Adam Chabiński
Adam Chabiński
Redaktor naczelny magazynu PC Format. Po raz pierwszy „zobaczył” Internet w centrum obliczeniowym Politechniki Wrocławskiej na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Uważa, że solidnie i estetycznie wykonana elektronika użytkowa ma duszę i może inspirować. Irytują go wszelkie zmiany „na lepsze”, np. usunięcie magnesów z wtyczek zasilaczy do nowych MacBooków. Nie ufa chmurze.

Facebook kontra Amazon, Apple i Google
19 kwietnia 2019
Koncern Marka Zuckerberga opracowuje asystenta, który ma konkurować z Aleksą Amazona, Asystentem Google'a i apple’owską Siri.
Adam Chabiński


Internet z kosmosu
5 kwietnia 2019
Założyciel Amazonu zamierza świadczyć usługi szerokopasmowego internetu satelitarnego, umieszczając na orbicie Ziemi 3236 satelitów.
Adam Chabiński

ACTA2 – wiele hałasu o nic?
29 marca 2019
Parlament Europejski przyjął budzącą emocje dyrektywę, której internauci przypięli łatki „podatku od linków” i „cenzury internetu”. Czy jest się czego obawiać?
Adam Chabiński

Kto bogatemu zabroni?
22 marca 2019
Największe firmy z sektora IT niemal nie płacą podatków w większości krajów Wspólnoty. Unia Europejska zamierza to zmienić.
Adam Chabiński

Facebook w opałach
15 marca 2019
Serwis społecznościowy znów przed sądem. Koncern Zuckerberga opuszczają kluczowe dla firmy osoby zajmujące kierownicze stanowiska.
Adam Chabiński

40-lecie odtwarzacza CD
8 marca 2019
8 marca to nie tylko Międzynarodowy Dzień Kobiet – dziś urodziny świętuje również odtwarzacz płyt CD.
Adam Chabiński

KE kręci nosem na Facebooka, Google’a i Twittera
2 marca 2019
Komisja Europejska wydała oświadczenie dotyczące walki z dezinformacją, czyli popularnymi fake newsami. W opublikowanym dokumencie KE poprosiła włodarzy Facebooka, Google’a i Twittera o regularne składanie na ten temat sprawozdań.
Adam Chabiński

WhatsApp świętuje 10-lecie
25 lutego 2019
Co to WhatsApp wie chyba każdy, kto używa smartfona: od przedszkolaków po emerytów. W ostatni weekend lutego apce stuknęło równo 10 lat. Niestety, twórcy komunikatora raczej nie świętują tego jubileuszu.
Adam ChabińskiProcesory, kobiety i Chińczycy
21 lutego 2018
"Automatyczna" metoda ataku na procesory i kto cieszy się z podatności chipów na Meltdowna i Spectre'a.
Adam Chabiński
Koncern Apple przyznał się do spowalniania iPhone'ów
28 grudnia 2017
Jeszcze przed Bożym Narodzeniem w we wszystkich serwisach branżowych i większości mainstreamowych pojawił się news o tym, że Apple celowo spowalniał starsze modele smartfonów, gdy pojawiały się ich następcy. Wiadomość ta natychmiast wywołała falę hejtu. Zagotowali się przeciwnicy, oburzyli się fanboje „jabłek".
Adam Chabiński

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto