Kto bogatemu zabroni?
22 marca 2019
Największe firmy z sektora IT niemal nie płacą podatków w większości krajów Wspólnoty. Unia Europejska zamierza to zmienić.
Adam Chabiński

Facebook w opałach
15 marca 2019
Serwis społecznościowy znów przed sądem. Koncern Zuckerberga opuszczają kluczowe dla firmy osoby zajmujące kierownicze stanowiska.
Adam Chabiński

40-lecie odtwarzacza CD
8 marca 2019
8 marca to nie tylko Międzynarodowy Dzień Kobiet – dziś urodziny świętuje również odtwarzacz płyt CD.
Adam Chabiński

KE kręci nosem na Facebooka, Google’a i Twittera
2 marca 2019
Komisja Europejska wydała oświadczenie dotyczące walki z dezinformacją, czyli popularnymi fake newsami. W opublikowanym dokumencie KE poprosiła włodarzy Facebooka, Google’a i Twittera o regularne składanie na ten temat sprawozdań.
Adam Chabiński

WhatsApp świętuje 10-lecie
25 lutego 2019
Co to WhatsApp wie chyba każdy, kto używa smartfona: od przedszkolaków po emerytów. W ostatni weekend lutego apce stuknęło równo 10 lat. Niestety, twórcy komunikatora raczej nie świętują tego jubileuszu.
Adam ChabińskiProcesory, kobiety i Chińczycy
21 lutego 2018
"Automatyczna" metoda ataku na procesory i kto cieszy się z podatności chipów na Meltdowna i Spectre'a.
Adam Chabiński


Drugie życie cyberpunka
2 lutego 2018
Serwując światu solidny, a zarazem agresywnie promowany "Modyfikowany węgiel", Netflix roznieca na nowo zainteresowanie specyficzną gałęzią fantastyki naukowej. Dopiero co miałem okazję odwiedzić futurystyczny "pawilon" rodem z wchodzącego dziś na domowe ekrany serialu z Joelem Kinnamanem, a obraz ten nie jest jedynym cyberpunkowym dziełem, którego wyglądam.
Michał Amielańczyk


Ta mniej spektakularna rola SI
22 stycznia 2018
Jak przekopać tony akt zgromadzonych w sprawach tak złożonych jak polska afera reprywatyzacyjna? W jaki sposób wykryć, który pracownik olbrzymiej korporacji wynosi sekrety firmy? Właśnie w takich przypadkach z pomocą przychodzi - a przynajmniej przyjść może - sztuczna inteligencja.
Michał Amielańczyk


Kolejny tydzień, kolejna luka
6 stycznia 2018
Tym razem w procesorach. W dodatku dwie. Nie można ich lekceważyć, ale wbrew pierwszym doniesieniom nie jest to też wcale koniec świata.
Aleksander Olszewski

Coś się kończy…
30 grudnia 2017
…nie chodzi jednak wcale o rok 2017 (to byłoby mało odkrywcze), a o ostatnią możliwość darmowej aktualizacji do "Dziesiątki" dla posiadaczy Windowsa 7 lub 8.1. Opcja ta pozostaje bowiem aktywna już tylko do Nowego Roku.
Aleksander Olszewski

Koncern Apple przyznał się do spowalniania iPhone'ów
28 grudnia 2017
Jeszcze przed Bożym Narodzeniem w we wszystkich serwisach branżowych i większości mainstreamowych pojawił się news o tym, że Apple celowo spowalniał starsze modele smartfonów, gdy pojawiały się ich następcy. Wiadomość ta natychmiast wywołała falę hejtu. Zagotowali się przeciwnicy, oburzyli się fanboje „jabłek".
Adam Chabiński

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto