Adam Chabiński
Adam Chabiński
Redaktor naczelny magazynu PC Format. Po raz pierwszy „zobaczył” Internet w centrum obliczeniowym Politechniki Wrocławskiej na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Uważa, że solidnie i estetycznie wykonana elektronika użytkowa ma duszę i może inspirować. Irytują go wszelkie zmiany „na lepsze”, np. usunięcie magnesów z wtyczek zasilaczy do nowych MacBooków. Nie ufa chmurze, sztucznej inteligencji i 5G.


Przymiarki do chipowania?
24 maja 2020
Dziś może temat mało związany z IT, ale elektronika wszczepiana pod ludzką skórę chyba łapie się do tej kategorii, no nie?
Adam Chabiński


Zmiany na smartfonowym podium
10 maja 2020
Tuż przed weekendem firma analityczna IDC zorganizowała telekonferencję, podczas której przestawiono najnowsze prognozy i statystyki dotyczące teleinformatyki w Polsce. Wyniki są zaskakujące.
Adam Chabiński

Ekosmartfon jakiego nie było
3 maja 2020
Nie śmiałbym w „Słowie na niedzielę” wymieniać nazw produktów czy firm w kontekście namawiania Was, do zakupu czegokolwiek. Do dziś. Lada dzień bowiem rozpocznie się sprzedaż mało znanego, acz bardzo interesującego, urządzenia. Smartfonu. Etycznego smartfonu.
Adam Chabiński

Chocholi taniec Apple’a i Google’a
26 kwietnia 2020
Koronokorba w rozkwicie, glob na hamulcu, a korporacje szaleją i prześcigają się w pomysłach na… inwigilację i zbicie kasy.
Adam Chabiński


Patent na kasę
12 kwietnia 2020
Jak w czasie wojen pojawiali się maruderzy i szabrownicy, tak i teraz – w czasie zawieruchy, której jesteśmy świadkami – możemy mieć (i niestety mamy) do czynienia z oszustami.
Adam Chabiński

Pro publico bono?
5 kwietnia 2020
Trudno usiedzieć na czterech literach. Nawet gdyby miało się ich osiem, też nie byłoby lżej. A do tego natłok informacji, których tematyka kręci się wokół jednego.
Adam Chabiński

Czas czytania
29 marca 2020
Oglądajmy, czytajmy. Dobrze skonsumujmy ten czas. Najprawdopodobniej po to jest nam dany.
Adam Chabiński

Walkman a dysza Venturiego
22 marca 2020
Czy w końcu wróci moda na produkowanie sprzętu, który będzie można naprawiać?
Adam Chabiński

Prasówka w czasach zarazy
15 marca 2020
Tydzień temu wiadome słowo zaczęło masowo pojawiać się w wiadomościach dotyczących branży IT, stając się i w tej dziedzinie clickbaitem.
Adam Chabiński

Informatyka jest kobietą
8 marca 2020
My, mężczyźni lubimy prężyć muskuły – jakby na to nie spojrzeć czynimy tak od zarania ludzkości. Najprawdopodobniej zostanie nam to do jej końca – chyba, że za jakiś czas mięśni już mieć nie będziemy, a wtedy… Zresztą nie o nas jest dzisiejsze słowo na niedzielę, lecz o to Tobie, płci piękna (i zdolna).
Adam Chabiński

System za 100 milionów
1 marca 2020
Nie, dziś nie będzie o superstacjach roboczych do obróbki wideo dla Telewizji Polskiej, lecz o manipulacji ludźmi poprzez strach…
Adam Chabiński

Nic na siłę
23 lutego 2020
Kilka dni temu agencja Bloomberga podała informację, wg której w Cupertino ważą się losy rozluźnienia polityki dotyczącej domyślnych aplikacji Apple’a.
Adam Chabiński


Dom spokojnej starości
9 lutego 2020
Nie pozwólmy pogrążyć się w odmętach cyfrowej niepamięci – ocalmy archiwum CHIP-a.
Adam Chabiński


Ściąganie po nowemu
26 stycznia 2020
Tak jak na każdy sejf znajdzie się sposób, tak uczniowie i studenci zawsze wymyślą metodę alternatywnego korzystania z tzw. pomocy naukowych.
Adam Chabiński


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto