Dlaczego iPhone X jest taki drogi? Bo może.
25 września 2017
iPhone X jest wyjątkowym smartfonem w kolekcji Apple i wyjątkowo też drogim. Cena 1000 dolarów amerykańskich to nowy rekord w historii giganta z Cupertino.
Marek Konderski

Bomba (prawie) wybuchła
18 września 2017
Najnowsze zagrożenie - BlueBorne może zagrozić według różnych szacunków od pięciu do ośmiu miliardom urządzeń na świecie. Jak się przed nim bronić? Przestać korzystać z urządzeń z bluetooth.
Marek Konderski

Oszukany sprzęt
14 września 2017
Większość z nas nie do końca jeszcze przyswoiła fakt, że oprogramowanie, wcale niekoniecznie nielegalne, może być zmodyfikowane przez oszustów tak, aby robiło coś ekstra, najczęściej szpiegowało użytkownika. Tymczasem na rynku pojawia się nowa generacja malware - tym razem wbudowanego w sprzęt. I wcale nie chodzi tutaj o podróbki.
Marek Konderski

Zaprogramuj sobie kota
9 września 2017
Lego Mindstorm, to znana seria wyposażona w silniki, czujniki i możliwość programowania sprzętu, dzięki czemu można tworzyć niesamowite, zautomatyzowane konstrukcje. Teraz Lego chce zaszczepić bakcyla inżynierii i programowania w młodszych użytkownikach. Do tego celu ma służyć nowy na rynku zestaw Lego Boost.
Marek Konderski

Xiaomi dobrze kombinuje
6 września 2017
Xiaomi zaprezentowało nowy telefon. Ciekawostką nie jest jednak jego specyfikacja, lecz zastosowany system operacyjny. Będzie to czysty, pozbawiony nakładki MIUI Android, konkretnie Android One. To bardzo nietypowe zagranie ze strony Xiaomi. Czyżby coś knuli?
Marek Konderski

Nie rakiety i czołgi – dobry kod najlepszą bronią
5 września 2017
Przemowy polityków z okazji rozpoczęcia roku szkolnego to zazwyczaj komunały i życzenia dla kadry nauczycielskiej. Ale nie gdy na mównicę wychodzi Władimir Putin. Prezydent Federacji Rosyjskiej pierwszego września mówił o znaczeniu sztucznej inteligencji, która jego zdaniem jest kluczem do rządzenia światem.
Maciek Płochocki

Nie ma już soku
1 września 2017
po 16 miesiącach od głośnego debiutu startup Juicero właśnie wstrzymał produkcję swoich wyciskarek, a tym którzy złożyli zamówienia będzie zwracał pieniądze. Wygląda na to, że to koniec soczkowej bajki.
Marek Konderski

Google wskaże bezpieczne smartfony
30 sierpnia 2017
Premiera nowej wersji Androida pokazała, że Google bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa swojego systemu mobilnego. Nic dziwnego - cyberataki na OS się nasilają a szkodliwe oprogramowanie udaje się przemycić nawet do oficjalnego sklepu z aplikacjami. W obawie przed naruszeniem zaufania do swojej kluczowej usługi mobilnej firma będzie oznaczać sprawdzone urządzenia logotypem certyfikatu bezpieczeństwa.
Maciek Płochocki

Ziemia, planeta trolli
3 sierpnia 2017
Czy można za pomocą internetu zrobić komuś realną krzywdę? Można, i wcale nie jest to trudne. Do tego wystarczy poprosić o pomoc e-trolla, których całe zastepy czają się w czeluściach internetu.
Marek Konderski

Druga szansa Google Glass
19 lipca 2017
Po porażce wstępnej dystrybucji e-okularów Google wydawać się mogło, że firma nieprędko wróci do pomysłu chłodno przyjętego urządzenia. Tymczasem, nie minęły 3 lata, a nowa wersja okularów właśnie trafiła do produkcji. Jednak tym razem grupa odbiorców będzie inna.
Maciek Płochocki

Gdzie producent nie może, tam użytkownika pośle
10 lipca 2017
Gdy rok temu Motorola (wówczas jako Lenovo) prezentowała swój pierwszy telefon modułowy nie mogła podejrzewać, że zaledwie rok później będzie jedynym producentem tego typu urządzeń na rynku. Jeszcze 12 miesięcy temu przyszłość „legofonów” jawiła się jako świetlana. Potem idea dostała dwa mocne ciosy, które praktycznie ją pogrzebały – skasowanie Projektu Ara i wycofanie się LG z modułowej konstrukcji w modelu G6. Jednak w Motoroli stwierdzili, że jeśli powiedziało się „A”, trzeba powiedzieć „B”.
Maciek Płochocki

Jaki kraj, taki Comic Con
5 czerwca 2017
Taka właśnie myśl kołatała mi w głowie przed przyjazdem do Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, gdzie od 1 do 4 czerwca odbywały się połączone targi Warsaw Comic Con i Good Game Expo. Impreza okazała się dobrą weekendową propozycją zarówno dla geeków regularnie nawiedzających konwenty, jak i dla stawiających na nich pierwsze kroki rodzin z dziećmi, ale do nazwy wydarzenia można się przyczepić.
Michał Amielańczyk


Facebook - twoje cyfrowe ja
3 czerwca 2017
Rola facebooka w codziennym życiu staje się coraz ważniejsza. Juz dawno został przekroczony punkt, w którym było to jeszcze śmieszne. Teraz zaczyna być straszne.
Marek Konderski

Wakacje - czas na nowy zawód z 20% rabatem
2 czerwca 2017
Najpopularniejszym zawodem jaki można zdobyć w czasie wakacji był do tej pory zawód miłosny. Najwyższy czas jednak to zmienić i zainteresowac się karierą programisty. Zwłaszcza, że taka inwestycja może się dość szybko zwrócić. Zwłaszcza gdy wykorzystasz kod rabatowy z PC Formatu.
Marek Konderski

Jaka jest nowa Nokia 3310?
21 maja 2017
Nowa Nokia 3310 to jeden z najgorętszych urządzeń tego roku. Mam okazję korzystać z tego sprzętu od kilku dni i już wiem, że nie jest wart swojej ceny wynoszącej 269 zł.
Dawid KosińskiSzukasz dobrej oferty roamingowej? Ta od Orange jest bezkonkurecyjna
16 maja 2017
Od 15 czerwca 2016 roku zmienią się zasady naliczania opłat za roaming na terenie Unii Europejskiej. Nie oznacza to, ze roaming zniknie całkowicie, ale operatorzy będą musieli znacznie obniżyć koszt połączeń, wiadomości oraz korzystania z Internetu na terenie krajów Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii oraz Lichtensteinu.
Dawid Kosiński


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto