W społecznościach źle się dzieje
25 lutego 2014
Nie ma to jak społeczność internetowa. Grupy dyskusyjne, fora internetowe, Facebook, Google+, tworzone przez entuzjastów recenzje i wideorecenzje, serwisy takie jak opineo.pl, cokupic.pl… Przez lata utarło się przekonanie, że to źródła wiedzy prawdziwej i obiektywnej. Nie to co prasa, która coraz droższa, słabsza i mijająca się z prawdą. A jaka jest ta prawda?
Artur Wyrzykowski

Nowa oferta Play - taryfa na miarę
20 lutego 2014
Play zaprezentował nową taryfę dla użytkowników telefonów na kartę, w której możesz obniżyć koszt korzystania z wybranych przez siebie usług. Przyglądamy się kształtowi oferty, cennikowi i porównujemy z konkurencją.
Maciek Płochocki


YotaPhone - pierwsze wrażenia
14 lutego 2014
W najbliższym numerze PC Formatu będziesz mógł przeczytać test smartfona YotaPhone, który posiada dodatkowy ekran e-ink, z tyłu obudowy. Po pierwszym dniu testu mamy już wstępną opinię o przydatności tego ekranu.
Maciek Płochocki

Chrome OS zamiast Windows?
10 lutego 2014
Chromebook, chromebox, chromebase… słowo „chrome” jest odmieniane ostatnio przez wszystkie przypadki. Producenci sprzętu szukają ciekawych rozwiązań, które wniosłyby powiew świeżości na kurczący się rynek pecetów. Ale również my, użytkownicy tegoż sprzętu, chętnie zobaczylibyśmy coś nowego.
Artur Wyrzykowski

Laptopy nie odejdą - one się zmienią
7 lutego 2014
W tym tygodniu firma Sony potwierdziła informację o tym, że zamierza sprzedać swój dział komputerów osobistych. Podobny scenariusz może spotkać również koreańskiego Samsunga, który według plotek ma zrezygnować z produkcji pecetów i w całości zastąpić je Chromebookami.
Dawid Kosiński


Nasz mózg w chmurze
5 lutego 2014
Powszechność i łatwość w dostępu do informacji w internecie zaczyna odbijać się na naszej pamięci, skuteczności zapamiętywania faktów i ich przywoływania w razie potrzeby. Badania psychologów z Uniwersytetu Harvarda pokazują, że zaczynamy postrzegać internet jako przedłużenie naszej własnej pamięci.
Maciek Płochocki

Czy Samsung będzie produkować tylko Chromebooki?
5 lutego 2014
Samsung rozważa całkowite wycofanie się ze sprzedaży laptopów wyposażonych w system Windows i przerzucenie się na Chromebooki. Jednak wbrew pozorom nie będzie to duży cios dla rynku komputerów, bo choć koreańska firm niemal całkowicie zdominowała segment mobilny, to nigdy nie należała do czołówki firm sprzedających komputery.
Dawid Kosiński

Nowa epoka w grach wideo
5 lutego 2014
Kilka miesięcy po zapowiedzi nowej technologii Mantle, firma AMD udostępnia sterowniki pozwalające z niej skorzystać. Jakie warunki należy w tym celu spełnić, czego po niej oczekiwać i w ogóle dlaczego jest to tak ważne dla przeciętnego gracza?
Artur Wyrzykowski

Kocie FPP
5 lutego 2014
Typowa zawartość internetu to: nudy, nudy, nudy, nudy, o kotek! Koty są jednym z ciekawszych internetowych zjawisk, są nieproporcjonalnie popularne do innych tematów i jest ich naprawdę dużo i do tego są wszędzie. Kot Garfield, Nyan Cat i wiele innych puchatych kulek w zasadzie zawłaszczyło internet. Powstał nawet symulator kota.
Marek Konderski

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto