieważ są skłonni wydać na wymarzony sprzęt naprawdę duże pieniądze, nic dziwnego, że pojawiają się na rynku produkty typu high-end, za astronomiczne kwoty. Przyjrzeliśmy się bliżej jednemu takiemu gryzoniowi.
Marek Konderski

Przypadek czy premedytacja?
18 lipca 2014
Do kastrowania gier i konieczności kupowania potem tych wyciętych fragmentów w postaci DLC gracze już się chcąc niechcąc przyzwyczaili. Czy to samo czeka nas w wypadku sprzętu? Ta perspektywa nie wygląda optymistycznie.
Marek Konderski

Pełna czy niepełna?
9 lipca 2014
Kwestia tego, czy program jest w pełnej wersji czy to tylko demo, trial , czy cokolwiek innego od dawna wzbudza kontrowersje. Sęk w tym, że sposób licencjonowania programów zmienia się na naszych oczach i wszystkie dyskusje powoli tracą sens.
Marek Konderski

Gryź jak Suarez
3 lipca 2014
Kto może zarobić na mundialu? Teoretycznie każdy, nawet zupełnie nie związany z organizowaniem imprezy. Trzeba tylko mieć dobry pomysł i zrealizować go w odpowiednim czasie. Tak jak firma Playsoft.
Marek Konderski

Ile pikseli wystarczy?
30 czerwca 2014
Każdy lubi mieć lepiej niż gorzej. Dotyczy to wszystkiego, także jakości wyświetlanego na ekranie obrazu. Dlaczego więc tak chętnie ostatnio zgadzamy się dobrowolnie na coraz gorszy obraz w smartfonach?
Marek Konderski

Kamera dla bogatych
16 czerwca 2014
Rowerowe kamery, to zarówno proste urządzenia za 200 zł, jak i wyrafinowane cudeńka techniki kosztujące więcej niż sam rower. Tym razem przetestowaliśmy model należący do tej drugiej kategorii - Garmin VIRB Elite
Marek Konderski

Internet na wakacje
28 maja 2014
Internet jest już wszędzie - w komputerze, telefonie, zegarku, pralce i lodówce. Nic dziwnego , ze chcemy by był także na wakacjach. Tylko jaki ten internet wybrać, żeby był dobry i tani?
Marek Konderski

Czy warto łapać wirusa?
12 maja 2014
Odwieczny spór między zwolennikami programów antywirusowych a tymi, którzy twierdzą, że to tylko naciąganie na kasę, bo im się nigdy nie zdarzyło złapać świństwa z internetu nabrał rumieńców. Sam Symantec - twórca legendarnego Nortona powiedział, że antywirusy są już martwe.
Marek Konderski

Z innej perspektywy
28 kwietnia 2014
Sportowe kamery są coraz bardziej popularne, pozwalają bowiem zobaczyć świat z perspektywy roweru, kasku snowbordzisty, czy deski surfingowej. Odpowiednio zmontowane nagrania sportowych zmagań stanowią doskonałą pamiątkę.
Marek Konderski

Netbooki kontratakują
14 kwietnia 2014
Wszyscy pamiętamy szał jaki wywołały parę lat temu netbooki, huk z jakim pękła netbookowa bańka, oraz niesmak jaki po nich pozostał. Tymczasem właśnie na naszych oczach cichcem pojawia się drugie wcielenie takich właśnie komputerów.
Marek Konderski

WiFi czy kabel?
28 marca 2014
WiFi czy kabel? Ten dylemat wydaje się nie dotyczyć większości użytkowników komputerów, którzy wybierają wygodniejszą łącze bezprzewodowe. Jednak mimo pojawiania się nowych standardów - kabel wciąż jest skuteczniejszy niż WiFi.
Marek Konderski

Film filmowi nierówny
10 marca 2014
Aktualnie żyjemy w epoce (choć trzeba przyznać, że mamy coraz krótsze te epoki) filmu. Ciężko już znaleźć treść którą można zwyczajnie przeczytać, czy wysłuchać. Prawie wszystko jest podawane w formie łączącej dźwięk z obrazem.
Marek Konderski

Technologiczna awangarda
26 lutego 2014
Na targach Mobile World Congress pokazano najnowszy smartfon Samsunga – Galaxy S5, nową wersję inteligentnego zegarka, a także bransoletki z ekranem – czy to naprawdę jest to, czego oczekują użytkownicy?
Marek Konderski

Kocie FPP
5 lutego 2014
Typowa zawartość internetu to: nudy, nudy, nudy, nudy, o kotek! Koty są jednym z ciekawszych internetowych zjawisk, są nieproporcjonalnie popularne do innych tematów i jest ich naprawdę dużo i do tego są wszędzie. Kot Garfield, Nyan Cat i wiele innych puchatych kulek w zasadzie zawłaszczyło internet. Powstał nawet symulator kota.
Marek Konderski

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto