Pomysł na biznes
8 lutego 2017
Dobry pomysł na biznes, zarówno nowy jak i już istniejący to dzisiaj więcej niż połowa sukcesu. Niekoniecznie jednak trzeba go wymyślać samemu. Widać to doskonale na przykładzie uznanych marek takich jak Apple, GoPro czy Instagram.
Marek Konderski


Zeskanuj swoje zakupy
6 lutego 2017
Tesco właśnie wprowadza do Polski system samodzielnego skanowania zakupów. Czy wygra w zetknięciu z "przedsiębiorczością" naszych rodaków?
Marek Konderski

Prawo jazdy na internet
4 lutego 2017
Halo? Policja? Proszę przyjechać na Facebooka, bo jest tu ktoś, kto używa go bez zezwolenia
Marek Konderski

Chcesz zrobić ładne selfie? Zapłać za nie... swoimi danymi
22 stycznia 2017
W ostatnich dniach ogromną popularność zdobyła aplikacja Meitu. Program ten w duzej mierze składa się z filtrów pozwalających użytkownikom upodobnić się do bohaterów azjatyckich animacji. I choć program ten jest bezpłatny, to za piękne zdjęcia trzeba zapłacić… swoimi danymi.
Dawid Kosiński

Przedwczesna śmierć modułowych smartfonów
20 stycznia 2017
Będąc świeżo po teście pierwszego modułowego smartfonu Moto ciężko wyobrazić sobie świetlaną przyszłość tej technologii. Narzuca się wrażenie o słuszności skasowania przez Google Projektu Ara, który dawał największe nadzieje na zrealizowanie idei „legofonów”.
Maciek Płochocki
Dziwaczna strona CESu
12 stycznia 2017
Zakończone w weekend targi CES były pierwszą w tym roku okazją podejrzenia najbliższych planów czołowych producentów elektroniki. Ale z dala od największych konferencyjnych sal i gromadzących setki widzów prezentacji imprezę definiowały małe startupy próbujące swych sił, m.in. na rynku elektroniki noszonej. Pomysły, szukające potencjalnych inwestorów, często był z pogranicza żartu i snu wariata.
Maciek PłochockiProste rozwiązania, bez których nie mogę sobie wyobrazić dzisiejszych smartfonów
4 stycznia 2017
Choć może wydawać się, że na rynku smartfonów od dłuższego czasu panuje stagnacja, nie jest to prawda. W ciągu ostatnich kilku lat w urządzeniach mobilnych pojawiło się wiele interesujących funkcji, które początkowo wydawały mi się idiotyczne, a dziś nie wyobrażam sobie bez nich życia. Coraz częściej są one dostępne nawet w tanich sprzętach.
Dawid Kosiński

Już niebawem uruchomisz pełnego Windowsa na... swoim smartfonie
2 stycznia 2017
Od kilku tygodni coraz głośniej słyszy się o tym, że już niebawem na urządzeniach wyposażonych w procesory ARM będzie można uruchomić system Windows 10. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to żadna rewolucja. Jednak tak naprawdę jest to wydarzenie przełomowe, które może całkowicie odmienić rynek pecetów.
Dawid Kosiński

Wygraj grę Scottie Go!
7 grudnia 2016
Dobrze pomyślanych narzędzi, które ułatwia naukę programowania nie ma zbyt wielu. tym bardziej warto zwrócić uwagę na grę dla najmłodszych Scottie Go!, która pozwala bezstresowo postawić pierwsze kroki w kodowaniu.
Marek Konderski

HoloLens - mieszana rzeczywistość na Code Europe
25 listopada 2016
Już w grudniu masz szansę spotkać się ze współtwórcą Microsoft HoloLens - deweloperem Larsem Klintem. To innowacyjne urządzenie wzbudziło nie tylko ekscytację zwykłych użytkowników, ale tez zainteresowanie izraelskiej i ukraińskiej armii. Jak mieszana rzeczywistość może zmienić życie zwykłego człowieka?
Marek Konderski

Zła Karma
20 listopada 2016
Słowo GoPro to synonim kamery sportowej, tak jak adidasy w potocznym rozumieniu oznaczają sportowe obuwie a walkman - przenośny odtwarzacz muzyki. Wiele wskazuje jednak na to, że dni firmy GoPro wydają się policzone. Czy uda im się uciec przeznaczeniu?
Marek Konderski


Zupełnie przestałem wierzyć w magię crowdfundingu
16 listopada 2016
Kilka lat temu widząc nowy gadżet na serwisach takich jak Kickstarter oraz Indiegogo czułem ogromne podekscytowanie. Czułem, że wspomagając zbiórkę, mogę się przyczynić do powstania nowego rewolucyjnego gadżetu. Teraz na każdą wiadomość o zbiórce społecznościowej zaczynam wietrzyć podstęp.
Dawid Kosiński


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto