Microsoft Surface Pro 3 - ultrabook w skórze tabletu
22 maja 2014
Microsoft zaprezentował swoje nowe urządzenie – Surface Pro 3. Choć na pierwszy rzut oka wygląda ono jak tablet, to tak naprawdę bliżej jest mu do laptopa. Świadczą o tym zastosowane w nim podzespoły, oprogramowanie i budowa.
Dawid Kosiński

Gdzie się podziały małe smartfony
19 maja 2014
Popularność smartfonów dużych i bardzo dużych wciąż rośnie – urządzenia większe niż 5 cali stanowiły aż 34 proc. modeli wyprodukowanych w pierwszym kwartale obecnego roku. Co więcej, właśnie ten segment rynku napędza obecnie światową sprzedaż smartfonów. Równocześnie producenci stopniowo odwracają się od mniejszych urządzeń a zakup niewielkiego ale wydajnego telefonu nie jest prosty.
Maciek Płochocki

Playstation Now - granie na telewizorze
13 maja 2014
Czy możliwe jest granie na Playstation bez posiadania Playstation? O dziwo, okazuje się, że tak. Wszystko dzięki usłudze Playstation Now, która pozwoli uruchamiać gry bezpośrednio na telewizorze. Wystarczy mieć odpowiedni ekran Sony, pada i dostęp do Internetu.
Dawid Kosiński

Czy warto łapać wirusa?
12 maja 2014
Odwieczny spór między zwolennikami programów antywirusowych a tymi, którzy twierdzą, że to tylko naciąganie na kasę, bo im się nigdy nie zdarzyło złapać świństwa z internetu nabrał rumieńców. Sam Symantec - twórca legendarnego Nortona powiedział, że antywirusy są już martwe.
Marek Konderski

Smartfon - bat na fotoradary
11 maja 2014
Aplikacje pozwalające ominąć utrudnienia na drogach i uniknąć kontroli radarowej to jedne z najpopularniejszych programów wśród polskich użytkowników smartfonów. Jak działają i czy można im ufać?
Maciek Płochocki

Cena filmu będzie zależeć od wielkości telewizora?
9 maja 2014
Internet wespół z piractwem podobno zabijają kolejne branże cyfrowej rozrywki. Sam nie zgadzam się z tym stwierdzeniem i uważam, że po prostu bardziej nowoczesne rozwiązania wypychają z rynku swoich archaicznych konkurentów. Jeśli producenci filmów i muzyki chcą w jak największym stopniu zminimalizować swoje straty, muszą przystosować się do zmian zachodzących na rynku.
Dawid Kosiński


Liczą się konkrety
30 kwietnia 2014
Znowu będzie o AMD, choć tym razem trochę w tle artykułu. Bo niestety, w ostatnich latach firma ta nie miała zbyt wiele szczęścia. W procesorach już od lat nie potrafi dorównać Intelowi. Oferuje dobre i atrakcyjne cenowo karty graficzne, jednak z jakiegoś powodu gracze częściej wybierają Nvidię. W wielu obszarach w ogóle nie istnieje (kto widział tablet z procesorem AMD?), a ciekawe pomysły szybko przechwytuje konkurencja.
Artur Wyrzykowski

Z innej perspektywy
28 kwietnia 2014
Sportowe kamery są coraz bardziej popularne, pozwalają bowiem zobaczyć świat z perspektywy roweru, kasku snowbordzisty, czy deski surfingowej. Odpowiednio zmontowane nagrania sportowych zmagań stanowią doskonałą pamiątkę.
Marek Konderski

Te aplikacje spowalniają twój smartfon - i nic z tym nie zrobisz
28 kwietnia 2014
Odkąd pamiętam, niemal każdy nowy smartfon, który gościł w moich rękach, był wyposażony w ogromną liczbę aplikacji. Producenci sprzętu starali się na siłę uszczęśliwić swoich klientów i dodawali im oprogramowanie, które nikomu nie było potrzebne.
Dawid Kosiński

Problemy z aktualizacją Androida
28 kwietnia 2014
Niepewność aktualizacji systemu to największa bolączka smartfonów i tabletów z Androidem. Ostatnie poczynania producentów takich jak Sony czy HTC, a także samego Google, pozwalają mieć nadzieję, że łatki będę pojawiać się częściej i dotrą do większej grupy urządzeń.
Maciek Płochocki

Banki łączą siły i tworzą jeden standard płatności mobilnych
24 kwietnia 2014
Nie wiem jak Was, ale mnie nieco przerażają formy płatności inne niż najpopularniejsze: używanie gotówki i karty płatniczej oraz przelew. Do tej pory każdy bank lub grupy banków próbowały samodzielnie promować własne alternatywne rozwiązania, przez co żadne z nich nie było w pełni użyteczne.
Dawid Kosiński

AMD AM1 - komputer za grosze
23 kwietnia 2014
Kilka dni temu firma AMD oficjalnie wprowadziła swoją nową platformę AM1 dla komputerów stacjonarnych. Jest jeszcze tańsza niż dotychczasowe rozwiązania i jeszcze bardziej energooszczędna. Chyba każdy wie, że procesory AMD raczej rekordów wydajności ani energooszczędności nie biją, więc po co komu taki produkt?
Artur Wyrzykowski

Nadal używasz Windows XP? Zainteresuj się nowym Ubuntu
22 kwietnia 2014
Kilka dni temu zakończyło się wsparcie dla systemu Windows XP. Z tego powodu ogromna rzesza użytkowników komputerów zastanawia się, czy korzystać z pozbawionego aktualizacji, i co za tym idzie niebezpiecznego, komputera, czy też może przesiąść się na nowego Windowsa 8. Okazuje się jednak, że jest jeszcze trzecia opcja.
Dawid Kosiński

Największy przedstawiciel rodziny Xperia - test Sony Z2 Tablet
18 kwietnia 2014
Nowy tablet Sony to jeden z najnowocześniejszych modeli na rynku. Wrażenie robi nie tylko jego mocna specyfikacja i świetnie wykonana obudowa. Imponuje także spójność designu całej serii smartfonów i tabletów Xperia Z.
Maciek Płochocki

Windows Phone 8.1 dla każdego. Czy warto go zainstalować?
16 kwietnia 2014
Wczoraj pojawiła się długo wyczekiwana aktualizacja mobilnego systemu Microsoftu – Windows Phone 8.1 . Wprowadza ona tak wiele zmian, że zupełnie zmienia oblicze mobilnego Windowsa. W dodatku zadziała ona nie tylko na najdroższych telefonach, a na wszystkich Windows Phone’ach będących na rynku.
Dawid Kosiński

Netbooki kontratakują
14 kwietnia 2014
Wszyscy pamiętamy szał jaki wywołały parę lat temu netbooki, huk z jakim pękła netbookowa bańka, oraz niesmak jaki po nich pozostał. Tymczasem właśnie na naszych oczach cichcem pojawia się drugie wcielenie takich właśnie komputerów.
Marek Konderski


Tegra Note 4 - testujemy tablet dla graczy
10 kwietnia 2014
Premiera każdego nowego układy mobilnego Tegra firmy Nvidia to duże wydarzenie ale chipy tej firmy nie są szczególnie popularne i trafiają do niewielkiej grupy urządzeń. Czwarta edycja układu właśnie debiutuje na rynku jako serce tabletu Tegra Note 7.
Maciek Płochocki

AMD Radeon R5 - dwa kroki wstecz
8 kwietnia 2014
Gdy firma AMD zapowiadała układy graficzne z serii R7 i R9 dla mniej i bardziej wymagających graczy, zastanawiałem się, co stanie się z niższymi seriami produktów. Numeracja zgodna z logiką to jeszcze słabsze układy z serii R5 (np. zintegrowane z procesorami), R3 (być może mobilne), itd. Jednak obecnie wygląda to inaczej, niż można było oczekiwać.
Artur Wyrzykowski

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto