Dawid Kosiński
Dawid Kosiński
Jego zainteresowanie sprzętem rozpoczęło się, gdy miał dwa lata i dostał pierwszy komputer – Commodore 64. Czternaście lat później zaczął na poważnie zgłębiać wiedzę o sprzęcie i przekazywać ją innym na łamach wielu portali oraz pism o tematyce komputerowej, co robi do dziś. Oprócz komputerów interesuje go też rap oraz jego kierunek studiów, czyli budownictwo. Możecie znaleźć go na Twitterze pod loginem @kosa64.

Windows Phone 8.1 dla każdego. Czy warto go zainstalować?
16 kwietnia 2014
Wczoraj pojawiła się długo wyczekiwana aktualizacja mobilnego systemu Microsoftu – Windows Phone 8.1 . Wprowadza ona tak wiele zmian, że zupełnie zmienia oblicze mobilnego Windowsa. W dodatku zadziała ona nie tylko na najdroższych telefonach, a na wszystkich Windows Phone’ach będących na rynku.
Dawid Kosiński


Final Fantasy X HD Remaster sprawia, że kupno Playstation Vita ma sens
5 kwietnia 2014
Trzeba szczerze sobie przyznać, że Playstation Vita nie jest najbardziej udaną konsolą Sony. Handheld ten na rynku jest już od ponad dwóch lat i przez ten czas nie zdobył zainteresowania twórców gier i klientów. Teraz to jednak się zmienia. Sprzedaż przenośnej konsoli Sony zaczyna rosnąć i jest to zasługa... konsoli Playstation 4 i starych gier.
Dawid Kosiński

Oculus Rift należący do Facebooka to drzwi do przyszłości
30 marca 2014
Facebook wpadł w szał zakupów i nie może z niego wyjść. Po startupach takich jak Instagram oraz WhatsApp pod skrzydła Marka Zuckerberga dostała się firma Oculus VR, twórcy okularów wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift.
Dawid Kosiński

Dzięki Google inteligentne zegarki podbiją rynek
24 marca 2014
W zeszłym tygodniu Google zaprezentował swoją wersję urządzeń ubieralnych z serii Android Wear. Są to sprzęty będące kolejnym krokiem na drodze rozwoju elektroniki użytkowej i ostateczny dowód na to, że to Google zajął miejsce kreatora rynku, dotychczas zajmowane przez Apple.
Dawid Kosiński

Dwa mocne rdzenie, odblokowany mnożnik i cena poniżej 300 złotych - Intel przedstawia Pentium Anniversary Edition
23 marca 2014
Choć pierwszy procesor z serii Pentium pojawił się w sklepach pod koniec marca 1993 roku, Intel dopiero teraz świętuje dwudziestolecie tej marki. Robi to w sposób szczególny – ponownie wydaje procesor Pentium, tym razem z dopiskiem Anniversary Edition. Jest to układ, który zechce kupić niemal każdy, zwłaszcza mniej zamożny, posiadacz komputera.
Dawid Kosiński

Przyszłość dwusystemowych urządzeń stoi pod znakiem zapytania
17 marca 2014
Od kilku miesięcy mówi się o spodziewanej premierze licznych urządzeń wyposażonych nie w jeden, lecz dwa systemy operacyjne. Teraz jednak okazuje się, że prawdopodobnie sprzęty takie będą albo niszą, albo nie zobaczymy ich wcale.
Dawid Kosiński

Sprzedaż komputerów będzie maleć jeszcze przez cztery lata
7 marca 2014
Od kilku lat sprzedaż komputerów osobistych regularnie spada. Wynika to z coraz mniejszego zapotrzebowania na tego typu urządzenia i rosnącej popularności tanich tabletów. Co więcej, trend ten będzie się nadal utrzymywać i potrwa jeszcze przez cztery lata.
Dawid Kosiński

Windows 8 tanieje o 70 proc. To potężny cios w Chromebooki
26 lutego 2014
Jedną z największych zalet Chromebooków jest ich niska cena połączona z dobrze wyważoną specyfikacją i jakością wykonania. Wszystko to powoduje, że choć system i komputery Google’a mają bardzo ograniczone możliwości, są konkurencją dla tanich sprzętów z systemem Windows 8. Niebawem jednak może się to zmienić, ponieważ Microsoft zamierza obniżyć cenę systemu Windows o proc.
Dawid Kosiński


Laptopy nie odejdą - one się zmienią
7 lutego 2014
W tym tygodniu firma Sony potwierdziła informację o tym, że zamierza sprzedać swój dział komputerów osobistych. Podobny scenariusz może spotkać również koreańskiego Samsunga, który według plotek ma zrezygnować z produkcji pecetów i w całości zastąpić je Chromebookami.
Dawid Kosiński

Czy Samsung będzie produkować tylko Chromebooki?
5 lutego 2014
Samsung rozważa całkowite wycofanie się ze sprzedaży laptopów wyposażonych w system Windows i przerzucenie się na Chromebooki. Jednak wbrew pozorom nie będzie to duży cios dla rynku komputerów, bo choć koreańska firm niemal całkowicie zdominowała segment mobilny, to nigdy nie należała do czołówki firm sprzedających komputery.
Dawid Kosiński

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto