Ta mniej spektakularna rola SI
22 stycznia 2018
Jak przekopać tony akt zgromadzonych w sprawach tak złożonych jak polska afera reprywatyzacyjna? W jaki sposób wykryć, który pracownik olbrzymiej korporacji wynosi sekrety firmy? Właśnie w takich przypadkach z pomocą przychodzi - a przynajmniej przyjść może - sztuczna inteligencja.
Michał Amielańczyk


Kolejny tydzień, kolejna luka
6 stycznia 2018
Tym razem w procesorach. W dodatku dwie. Nie można ich lekceważyć, ale wbrew pierwszym doniesieniom nie jest to też wcale koniec świata.
Aleksander Olszewski

Coś się kończy…
30 grudnia 2017
…nie chodzi jednak wcale o rok 2017 (to byłoby mało odkrywcze), a o ostatnią możliwość darmowej aktualizacji do "Dziesiątki" dla posiadaczy Windowsa 7 lub 8.1. Opcja ta pozostaje bowiem aktywna już tylko do Nowego Roku.
Aleksander Olszewski

Koncern Apple przyznał się do spowalniania iPhone'ów
28 grudnia 2017
Jeszcze przed Bożym Narodzeniem w we wszystkich serwisach branżowych i większości mainstreamowych pojawił się news o tym, że Apple celowo spowalniał starsze modele smartfonów, gdy pojawiały się ich następcy. Wiadomość ta natychmiast wywołała falę hejtu. Zagotowali się przeciwnicy, oburzyli się fanboje „jabłek".
Adam Chabiński

Terminator narodzi się w Boston Dynamics
18 listopada 2017
Przerażająca wizja Skynetu dzieła fikcyjnej korporacji Cyberdyne, albo jak kto woli świat pełen robotów z powieści Asimowa rodzi się powoli na naszych oczach. I jest juz na wyciągnięcie ręki, jeżeli popatrzeć na postępy jakie robi Boston Dynamics.
Marek Konderski

Obraz i dźwięk na PGE Narodowym
18 listopada 2017
Do niedzieli trwają w Warszawie targi Audio Video Show. Podczas dwudziestej edycji wydarzenia każdy odwiedzający może posłuchać, jak działa nagłośnienie z najwyższej półki, i otworzyć usta na widok doskonałej klasy obrazu. Choć większość prezentowanej elektroniki przeznaczona jest dla raczej zamożnych klientów, na 150 stoiskach można znaleźć sprzęt, który ze względu na cenę nawet dla nich stanowi tylko ciekawostkę.
Michał Amielańczyk

Motoroid - skrzyżowanie Motoroli z Polaroidem
17 listopada 2017
Mimo wieli prób i zapowiedzi, tylko Motorola ostatecznie wytrwała w konstruowaniu modułowego smartfonu. Oczywiście jeżeli można tak nazwać smartfon z doczepianymi pleckami. Ale wziąwszy pod uwagę, że konkurencja nie oferuje już nic w tym segmencie, to lepszy rydz niż nic.
Marek Konderski

QNAP w nowych barwach
14 listopada 2017
Do tej pory serwery QNAP miały czarne lub białe obudowy, od wczoraj dostępne są w kolorze złotym. Oczywiście nie sam kolor jest najważniejszą nowością - w ten sposób wyróżniono maszyny z procesorami... AMD Ryzen. Układy te, po pecetach i laptopach, właśnie trafiły do NAS-ów. Patrząc na specyfikację od razu widać, że będzie to sprzęt o wyjątkowej wydajności.
Artur Wyrzykowski

Intel wraca do grafiki
13 listopada 2017
Ostatnie ruchy jakie wykonał Intel zaskoczyły wszystkich. Wygląda na to, że niebieski gigant ma zamiar dokonać rewolucji i zmienić rynkowe status quo. Czy Nvidia powinna zacząć się obawiać o swoją pozycję?
Marek Konderski

Snapchat stracił różowe okulary
9 listopada 2017
No może nie różowe tylko żółte i jeszcze nie stracił, ale jest na najlepszej ku temu drodze. Bo w Snapczacie różowo już przestało być. Przegrywają z Instagramem.
Marek Konderski

Intel w parze z AMD
8 listopada 2017
W każdej plotce jest ziarno prawdy. W czasach fake news to powiedzenie już się nie sprawdza, ale w przypadku procesorów Intela z grafiką AMD rzeczywiście było coś na rzeczy. Intel potwierdził, że przygotowuje takie rozwiązania, choć nie do końca w postaci jednego chipu.
Artur Wyrzykowski

Lewandowski z Huaweiem
7 listopada 2017
Właśnie miała miejsce polska premiera nowego smartfona, a raczej całej rodziny smartfonów chińskiego producenta Huawei. Premiera dziwna i nierówna. Pokazująca zarówno ambicje marki jak i jej możliwości i braki.
Marek Konderski

Czy 1070 Ti to karta bez sensu?
3 listopada 2017
Niektóre urządzenia pojawiające sie na rynku na pierwszy rzut oka nie mają racji bytu. Przynajmniej z punktu widzenia klienta. Jeżeli jednak popatrzymy na to z punktu widzenia producenta, okazuje się, ze sprawy wyglądają zupełnie inaczej
Marek Konderski

Kto uratuje obrońcę
26 października 2017
Programy antywirusowe mają w założeniu ratować użytkownika przed całym syfem jaki zmierza do jego komputera z internetu. A co w sytuacji gdy zaatakowany zostanie obrońca? I to niekoniecznie na polu na którym umie się dobrze bronić.
Marek Konderski

Apple nie umie liczyć
23 października 2017
Trywialna aplikacja kalkulatora w najnowszej wersji iOS-u 11.0.3 daje kuriozalny wynik dodawania. 1+ 2+3=23 Co poszło nie tak?
Marek Konderski

Wykop wie lepiej
17 października 2017
Ostatnia afera na popularnym serwisie Wykop w wyraźny sposób obnaża wady współczesnego społeczeństwa internetowego. I nie, nie jest to wina serwisu, bo nie on rzuca bezpodstawne oskarżenia, tylko ludzi, bo to oni tworzą zaangażowaną tam społeczność.
Marek Konderski

Wszystko będzie płynne
11 października 2017
Kto raz zobaczy porównanie filmu nagranego przy wykorzystaniu gimbala i bez niego ten już nigdy nie będzie chciał pracować bez tego wynalazku. Zwłaszcza, że w chwili obecnej gimbale są już dostępne dla każdego.
Marek Konderski

Kasa idzie po gry
7 października 2017
Branża growa nie jest już postrzegana jako coś niepoważnego czym zajmują sie dzieciaki. To prężnie rozwijający się biznes, na który coraz chętniej zaczynają patrzeć firmy z astronomicznym budżetem.
Marek Konderski

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto