SI, czyli gruszki w polskim popiele
4 maja 2019
W rocznicę Konstytucji 3 Maja szef Rady Europy Donald Tusk wygłosił wykład na Uniwersytecie Warszawskim. Rzecz jasna mówił o tradycjach demokratycznych, historii i polityce. Ale nie tylko.
Adam Chabiński

Składak-niewypał?
26 kwietnia 2019
Dlaczego Samsung odroczył premierę swego składanego flagowca – Galaxy Fold.
Adam Chabiński

Facebook kontra Amazon, Apple i Google
19 kwietnia 2019
Koncern Marka Zuckerberga opracowuje asystenta, który ma konkurować z Aleksą Amazona, Asystentem Google'a i apple’owską Siri.
Adam Chabiński


Internet z kosmosu
5 kwietnia 2019
Założyciel Amazonu zamierza świadczyć usługi szerokopasmowego internetu satelitarnego, umieszczając na orbicie Ziemi 3236 satelitów.
Adam Chabiński

ACTA2 – wiele hałasu o nic?
29 marca 2019
Parlament Europejski przyjął budzącą emocje dyrektywę, której internauci przypięli łatki „podatku od linków” i „cenzury internetu”. Czy jest się czego obawiać?
Adam Chabiński

Kto bogatemu zabroni?
22 marca 2019
Największe firmy z sektora IT niemal nie płacą podatków w większości krajów Wspólnoty. Unia Europejska zamierza to zmienić.
Adam Chabiński

Facebook w opałach
15 marca 2019
Serwis społecznościowy znów przed sądem. Koncern Zuckerberga opuszczają kluczowe dla firmy osoby zajmujące kierownicze stanowiska.
Adam Chabiński

40-lecie odtwarzacza CD
8 marca 2019
8 marca to nie tylko Międzynarodowy Dzień Kobiet – dziś urodziny świętuje również odtwarzacz płyt CD.
Adam Chabiński

KE kręci nosem na Facebooka, Google’a i Twittera
2 marca 2019
Komisja Europejska wydała oświadczenie dotyczące walki z dezinformacją, czyli popularnymi fake newsami. W opublikowanym dokumencie KE poprosiła włodarzy Facebooka, Google’a i Twittera o regularne składanie na ten temat sprawozdań.
Adam Chabiński

WhatsApp świętuje 10-lecie
25 lutego 2019
Co to WhatsApp wie chyba każdy, kto używa smartfona: od przedszkolaków po emerytów. W ostatni weekend lutego apce stuknęło równo 10 lat. Niestety, twórcy komunikatora raczej nie świętują tego jubileuszu.
Adam ChabińskiProcesory, kobiety i Chińczycy
21 lutego 2018
"Automatyczna" metoda ataku na procesory i kto cieszy się z podatności chipów na Meltdowna i Spectre'a.
Adam Chabiński


Drugie życie cyberpunka
2 lutego 2018
Serwując światu solidny, a zarazem agresywnie promowany "Modyfikowany węgiel", Netflix roznieca na nowo zainteresowanie specyficzną gałęzią fantastyki naukowej. Dopiero co miałem okazję odwiedzić futurystyczny "pawilon" rodem z wchodzącego dziś na domowe ekrany serialu z Joelem Kinnamanem, a obraz ten nie jest jedynym cyberpunkowym dziełem, którego wyglądam.
Michał Amielańczyk

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto