Nowe Nokie z Androidem są... nietypowe
28 marca 2014
Na dzisiejszej premierze nowych sartfonów Nokii z serii X mieliśmy okazję przeprowadzić wstępny test pierwszych telefonów tego producenta z systemem Android. Po niewiele ponad godzinie zabawy dwoma smartfonami mamy mocno mieszane wrażenia.
Maciek Płochocki

Czy na laptopie da się komfortowo pograć, czyli Xnote P150SM-A
27 marca 2014
Xnote P150SM-A jest nowym notebookiem przygotowanym z myślą o graczach. Korzysta z bardzo wydajnych komponentów, w tym z czterordzeniowego Core i7 oraz nowego GeForce GTX 870M. Poza tym ma kilka ciekawych dodatków umilających rozgrywkę, np. klawiaturę z podświetleniem o dowolnym kolorze.
Artur Wyrzykowski

Dzięki Google inteligentne zegarki podbiją rynek
24 marca 2014
W zeszłym tygodniu Google zaprezentował swoją wersję urządzeń ubieralnych z serii Android Wear. Są to sprzęty będące kolejnym krokiem na drodze rozwoju elektroniki użytkowej i ostateczny dowód na to, że to Google zajął miejsce kreatora rynku, dotychczas zajmowane przez Apple.
Dawid Kosiński

Dwa mocne rdzenie, odblokowany mnożnik i cena poniżej 300 złotych - Intel przedstawia Pentium Anniversary Edition
23 marca 2014
Choć pierwszy procesor z serii Pentium pojawił się w sklepach pod koniec marca 1993 roku, Intel dopiero teraz świętuje dwudziestolecie tej marki. Robi to w sposób szczególny – ponownie wydaje procesor Pentium, tym razem z dopiskiem Anniversary Edition. Jest to układ, który zechce kupić niemal każdy, zwłaszcza mniej zamożny, posiadacz komputera.
Dawid Kosiński

Quattron Pro - pomiędzy Full a Ultra
21 marca 2014
Firma Sharp oficjalnie zaprezentowała technologię Quattron Pro, która za pomocą kolejnych subpikseli zwiększa rozdzielczość telewizora ponad standard Full HD, a także daje możliwość odwzorowania szerszej gamy barw. Na ekranie możliwe jest wyświetlanie obrazu 1920x1080 (po sprzętowym przeskalowaniu do wyższej jakości), a także obrazu 4K, czego nie potrafi żaden inny telewizor Full HD. Nowe modele Sharp Aquos są już dostępne w polskich sklepach.
Artur Wyrzykowski

Sam sprzęt nie wystarczy
21 marca 2014
Nowymi, ośmiordzeniowymi smartfonami Prestigio i Goclever rzucają wyzwanie gigantom rynku. Nie podejrzewamy, żeby duże koncerny zauważyły poczynania lokalnych producentów ale z pewnością dostrzegą je użytkownicy. Tym, którzy już biegną rozbijać świnki skarbonki chcemy przypomnieć, że mocna specyfikacja to nie wszystko. Liczy się jeszcze oprogramowanie. A z tym w tanich smartfonach nie jest różowo.
Maciek Płochocki

Falstart nowej generacji
19 marca 2014
Konsola Xbox One będzie dostępna w Polsce 10 miesięcy po premierze światowej - we wrześniu - ogłosił wczoraj Microsoft. Tymczasem Playstation 4 można kupić u nas od ubiegłego listopada. Choć wyniki sprzedaży obu urządzeń są obiecujące to wciąż trudno znaleźć uzasadnienie dla zakupu którejkolwiek z konsol - na obie platformy brakuje dobrych gier.
Maciek Płochocki

Przyszłość dwusystemowych urządzeń stoi pod znakiem zapytania
17 marca 2014
Od kilku miesięcy mówi się o spodziewanej premierze licznych urządzeń wyposażonych nie w jeden, lecz dwa systemy operacyjne. Teraz jednak okazuje się, że prawdopodobnie sprzęty takie będą albo niszą, albo nie zobaczymy ich wcale.
Dawid Kosiński

Najsłabsze ogniwo
12 marca 2014
Nie tylko pecety i smartfony, ale także routery Wi-Fi stały się celem ataków cyberprzestępców. Obecnie są najłatwiejszym łupem, bo większość z nich ma dziurawe i pozbawione aktualizacji, niezabezpieczone oprogramowanie. Stwarza to wielkie zagrożenie - wszystkie informacje z naszej sieci do internetu są wysyłane właśnie przez router.
Artur Wyrzykowski

Monopol na tablecie
12 marca 2014
Szybko rosnąca grupą gier dostępnych na tabletach są planszówki. Jeśli na dźwięk tego słowa przed oczami staje ci tylko Monopol i Chińczyk koniecznie sprawdź polecane przez nas tytuły. Są znacznie ciekawsze i dają więcej zabawy.
Maciek Płochocki

Wojny klonów
11 marca 2014
Niemal tego samego dnia, trzech producentów, niezależnie od siebie, ogłasza, że wprowadzi do sprzedaży identyczne modele tanich tabletów z Windows 8. Pozornie to duży zbieg okoliczności. Jednak na rynku tanich tabletów i smartfonów takie „przypadki" są codziennością.
Maciek Płochocki

Film filmowi nierówny
10 marca 2014
Aktualnie żyjemy w epoce (choć trzeba przyznać, że mamy coraz krótsze te epoki) filmu. Ciężko już znaleźć treść którą można zwyczajnie przeczytać, czy wysłuchać. Prawie wszystko jest podawane w formie łączącej dźwięk z obrazem.
Marek Konderski

Sprzedaż komputerów będzie maleć jeszcze przez cztery lata
7 marca 2014
Od kilku lat sprzedaż komputerów osobistych regularnie spada. Wynika to z coraz mniejszego zapotrzebowania na tego typu urządzenia i rosnącej popularności tanich tabletów. Co więcej, trend ten będzie się nadal utrzymywać i potrwa jeszcze przez cztery lata.
Dawid Kosiński

Duży ekran to nie wszystko – o dwóch podejściach do idei phabletu
28 lutego 2014
Rosnąca popularność phabletów w Polsce sprawia, że większość producentów chce mieć urządzenie tego typu w swojej ofercie. Jednak samo wyposażenie smartfona w duży ekran nie gwarantuje sukcesu. Potrzebne są zmiany w interfejsie. Bez nich phablet jest wyłącznie przerośniętym smartfonem.
Maciek Płochocki

Technologiczna awangarda
26 lutego 2014
Na targach Mobile World Congress pokazano najnowszy smartfon Samsunga – Galaxy S5, nową wersję inteligentnego zegarka, a także bransoletki z ekranem – czy to naprawdę jest to, czego oczekują użytkownicy?
Marek Konderski

Windows 8 tanieje o 70 proc. To potężny cios w Chromebooki
26 lutego 2014
Jedną z największych zalet Chromebooków jest ich niska cena połączona z dobrze wyważoną specyfikacją i jakością wykonania. Wszystko to powoduje, że choć system i komputery Google’a mają bardzo ograniczone możliwości, są konkurencją dla tanich sprzętów z systemem Windows 8. Niebawem jednak może się to zmienić, ponieważ Microsoft zamierza obniżyć cenę systemu Windows o proc.
Dawid Kosiński

W społecznościach źle się dzieje
25 lutego 2014
Nie ma to jak społeczność internetowa. Grupy dyskusyjne, fora internetowe, Facebook, Google+, tworzone przez entuzjastów recenzje i wideorecenzje, serwisy takie jak opineo.pl, cokupic.pl… Przez lata utarło się przekonanie, że to źródła wiedzy prawdziwej i obiektywnej. Nie to co prasa, która coraz droższa, słabsza i mijająca się z prawdą. A jaka jest ta prawda?
Artur Wyrzykowski

Nowa oferta Play - taryfa na miarę
20 lutego 2014
Play zaprezentował nową taryfę dla użytkowników telefonów na kartę, w której możesz obniżyć koszt korzystania z wybranych przez siebie usług. Przyglądamy się kształtowi oferty, cennikowi i porównujemy z konkurencją.
Maciek Płochocki


YotaPhone - pierwsze wrażenia
14 lutego 2014
W najbliższym numerze PC Formatu będziesz mógł przeczytać test smartfona YotaPhone, który posiada dodatkowy ekran e-ink, z tyłu obudowy. Po pierwszym dniu testu mamy już wstępną opinię o przydatności tego ekranu.
Maciek Płochocki

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto