Facebook - twoje cyfrowe ja
3 czerwca 2017
Rola facebooka w codziennym życiu staje się coraz ważniejsza. Juz dawno został przekroczony punkt, w którym było to jeszcze śmieszne. Teraz zaczyna być straszne.
Marek Konderski

Wakacje - czas na nowy zawód z 20% rabatem
2 czerwca 2017
Najpopularniejszym zawodem jaki można zdobyć w czasie wakacji był do tej pory zawód miłosny. Najwyższy czas jednak to zmienić i zainteresowac się karierą programisty. Zwłaszcza, że taka inwestycja może się dość szybko zwrócić. Zwłaszcza gdy wykorzystasz kod rabatowy z PC Formatu.
Marek Konderski

Jaka jest nowa Nokia 3310?
21 maja 2017
Nowa Nokia 3310 to jeden z najgorętszych urządzeń tego roku. Mam okazję korzystać z tego sprzętu od kilku dni i już wiem, że nie jest wart swojej ceny wynoszącej 269 zł.
Dawid KosińskiSzukasz dobrej oferty roamingowej? Ta od Orange jest bezkonkurecyjna
16 maja 2017
Od 15 czerwca 2016 roku zmienią się zasady naliczania opłat za roaming na terenie Unii Europejskiej. Nie oznacza to, ze roaming zniknie całkowicie, ale operatorzy będą musieli znacznie obniżyć koszt połączeń, wiadomości oraz korzystania z Internetu na terenie krajów Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii oraz Lichtensteinu.
Dawid Kosiński
Windows 10 S to bardzo dobry system bez perspektyw
5 maja 2017
Microsoft zaprezentował zupełnie nowy system Windows 10 S, który ma być bezpośrednim konkurentem dla zdobywającego coraz większą popularność Chrome OS. Tego typu oprogramowanie jest potrzebne, ale mam wrażenie, że to rozdanie i tak zostanie wygrane przez Google.
Dawid Kosiński

Idea Open Source
4 maja 2017
Bez oprogramowania Open Source nie byłoby współczesnej informatyki. Bazuje na nim najpopularniejszy system operacyjny na świecie Google Android oraz Linux, na którym działa niemal cały internet. Sukces bierze się nie tylko z możliwości modyfikacji kodu źródłowego i faktu, że większości narzędzi Open Source można korzystać za darmo. Zaletą jest także rozproszony model tworzenia oprogramowania, który umożliwia łączenie sił deweloperom, którzy konkurują ze sobą na innych polach
Marek Konderski

Artysta w smartfonie
19 kwietnia 2017
Każdy fotografujący, czy to smartfonem czy cyfrówką, zna smak rozgoryczenia tym co zobaczył na ekranie po pstryknięciu fotki. Rozdźwięk między sceną widzianą przez ludzkie oko a zdjęciem zarejestrowanym na matrycy cyfrowego aparatu jest momentami ogromny. Skoro jednak my wiemy jak powinno wyglądać zdjęcie dlaczego nie możemy nauczyć tego naszego aparatu?
Maciek Płochocki

Xbox One "Scorpio" rozpocznie nową erę konsol do gier
13 kwietnia 2017
Kilka dni temu zaprezentowano specyfikację techniczną Xbox One „Scorpio”. Sprzęt ten będzie charakteryzuje się ogromną mocą obliczeniową, znacznie wyższą niż PlayStation 4 Pro. Jednak nie jestem pewien, czy mimo to sprzęt ten zmieni układ sił na rynku. Jestem za to przekonany o tym, że dzięki niemu możemy już niebawem zapomnieć o dzieleniu konsol na generacje.
Dawid Kosiński

Czy można zarabiać na Open Source?
12 kwietnia 2017
Za miesiąc będzie miała miejsce jubileuszowa, dziesiąta już konferencja Open Source Day. Z tej okazji publikujemy wywiad z prezesem firmy Linux Polska Sp z o.o. który przybliża skalę, znaczenie i pieniądze jakie generuje ruchu zwiazany z wolnym oprogramowaniem.
Marek Konderski


Ryzen 5 - pierwsze testy
11 kwietnia 2017
Dziś oficjalnie do sklepów trafia kolejna partia procesorów AMD Ryzen – tym razem są to układy Ryzen 5 do wydajnych pecetów domowych. Ceny mają zaczynać się od 819 zł (Ryzen 5 1400), natomiast układ 1500X, który otrzymaliśmy do testu, ma kosztować 919 zł. Na początek uruchomiliśmy kilka benchmarków i porównaliśmy z testowanymi wcześniej układami AMD i Intela. Oto pierwsze wyniki, natomiast pełny test opublikujemy w najbliższym wydaniu PC Formatu.
Artur Wyrzykowski

Kto zawinił?
10 kwietnia 2017
Perspektywa autonomicznych samochodów polskim kierowcom musi wydawać się równie odległa co stan Kalifornia, będący kolebką i stolicą tego typu pojazdów. Tamtejsi uczestnicy ruchu, oprócz korków, mają na głowie flotę samochodów-robotów, które na co dzień poruszają się po kalifornijskich drogach. W momencie gdy od seryjnej produkcji pierwszych automatycznych aut dzielą nas raptem 3-4 lata, powraca dyskusja o podstawowych zasadach ich działa, bezpieczeństwie decyzji podejmowanych na drodze przez sztuczną inteligencję i odpowiedzialności robotycznych uczestników ruchu za wypadki
Maciek Płochocki

Nie taki Android zagrożony
5 kwietnia 2017
Mobilny system Google uchodzi za najbardziej narażony na ataki niebezpiecznego oprogramowania. To bezsprzecznie prawda. Inną kwestią pozostaje skala problemu i to, czy zwykły posiadacz smartfona z Androidem ma powody by czuć się zagrożonym.
Maciek Płochocki

Szukasz opłacalnego smartfona? Wybierz model sprzed roku
20 marca 2017
Ile powinien kosztować smartfon z wysokiej półki? Czy jest on wart swojej ceny? I najważniejsze: czy warto go kupować? Okazuje się, że najlepszym wyborem dla oszczędnych i wymagających użytkowników jest kupno smartfonu sprzed roku?
Dawid Kosiński

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto