Adam Chabiński
Adam Chabiński
Redaktor naczelny magazynu PC Format. Po raz pierwszy „zobaczył” Internet w centrum obliczeniowym Politechniki Wrocławskiej na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Uważa, że solidnie i estetycznie wykonana elektronika użytkowa ma duszę i może inspirować. Irytują go wszelkie zmiany „na lepsze”, np. usunięcie magnesów z wtyczek zasilaczy do nowych MacBooków. Nie ufa chmurze, sztucznej inteligencji i 5G.

Zamknięte
3 lutego 2022
Po 21 latach istnienia "PC Format" przechodzi w niebyt.
Adam Chabiński


Kup dziecku zegarek…
13 września 2020
Rozpoczęcie roku szkolnego za pasem, więc dzieci wyposażone w zeszyty, piórniki i – dla bezpieczeństwa – elektronikę. Na pewno dla bezpieczeństwa?
Adam Chabiński

IFA, IFA i po Ifie
6 września 2020
Tegoroczna edycja targów IFA miała być wyjątkowa – nikt nie miał co do tego wątpliwości. Ani organizatorzy, ani widzowie, ani my – dziennikarze. I faktycznie była oraz – co ważne – odbyła się. A co najciekawsze, udała się.
Adam Chabiński

O mały włos…
30 sierpnia 2020
We czwartek na Twitterze oraz na stronie Teslarati.com pojawiły się arcyciekawe wpisy, które mogłyby stanowić zalążek bardzo współczesnej powieści kryminalnej…
Adam Chabiński


„Siódemka” kontratakuje
16 sierpnia 2020
Powstały zręby standardu IEEE 802.11be, zwanego potocznie Wi-Fi 7. Czy potrzebnie?
Adam Chabiński

W pocie wielu czół
9 sierpnia 2020
Tydzień temu ukazał się kolejny numer „PC Formatu”, choć było to ostatni zeszyt wydany przez Bauera. Zgodnie z moją zapowiedzią w najnowszym wstępniaku nowym właścicielem marki PC Format jest wrocławska firma Fantasyexpo.
Adam Chabiński

Wakacyjne łowy
26 lipca 2020
Zdzisiek, czyli jak omal nie stałem się ofiarą phishingu.
Adam Chabiński

Zielono mi
19 lipca 2020
Naszą planetę zaśmiecamy niepotrzebną elektroniką. Statystyki już nie dają do myślenia a przerażają.
Adam Chabiński

"Zieloni" w górę
12 lipca 2020
Nvidia wyprzedza Intela, choć sama nie wytwarza swoich układów...
Adam Chabiński

Uwaga na apteki [Uaktualnienie 2]
5 lipca 2020
Aplikacja „Recepty Gemini” będzie przekazywać dane pacjentów Amazonowi i Microsoftowi? [Uaktualnienie 2]
Adam Chabiński

Cios nożem wystruganym z jabłka
28 czerwca 2020
Jedna z najważniejszych konferencji świata IT za nami. Koncern prowadzony przez księgowego a nie wizjonera wbrew mojemu czarnowidztwu nie wypadł blado. Co więcej przysporzył mnóstwo emocji…
Adam Chabiński


Fryzjer z Wałbrzycha
14 czerwca 2020
Niczym bumerang powraca kwestia dodatkowych opłat za elektronikę użytkową, tak jak to miało miejsce kilkanaście lat temu w przypadku m.in. nośników danych.
Adam ChabińskiPrzymiarki do chipowania?
24 maja 2020
Dziś może temat mało związany z IT, ale elektronika wszczepiana pod ludzką skórę chyba łapie się do tej kategorii, no nie?
Adam Chabiński


Zmiany na smartfonowym podium
10 maja 2020
Tuż przed weekendem firma analityczna IDC zorganizowała telekonferencję, podczas której przestawiono najnowsze prognozy i statystyki dotyczące teleinformatyki w Polsce. Wyniki są zaskakujące.
Adam Chabiński

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto