Snapchat stracił różowe okulary
9 listopada 2017
No może nie różowe tylko żółte i jeszcze nie stracił, ale jest na najlepszej ku temu drodze. Bo w Snapczacie różowo już przestało być. Przegrywają z Instagramem.
Marek Konderski

Intel w parze z AMD
8 listopada 2017
W każdej plotce jest ziarno prawdy. W czasach fake news to powiedzenie już się nie sprawdza, ale w przypadku procesorów Intela z grafiką AMD rzeczywiście było coś na rzeczy. Intel potwierdził, że przygotowuje takie rozwiązania, choć nie do końca w postaci jednego chipu.
Artur Wyrzykowski

Lewandowski z Huaweiem
7 listopada 2017
Właśnie miała miejsce polska premiera nowego smartfona, a raczej całej rodziny smartfonów chińskiego producenta Huawei. Premiera dziwna i nierówna. Pokazująca zarówno ambicje marki jak i jej możliwości i braki.
Marek Konderski

Czy 1070 Ti to karta bez sensu?
3 listopada 2017
Niektóre urządzenia pojawiające sie na rynku na pierwszy rzut oka nie mają racji bytu. Przynajmniej z punktu widzenia klienta. Jeżeli jednak popatrzymy na to z punktu widzenia producenta, okazuje się, ze sprawy wyglądają zupełnie inaczej
Marek Konderski

Kto uratuje obrońcę
26 października 2017
Programy antywirusowe mają w założeniu ratować użytkownika przed całym syfem jaki zmierza do jego komputera z internetu. A co w sytuacji gdy zaatakowany zostanie obrońca? I to niekoniecznie na polu na którym umie się dobrze bronić.
Marek Konderski

Apple nie umie liczyć
23 października 2017
Trywialna aplikacja kalkulatora w najnowszej wersji iOS-u 11.0.3 daje kuriozalny wynik dodawania. 1+ 2+3=23 Co poszło nie tak?
Marek Konderski

Wykop wie lepiej
17 października 2017
Ostatnia afera na popularnym serwisie Wykop w wyraźny sposób obnaża wady współczesnego społeczeństwa internetowego. I nie, nie jest to wina serwisu, bo nie on rzuca bezpodstawne oskarżenia, tylko ludzi, bo to oni tworzą zaangażowaną tam społeczność.
Marek Konderski

Wszystko będzie płynne
11 października 2017
Kto raz zobaczy porównanie filmu nagranego przy wykorzystaniu gimbala i bez niego ten już nigdy nie będzie chciał pracować bez tego wynalazku. Zwłaszcza, że w chwili obecnej gimbale są już dostępne dla każdego.
Marek Konderski

Kasa idzie po gry
7 października 2017
Branża growa nie jest już postrzegana jako coś niepoważnego czym zajmują sie dzieciaki. To prężnie rozwijający się biznes, na który coraz chętniej zaczynają patrzeć firmy z astronomicznym budżetem.
Marek Konderski

GoPro przeżyło
29 września 2017
Na początku tego roku kurs akcji GoPro pikował w dół, a firma zaliczała kolejne wpadki. Biorąc pod uwagę konkurencję na rynku kamer sportowych wyglądało na to, że to już koniec tej marki. tymczasem premiera najnowszych kamer udowadnia, że w firmie ostała się jeszcze garstka wizjonerów, którzy mogą uratować markę.
Marek Konderski

Dlaczego iPhone X jest taki drogi? Bo może.
25 września 2017
iPhone X jest wyjątkowym smartfonem w kolekcji Apple i wyjątkowo też drogim. Cena 1000 dolarów amerykańskich to nowy rekord w historii giganta z Cupertino.
Marek Konderski

Bomba (prawie) wybuchła
18 września 2017
Najnowsze zagrożenie - BlueBorne może zagrozić według różnych szacunków od pięciu do ośmiu miliardom urządzeń na świecie. Jak się przed nim bronić? Przestać korzystać z urządzeń z bluetooth.
Marek Konderski

Oszukany sprzęt
14 września 2017
Większość z nas nie do końca jeszcze przyswoiła fakt, że oprogramowanie, wcale niekoniecznie nielegalne, może być zmodyfikowane przez oszustów tak, aby robiło coś ekstra, najczęściej szpiegowało użytkownika. Tymczasem na rynku pojawia się nowa generacja malware - tym razem wbudowanego w sprzęt. I wcale nie chodzi tutaj o podróbki.
Marek Konderski

Zaprogramuj sobie kota
9 września 2017
Lego Mindstorm, to znana seria wyposażona w silniki, czujniki i możliwość programowania sprzętu, dzięki czemu można tworzyć niesamowite, zautomatyzowane konstrukcje. Teraz Lego chce zaszczepić bakcyla inżynierii i programowania w młodszych użytkownikach. Do tego celu ma służyć nowy na rynku zestaw Lego Boost.
Marek Konderski

Xiaomi dobrze kombinuje
6 września 2017
Xiaomi zaprezentowało nowy telefon. Ciekawostką nie jest jednak jego specyfikacja, lecz zastosowany system operacyjny. Będzie to czysty, pozbawiony nakładki MIUI Android, konkretnie Android One. To bardzo nietypowe zagranie ze strony Xiaomi. Czyżby coś knuli?
Marek Konderski

Nie rakiety i czołgi – dobry kod najlepszą bronią
5 września 2017
Przemowy polityków z okazji rozpoczęcia roku szkolnego to zazwyczaj komunały i życzenia dla kadry nauczycielskiej. Ale nie gdy na mównicę wychodzi Władimir Putin. Prezydent Federacji Rosyjskiej pierwszego września mówił o znaczeniu sztucznej inteligencji, która jego zdaniem jest kluczem do rządzenia światem.
Maciek Płochocki

Nie ma już soku
1 września 2017
po 16 miesiącach od głośnego debiutu startup Juicero właśnie wstrzymał produkcję swoich wyciskarek, a tym którzy złożyli zamówienia będzie zwracał pieniądze. Wygląda na to, że to koniec soczkowej bajki.
Marek Konderski

Google wskaże bezpieczne smartfony
30 sierpnia 2017
Premiera nowej wersji Androida pokazała, że Google bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa swojego systemu mobilnego. Nic dziwnego - cyberataki na OS się nasilają a szkodliwe oprogramowanie udaje się przemycić nawet do oficjalnego sklepu z aplikacjami. W obawie przed naruszeniem zaufania do swojej kluczowej usługi mobilnej firma będzie oznaczać sprawdzone urządzenia logotypem certyfikatu bezpieczeństwa.
Maciek Płochocki

Ziemia, planeta trolli
3 sierpnia 2017
Czy można za pomocą internetu zrobić komuś realną krzywdę? Można, i wcale nie jest to trudne. Do tego wystarczy poprosić o pomoc e-trolla, których całe zastepy czają się w czeluściach internetu.
Marek Konderski

Druga szansa Google Glass
19 lipca 2017
Po porażce wstępnej dystrybucji e-okularów Google wydawać się mogło, że firma nieprędko wróci do pomysłu chłodno przyjętego urządzenia. Tymczasem, nie minęły 3 lata, a nowa wersja okularów właśnie trafiła do produkcji. Jednak tym razem grupa odbiorców będzie inna.
Maciek Płochocki

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto