Windows 10 S to bardzo dobry system bez perspektyw
5 maja 2017
Microsoft zaprezentował zupełnie nowy system Windows 10 S, który ma być bezpośrednim konkurentem dla zdobywającego coraz większą popularność Chrome OS. Tego typu oprogramowanie jest potrzebne, ale mam wrażenie, że to rozdanie i tak zostanie wygrane przez Google.
Dawid Kosiński

Idea Open Source
4 maja 2017
Bez oprogramowania Open Source nie byłoby współczesnej informatyki. Bazuje na nim najpopularniejszy system operacyjny na świecie Google Android oraz Linux, na którym działa niemal cały internet. Sukces bierze się nie tylko z możliwości modyfikacji kodu źródłowego i faktu, że większości narzędzi Open Source można korzystać za darmo. Zaletą jest także rozproszony model tworzenia oprogramowania, który umożliwia łączenie sił deweloperom, którzy konkurują ze sobą na innych polach
Marek Konderski

Artysta w smartfonie
19 kwietnia 2017
Każdy fotografujący, czy to smartfonem czy cyfrówką, zna smak rozgoryczenia tym co zobaczył na ekranie po pstryknięciu fotki. Rozdźwięk między sceną widzianą przez ludzkie oko a zdjęciem zarejestrowanym na matrycy cyfrowego aparatu jest momentami ogromny. Skoro jednak my wiemy jak powinno wyglądać zdjęcie dlaczego nie możemy nauczyć tego naszego aparatu?
Maciek Płochocki

Xbox One "Scorpio" rozpocznie nową erę konsol do gier
13 kwietnia 2017
Kilka dni temu zaprezentowano specyfikację techniczną Xbox One „Scorpio”. Sprzęt ten będzie charakteryzuje się ogromną mocą obliczeniową, znacznie wyższą niż PlayStation 4 Pro. Jednak nie jestem pewien, czy mimo to sprzęt ten zmieni układ sił na rynku. Jestem za to przekonany o tym, że dzięki niemu możemy już niebawem zapomnieć o dzieleniu konsol na generacje.
Dawid Kosiński

Czy można zarabiać na Open Source?
12 kwietnia 2017
Za miesiąc będzie miała miejsce jubileuszowa, dziesiąta już konferencja Open Source Day. Z tej okazji publikujemy wywiad z prezesem firmy Linux Polska Sp z o.o. który przybliża skalę, znaczenie i pieniądze jakie generuje ruchu zwiazany z wolnym oprogramowaniem.
Marek Konderski


Ryzen 5 - pierwsze testy
11 kwietnia 2017
Dziś oficjalnie do sklepów trafia kolejna partia procesorów AMD Ryzen – tym razem są to układy Ryzen 5 do wydajnych pecetów domowych. Ceny mają zaczynać się od 819 zł (Ryzen 5 1400), natomiast układ 1500X, który otrzymaliśmy do testu, ma kosztować 919 zł. Na początek uruchomiliśmy kilka benchmarków i porównaliśmy z testowanymi wcześniej układami AMD i Intela. Oto pierwsze wyniki, natomiast pełny test opublikujemy w najbliższym wydaniu PC Formatu.
Artur Wyrzykowski

Kto zawinił?
10 kwietnia 2017
Perspektywa autonomicznych samochodów polskim kierowcom musi wydawać się równie odległa co stan Kalifornia, będący kolebką i stolicą tego typu pojazdów. Tamtejsi uczestnicy ruchu, oprócz korków, mają na głowie flotę samochodów-robotów, które na co dzień poruszają się po kalifornijskich drogach. W momencie gdy od seryjnej produkcji pierwszych automatycznych aut dzielą nas raptem 3-4 lata, powraca dyskusja o podstawowych zasadach ich działa, bezpieczeństwie decyzji podejmowanych na drodze przez sztuczną inteligencję i odpowiedzialności robotycznych uczestników ruchu za wypadki
Maciek Płochocki

Nie taki Android zagrożony
5 kwietnia 2017
Mobilny system Google uchodzi za najbardziej narażony na ataki niebezpiecznego oprogramowania. To bezsprzecznie prawda. Inną kwestią pozostaje skala problemu i to, czy zwykły posiadacz smartfona z Androidem ma powody by czuć się zagrożonym.
Maciek Płochocki

Szukasz opłacalnego smartfona? Wybierz model sprzed roku
20 marca 2017
Ile powinien kosztować smartfon z wysokiej półki? Czy jest on wart swojej ceny? I najważniejsze: czy warto go kupować? Okazuje się, że najlepszym wyborem dla oszczędnych i wymagających użytkowników jest kupno smartfonu sprzed roku?
Dawid KosińskiPecet jest lepszy od konsoli? Tylko na papierze
14 marca 2017
Obecnie do cieszenia się świetnej jakości grafiką w grach nie trzeba mieć mocnego komputera. Wystarczająca okaże się konsola do gier obecnej generacji, a najlepiej PlayStation 4 Pro.
Dawid Kosiński


Dzięki wirtualnej rzeczywistości eSport stanie się pełnoprawnym sportem
6 marca 2017
Wirtualna rzeczywistość to przyszłość gier. Do takiego wniosku można dojść po przejściu się po stoiskach na Intel Extreme Masters 2017. Coraz więcej producentów stawia na VR i stara się do niego zachęcić graczy. Być może właśnie dzięki tej technologii za jakiś czas będziemy traktować eSport dokładnie tak samo jak tradycyjny sport.
Dawid Kosiński

Nie kupuj Ryzena!
6 marca 2017
A w zasadzie nie kupuj jeszcze Ryzena. Dlaczego? Bo na to jeszcze za wcześnie. Chyba, że lubisz eksperymentować ze sprzętem i kupować wszelkie nowości jako pierwszy. Wówczas Ryzen jest wart każdej złotówki.
Marek Konderski


Nowy procesor Xiaomi niestety będzie porażką
1 marca 2017
Xiaomi zaprezentowało smartfon Mi 5c. Model ten jest pierwszym urządzeniem wyposażonym w autorski procesor Surge S1. Niestety, właśnie on jest powodem, by kupno Xiaomi Mi 5c sobie odpuścić.
Dawid Kosiński

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto