Przedwczesna śmierć modułowych smartfonów
20 stycznia 2017
Będąc świeżo po teście pierwszego modułowego smartfonu Moto ciężko wyobrazić sobie świetlaną przyszłość tej technologii. Narzuca się wrażenie o słuszności skasowania przez Google Projektu Ara, który dawał największe nadzieje na zrealizowanie idei „legofonów”.
Maciek Płochocki
Dziwaczna strona CESu
12 stycznia 2017
Zakończone w weekend targi CES były pierwszą w tym roku okazją podejrzenia najbliższych planów czołowych producentów elektroniki. Ale z dala od największych konferencyjnych sal i gromadzących setki widzów prezentacji imprezę definiowały małe startupy próbujące swych sił, m.in. na rynku elektroniki noszonej. Pomysły, szukające potencjalnych inwestorów, często był z pogranicza żartu i snu wariata.
Maciek PłochockiProste rozwiązania, bez których nie mogę sobie wyobrazić dzisiejszych smartfonów
4 stycznia 2017
Choć może wydawać się, że na rynku smartfonów od dłuższego czasu panuje stagnacja, nie jest to prawda. W ciągu ostatnich kilku lat w urządzeniach mobilnych pojawiło się wiele interesujących funkcji, które początkowo wydawały mi się idiotyczne, a dziś nie wyobrażam sobie bez nich życia. Coraz częściej są one dostępne nawet w tanich sprzętach.
Dawid Kosiński

Już niebawem uruchomisz pełnego Windowsa na... swoim smartfonie
2 stycznia 2017
Od kilku tygodni coraz głośniej słyszy się o tym, że już niebawem na urządzeniach wyposażonych w procesory ARM będzie można uruchomić system Windows 10. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to żadna rewolucja. Jednak tak naprawdę jest to wydarzenie przełomowe, które może całkowicie odmienić rynek pecetów.
Dawid Kosiński

Wygraj grę Scottie Go!
7 grudnia 2016
Dobrze pomyślanych narzędzi, które ułatwia naukę programowania nie ma zbyt wielu. tym bardziej warto zwrócić uwagę na grę dla najmłodszych Scottie Go!, która pozwala bezstresowo postawić pierwsze kroki w kodowaniu.
Marek Konderski

HoloLens - mieszana rzeczywistość na Code Europe
25 listopada 2016
Już w grudniu masz szansę spotkać się ze współtwórcą Microsoft HoloLens - deweloperem Larsem Klintem. To innowacyjne urządzenie wzbudziło nie tylko ekscytację zwykłych użytkowników, ale tez zainteresowanie izraelskiej i ukraińskiej armii. Jak mieszana rzeczywistość może zmienić życie zwykłego człowieka?
Marek Konderski

Zła Karma
20 listopada 2016
Słowo GoPro to synonim kamery sportowej, tak jak adidasy w potocznym rozumieniu oznaczają sportowe obuwie a walkman - przenośny odtwarzacz muzyki. Wiele wskazuje jednak na to, że dni firmy GoPro wydają się policzone. Czy uda im się uciec przeznaczeniu?
Marek Konderski


Zupełnie przestałem wierzyć w magię crowdfundingu
16 listopada 2016
Kilka lat temu widząc nowy gadżet na serwisach takich jak Kickstarter oraz Indiegogo czułem ogromne podekscytowanie. Czułem, że wspomagając zbiórkę, mogę się przyczynić do powstania nowego rewolucyjnego gadżetu. Teraz na każdą wiadomość o zbiórce społecznościowej zaczynam wietrzyć podstęp.
Dawid Kosiński


Właśnie trwa Dzień Singla - chińskie święto tanich zakupów
11 listopada 2016
Wiecie, jakie dziś jest święto? Tak, Święto Niepodległości. Jednak od kilku lat tego samego dnia odbywa się Dzień Singla, czyli chińskie święto handlowe organizowane od 2009 roku przez platformę sprzedażową Alibaba. To świetna okazja do zrobienia bardzo tanich zakupów.
Dawid Kosiński

Gry w 4K, czyli Playstation 4 Pro w akcji - pierwsze wrażenia
10 listopada 2016
Zapowiedź nowej wersji konsoli PS4 podzieliła środowisko graczy. Znaczna część uważa, że sprzęt nie powinien wymagać aktualizacji w ramach trwającej generacji. Taki zabieg upodabnia bowiem konsole do pecetów. Sony nie zamierza jednak nikogo zmuszać do przesiadki i nie porzuci wspierania starszego modelu. Nowy zaś, adresowany jest obecnie głównie do posiadaczy telewizorów 4K.
Maciek Płochocki

Najlepszy smartfon tego roku pochodzi z Chin
10 listopada 2016
Huawei kilka dni temu wydał swój najnowszy biznesowy smartfon Mate 9. Jest to jedno z najlepszych urządzeń mobilnych dostępnych na rynku. Mimo wszystko nie budziłoby ono takich emocji, gdyby nie poważne problemy jego głównego konkurenta - Samsunga Galaxy Note 7.
Dawid Kosiński

Wirtualny świat według Sony
6 listopada 2016
Sony może przyznać sobie order złotego jabłka. Zrobiło dokładnie to samo co Apple z pomysłami konkurencji. PlayStation VR - okulary do rzeczywistości wirtualnej mimo tego, że technicznie są gorsze od konkurencji w praktyce biją je na głowę. Ten gadżet będzie absolutnym hitem sezonu gwiazdkowego. Ale uwaga! Warto dokładnie przemyśleć zakup, bo nie każdemu zabawka się spodoba.
Marek Konderski

Nintendo Switch to bardziej tablet niż konsola
3 listopada 2016
Jakiś czas temu Nintendo udostępniło pierwsze informacje na temat swojej nowej konsoli. Jak większość komunikatów prasowych, także dane udostępnione przez japońską firmę były pozbawione konkretów. Jednak z każdym tygodniem pojawia się coraz więcej wiarygodnych informacji na temat nadchodzącej konsoli Nintendo i niestety nie napawają nas one optymizmem.
Dawid Kosiński

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto