Odchodzi główny projektant Apple'a
28 czerwca 2019
Po niespełna 30 latach z Apple'a odchodzi prawa ręka śp. Steve'a Jobsa. Jonathan Ive, bo o nim mowa, zakłada własną firmę – LoveForm.
Adam Chabiński


Dzieci, PZU, RODO i Panoptykon
14 czerwca 2019
Pod pozorem akcji "Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko" narodowa ubezpieczalnia chce pozyskać bazę danych osób wysyłających swoje dzieci na wakacje. Czy to naruszenie przepisów RODO? Sprawę bada UODO, a wszystkiemu przygląda się Fundacja Panoptykon.
Adam Chabiński

Stojak za tysiaka (euro), czyli jak wywołać skandal
7 czerwca 2019
Właśnie zakończyła się wyczekiwana doroczna konferencja Worldwide Developers Conference 2019. Jak było do przewidzenia na Apple'a posypały się gromy i popłynęła rzeka hejtu.
Adam Chabiński

Uwaga! Nieprzyjaciel podsłuchuje
31 maja 2019
Korzystając z inteligentnych asystentów vel głośników, przedkładamy wygodę nad własne bezpieczeństwo i prywatność?
Adam Chabiński

Wszystko zaczęło się od kaczki
25 maja 2019
Gderająca Gioconda? Śmiejący się Dostojewski? Nie ma sprawy. Program bazujący na sztucznej inteligencji może wygenerować wideo na podstawie zdjęcia, a nawet malowidła.
Adam Chabiński

TikTok jako broń masowego rażenia
18 maja 2019
Po co wojna gospodarcza? Wystarczy stworzyć konia trojańskiego w postaci apki, która wypierze mózgi dzieciom. Oto TikTok.
Adam Chabiński

MS królem jest
10 maja 2019
W zasadzie pod koniec minionego roku było wiadomo, że Apple już nie jest najcenniejszą firmą na świecie, gdyż oddał palmę pierwszeństwa Microsoftowi, który stał się spółką wartą niemal bilion dolarów. To Satya Nadella, kierujący korporacją z siedzibą w Redmond, w dużej mierze przyczynił się do ogromnego sukcesu firmy, której przychód w 2018 wyniósł, bagatela!, 34 miliardy dolarów.
Adam Chabiński

SI, czyli gruszki w polskim popiele
4 maja 2019
W rocznicę Konstytucji 3 Maja szef Rady Europy Donald Tusk wygłosił wykład na Uniwersytecie Warszawskim. Rzecz jasna mówił o tradycjach demokratycznych, historii i polityce. Ale nie tylko.
Adam Chabiński

Składak-niewypał?
26 kwietnia 2019
Dlaczego Samsung odroczył premierę swego składanego flagowca – Galaxy Fold.
Adam Chabiński

Facebook kontra Amazon, Apple i Google
19 kwietnia 2019
Koncern Marka Zuckerberga opracowuje asystenta, który ma konkurować z Aleksą Amazona, Asystentem Google'a i apple’owską Siri.
Adam Chabiński


Internet z kosmosu
5 kwietnia 2019
Założyciel Amazonu zamierza świadczyć usługi szerokopasmowego internetu satelitarnego, umieszczając na orbicie Ziemi 3236 satelitów.
Adam Chabiński

ACTA2 – wiele hałasu o nic?
29 marca 2019
Parlament Europejski przyjął budzącą emocje dyrektywę, której internauci przypięli łatki „podatku od linków” i „cenzury internetu”. Czy jest się czego obawiać?
Adam Chabiński

Kto bogatemu zabroni?
22 marca 2019
Największe firmy z sektora IT niemal nie płacą podatków w większości krajów Wspólnoty. Unia Europejska zamierza to zmienić.
Adam Chabiński

Facebook w opałach
15 marca 2019
Serwis społecznościowy znów przed sądem. Koncern Zuckerberga opuszczają kluczowe dla firmy osoby zajmujące kierownicze stanowiska.
Adam Chabiński

40-lecie odtwarzacza CD
8 marca 2019
8 marca to nie tylko Międzynarodowy Dzień Kobiet – dziś urodziny świętuje również odtwarzacz płyt CD.
Adam Chabiński

KE kręci nosem na Facebooka, Google’a i Twittera
2 marca 2019
Komisja Europejska wydała oświadczenie dotyczące walki z dezinformacją, czyli popularnymi fake newsami. W opublikowanym dokumencie KE poprosiła włodarzy Facebooka, Google’a i Twittera o regularne składanie na ten temat sprawozdań.
Adam Chabiński

WhatsApp świętuje 10-lecie
25 lutego 2019
Co to WhatsApp wie chyba każdy, kto używa smartfona: od przedszkolaków po emerytów. W ostatni weekend lutego apce stuknęło równo 10 lat. Niestety, twórcy komunikatora raczej nie świętują tego jubileuszu.
Adam Chabiński

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto