Michał Amielańczyk
Michał Amielańczyk
Do redakcji PC Formatu trafił z CD-Action, siostrzanego magazynu dla graczy. I chociaż gry są jego pasją, uwielbia pastwić się nad stylistyką większości „gamingowych” i „e-sportowych” gadżetów. Ochoczo maże czerwonym długopisem po wszystkich tekstach trafiających do pisma, zwłaszcza aktualnościach, zazwyczaj machając przy tym nóżką w rytm czegoś rockowego lub metalowego. Wierzy w VR, AR i RPG.

Drugie życie cyberpunka
2 lutego 2018
Serwując światu solidny, a zarazem agresywnie promowany "Modyfikowany węgiel", Netflix roznieca na nowo zainteresowanie specyficzną gałęzią fantastyki naukowej. Dopiero co miałem okazję odwiedzić futurystyczny "pawilon" rodem z wchodzącego dziś na domowe ekrany serialu z Joelem Kinnamanem, a obraz ten nie jest jedynym cyberpunkowym dziełem, którego wyglądam.
Michał Amielańczyk

Ta mniej spektakularna rola SI
22 stycznia 2018
Jak przekopać tony akt zgromadzonych w sprawach tak złożonych jak polska afera reprywatyzacyjna? W jaki sposób wykryć, który pracownik olbrzymiej korporacji wynosi sekrety firmy? Właśnie w takich przypadkach z pomocą przychodzi - a przynajmniej przyjść może - sztuczna inteligencja.
Michał Amielańczyk

Obraz i dźwięk na PGE Narodowym
18 listopada 2017
Do niedzieli trwają w Warszawie targi Audio Video Show. Podczas dwudziestej edycji wydarzenia każdy odwiedzający może posłuchać, jak działa nagłośnienie z najwyższej półki, i otworzyć usta na widok doskonałej klasy obrazu. Choć większość prezentowanej elektroniki przeznaczona jest dla raczej zamożnych klientów, na 150 stoiskach można znaleźć sprzęt, który ze względu na cenę nawet dla nich stanowi tylko ciekawostkę.
Michał Amielańczyk

Jaki kraj, taki Comic Con
5 czerwca 2017
Taka właśnie myśl kołatała mi w głowie przed przyjazdem do Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, gdzie od 1 do 4 czerwca odbywały się połączone targi Warsaw Comic Con i Good Game Expo. Impreza okazała się dobrą weekendową propozycją zarówno dla geeków regularnie nawiedzających konwenty, jak i dla stawiających na nich pierwsze kroki rodzin z dziećmi, ale do nazwy wydarzenia można się przyczepić.
Michał Amielańczyk

Co widać, słychać (i czuć) na WGW?
15 października 2016
Chcąc uniknąć największych tłumów, wybrałem się na Warsaw Games Week w dwa pierwsze dni. Oto rzut oka na to, co tracą nieobecni… i czego powinni spodziewać się ryzykanci, którzy do stołecznego centrum konferencyjnego EXPO XXI postanowili zawitać dopiero w weekend.
Michał Amielańczyk

Migawki z Chińskiej Republiki Ludowej – relacji część druga
1 grudnia 2015
W piątek podzieliliśmy się z wami wrażeniami z pobytu w Chinach, gdzie dzięki uprzejmości firmy Huawei sprawdziliśmy, jak operuje trzeci na świecie producent smartfonów. Tym razem mamy dla was mniej oficjalny fotoreportaż z Hongkongu, Shenzhen i Szanghaju, a w nim napoje wyskokowe, tańczące dziewczęta, kultystów Apple'a, drzewo z betonu i kawałki ośmiornicy. Są też wielokropki.
Michał Amielańczyk

Co knuje Huawei? – relacja z wizyty w siedzibie
27 listopada 2015
Nie da się ukryć - zaprezentowany wczoraj Huawei Mate 8 wzbudził spore emocje. Tak się wygodnie składa, że w ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy kwaterę główną producenta urządzenia, więc jeśli chcecie zobaczyć, jak w praktyce funkcjonuje chiński gigant, zajrzyjcie do pierwszej części naszej relacji z Państwa Środka!
Michał Amielańczyk

Streaming - cuda, dziwy, patologia
19 listopada 2015
Przypadek państwa Dzikowskich z Poznania, rodziców czwórki dzieci, którzy z mieszkania uczynili podłączony do kamer dom Wielkiego Brata, szokuje. Tylko kto przy zdrowych zmysłach chciałby ich oglądać? Czemu właśnie to?
Michał Amielańczyk

Stołeczne święto graczy
26 października 2015
Ponad 19 000 osób stawiło się w dniach 23-25 października na pierwszej odsłonie Warsaw Games Week. Czy impreza, która odbyła się zaledwie tydzień po Poznań Game Arena, rzeczywiście zasługuje na miano „polskiego gamescomu”?
Michał Amielańczyk

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto