Chocholi taniec Apple’a i Google’a
26 kwietnia 2020
Koronokorba w rozkwicie, glob na hamulcu, a korporacje szaleją i prześcigają się w pomysłach na… inwigilację i zbicie kasy.
Adam Chabiński


Patent na kasę
12 kwietnia 2020
Jak w czasie wojen pojawiali się maruderzy i szabrownicy, tak i teraz – w czasie zawieruchy, której jesteśmy świadkami – możemy mieć (i niestety mamy) do czynienia z oszustami.
Adam Chabiński

Pro publico bono?
5 kwietnia 2020
Trudno usiedzieć na czterech literach. Nawet gdyby miało się ich osiem, też nie byłoby lżej. A do tego natłok informacji, których tematyka kręci się wokół jednego.
Adam Chabiński

Czas czytania
29 marca 2020
Oglądajmy, czytajmy. Dobrze skonsumujmy ten czas. Najprawdopodobniej po to jest nam dany.
Adam Chabiński

Walkman a dysza Venturiego
22 marca 2020
Czy w końcu wróci moda na produkowanie sprzętu, który będzie można naprawiać?
Adam Chabiński

Prasówka w czasach zarazy
15 marca 2020
Tydzień temu wiadome słowo zaczęło masowo pojawiać się w wiadomościach dotyczących branży IT, stając się i w tej dziedzinie clickbaitem.
Adam Chabiński

Informatyka jest kobietą
8 marca 2020
My, mężczyźni lubimy prężyć muskuły – jakby na to nie spojrzeć czynimy tak od zarania ludzkości. Najprawdopodobniej zostanie nam to do jej końca – chyba, że za jakiś czas mięśni już mieć nie będziemy, a wtedy… Zresztą nie o nas jest dzisiejsze słowo na niedzielę, lecz o to Tobie, płci piękna (i zdolna).
Adam Chabiński

System za 100 milionów
1 marca 2020
Nie, dziś nie będzie o superstacjach roboczych do obróbki wideo dla Telewizji Polskiej, lecz o manipulacji ludźmi poprzez strach…
Adam Chabiński

Nic na siłę
23 lutego 2020
Kilka dni temu agencja Bloomberga podała informację, wg której w Cupertino ważą się losy rozluźnienia polityki dotyczącej domyślnych aplikacji Apple’a.
Adam Chabiński


Dom spokojnej starości
9 lutego 2020
Nie pozwólmy pogrążyć się w odmętach cyfrowej niepamięci – ocalmy archiwum CHIP-a.
Adam Chabiński


Ściąganie po nowemu
26 stycznia 2020
Tak jak na każdy sejf znajdzie się sposób, tak uczniowie i studenci zawsze wymyślą metodę alternatywnego korzystania z tzw. pomocy naukowych.
Adam Chabiński


Wyginanie i składanie
12 stycznia 2020
Dopiero cośmy pożegnali 2019 i wieszczyli najbliższą przyszłość, a tu mamy nowy rok, którego rozpoczęcie sygnalizują targi CES. Ta amerykańska impreza od lat ugruntowuje tendencje w komputerach. Nie inaczej było w tym roku.
Adam Chabiński

Działo się...
29 grudnia 2019
Za kilka dni zaczniemy przewracać strony nowych kalendarzy. Nim stare trafią do kosza pewnie będziemy jeszcze przez chwilę zastanawiać się, co takiego przyniósł 2019 rok. A był ważny z wielu powodów, co do tego nie mam wątpliwości.
Adam Chabiński

Rozpoznawaniu twarzy już dziękujemy
22 grudnia 2019
W Stanach Zjednoczonych udało się zatrzymać jeden z najstarszych programów rozpoznawania twarzy prowadzonych przez lokalne organy ścigania.
Adam Chabiński

Domena .org pod młotek
15 grudnia 2019
org – siódma najpopularniejsza domena najwyższego poziomu trafi w prywatne ręce.
Adam Chabiński


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto