Dzięki wirtualnej rzeczywistości eSport stanie się pełnoprawnym sportem
6 marca 2017
Wirtualna rzeczywistość to przyszłość gier. Do takiego wniosku można dojść po przejściu się po stoiskach na Intel Extreme Masters 2017. Coraz więcej producentów stawia na VR i stara się do niego zachęcić graczy. Być może właśnie dzięki tej technologii za jakiś czas będziemy traktować eSport dokładnie tak samo jak tradycyjny sport.
Dawid Kosiński

Nie kupuj Ryzena!
6 marca 2017
A w zasadzie nie kupuj jeszcze Ryzena. Dlaczego? Bo na to jeszcze za wcześnie. Chyba, że lubisz eksperymentować ze sprzętem i kupować wszelkie nowości jako pierwszy. Wówczas Ryzen jest wart każdej złotówki.
Marek Konderski


Nowy procesor Xiaomi niestety będzie porażką
1 marca 2017
Xiaomi zaprezentowało smartfon Mi 5c. Model ten jest pierwszym urządzeniem wyposażonym w autorski procesor Surge S1. Niestety, właśnie on jest powodem, by kupno Xiaomi Mi 5c sobie odpuścić.
Dawid Kosiński

GeForce GTX 1050 w laptopie – jest dobrze!
27 lutego 2017
Gdy do laptopów zaczęły trafiać „stacjonarne” układy graficzne Nvidii, granie na komputerach tego typu zyskało nowy wymiar. Pierwszy laptop z GTX-em 1050 - Acer Aspire VX 15 - utwierdza mnie w tym przekonaniu.
Artur Wyrzykowski

W okolicach IEM-u
27 lutego 2017
W tym roku IEM to aż dwa weekendy. W związku z tym część osób spędzi w Katowicach ponad tydzień. Nie będą się nudzić, bo w tym czasie atrakcji nie zabraknie. Jedną z nich jest I Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych
Marek Konderski

Warto dać jeszcze jedną szansę Pokemon GO!
19 lutego 2017
Pokemon GO było zdecydowanie najpopularniejszą grą mobilną w 2016 rok. Po kilku miesiącach wiele osób zdecydowało się porzucić ten tytuł, jednak nie oznacza to, że w tytule tym się nic nie dzieje.
Dawid Kosiński

Tak, elektronika w Polsce jest droga. Ale jest to w pełni uzasadnione
18 lutego 2017
Popatrz na cenę konkretnego gadżetu wyrażoną w dolarach. Potem spójrz na jej odpowiednik w złotówkach. Przelicz dolary na złotówki. Następnie znowu zamień złotówki na dolary. Obie wartości nadal nie spinają się? Wniosek jest prosty, ktoś tu próbuje cię oszukać.
Dawid Kosiński

Moda na lata 90-te, czyli żerowanie na naszych wspomnieniach
17 lutego 2017
Nie do końca zdaję sobie sprawę, w którym roku żyję. W mojej ulubionej grze pojawiła się właśnie druga generacja Pokemonów, za kilka miesięcy do sklepów trafi Crash Bandicoot, a praktycznie za kilka dni ma zostać zaprezentowana Nokia 3310.
Dawid Kosiński

To najgorszy moment na kupienie taniego smartfona z Chin
15 lutego 2017
Jeżeli zamierzaliście teraz nabyć tanie urządzenie mobilne z Państwa Środka, lepiej się powstrzymajcie. Istnieje realne zagrożenie, że kupiony w ten sposób sprzęt nie będzie obsługiwał wielu podstawowych funkcji.
Dawid Kosiński


Siódemka nie dla Ryzena
12 lutego 2017
Mimo, że wciąż jest liderem popularności, każdy kopie pod nim dołki. Najnowszy cios przychodzi ze strony AMD. Zapowiadany nowy procesor tej firmy - Ryzen, nie będzie wspierał systemu Widnows 7
Marek Konderski

Wymiana procesora na nowy nie będzie mieć sensu. Przynajmniej nie w tym roku
12 lutego 2017
Podczas corocznego spotkania z inwestorami Intel wyjawił kluczowe informacje na temat nadchodzących procesorów Core 8. generacji. Można spodziewać się, że duża część użytkowników także w tym roku nie będzie czuć potrzeby wymiany swojego dotychczasowego procesora na nowy.
Dawid Kosiński

Czas na drugą szansę
10 lutego 2017
Po początkowym efekcie "wow!" popularność inteligentnych zegarków osiadła na mieliźnie. Gdyby nie premiera pierwszego zegarka Apple, ta gałąź w sumie przydatnych gadżetów, mogła przedwcześnie zniknąć z rynku. Winne było Google, które chcąc uprzedzić sukces spodziewanego iWatcha (jak go wówczas nazywano) wypuściło niedopracowany system dedykowany elektronice noszonej. Dopiero obecnie, prawie trzy lata później, ma szansę naprawić swój błąd drugą edycją Android Wear.
Maciek Płochocki

Pomysł na biznes
8 lutego 2017
Dobry pomysł na biznes, zarówno nowy jak i już istniejący to dzisiaj więcej niż połowa sukcesu. Niekoniecznie jednak trzeba go wymyślać samemu. Widać to doskonale na przykładzie uznanych marek takich jak Apple, GoPro czy Instagram.
Marek Konderski


Zeskanuj swoje zakupy
6 lutego 2017
Tesco właśnie wprowadza do Polski system samodzielnego skanowania zakupów. Czy wygra w zetknięciu z "przedsiębiorczością" naszych rodaków?
Marek Konderski

Prawo jazdy na internet
4 lutego 2017
Halo? Policja? Proszę przyjechać na Facebooka, bo jest tu ktoś, kto używa go bez zezwolenia
Marek Konderski

Chcesz zrobić ładne selfie? Zapłać za nie... swoimi danymi
22 stycznia 2017
W ostatnich dniach ogromną popularność zdobyła aplikacja Meitu. Program ten w duzej mierze składa się z filtrów pozwalających użytkownikom upodobnić się do bohaterów azjatyckich animacji. I choć program ten jest bezpłatny, to za piękne zdjęcia trzeba zapłacić… swoimi danymi.
Dawid Kosiński

Przedwczesna śmierć modułowych smartfonów
20 stycznia 2017
Będąc świeżo po teście pierwszego modułowego smartfonu Moto ciężko wyobrazić sobie świetlaną przyszłość tej technologii. Narzuca się wrażenie o słuszności skasowania przez Google Projektu Ara, który dawał największe nadzieje na zrealizowanie idei „legofonów”.
Maciek Płochocki

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto