Tag: microsoft

Dotykowy interfejs w Windows 7
28 maja 2008
Na konferencji All Things Digital w San Diego Steve Ballmer i Bill Gates zaprezentowali dotykowy interfejs, który ma być integralną częścią Windows 7.

Microsoft nie wierzy w Blu-ray
26 maja 2008
Przedstawiciele firmy z Redmond po raz kolejny zdementowali plotki na temat rzekomego montowania napędów Blu-ray w konsoli Xbox 360. Microsoft stawia na nośniki DVD oraz dystrybucję filmów i gier online.

wine 1.0 rc2
26 maja 2008
Tuż przed weekendem udostępnione zostało kolejne wydanie WINE (Wine Is Not Emulator) – nieemulatora Windows dla systemów linuksowych czy uniksowych. Tym razem programiści przygotowali już drugą wersję kandydującą bo bycia ostateczną, czyli RC2

Szef Microsoftu obrzucony jajami
20 maja 2008
Przykrą przygodę przeżył szef Microsoftu Steve Ballmer podczas swojej wizyty na Węgrzech. W trakcie przemówienia jeden z uczestników spotkania wstał i rzucił w kierunku Ballmera kilka jajek. Zobacz film!

Microsoft znowu rozmawia z Yahoo!
19 maja 2008
Po tym jak miliarder Carl Icahn rozpoczął skupowanie akcji i zaangażował się w rozmowy z Yahoo!, Microsoft ponownie poinformował o chęci przejęcia amerykańskiego internetowego giganta.

Yahoo jednak będzie przejęte?
16 maja 2008
Po tym, jak Microsoft wycofał swoją ofertę przejęcia internetowego giganta, akcje Yahoo! bardzo potaniały – z około 30$ do nawet 24$. Nie jest więc dziwne, że po udziały w firmie zaczęli ustawiać się nowi inwestorzy. Jednym z nich jest milioner Carl Icahn, który rozpoczął skupowanie akcji i w tym momencie ma ich blisko 50 milionów. Ich wartość wynosi blisko 1,4 miliarda dolarów.

Microsoft – wirtualny teleskop
13 maja 2008
Kolejna gratka (po Google Sky) dla amatorów astronomii. Microsoft opublikował betę programu do oglądania nieba. Aplikacja umożliwia podziwianie obrazów z obserwatoriów umieszczonych na ziemi oraz w przestrzeni kosmicznej.

Microsoft już nie chce Yahoo
5 maja 2008
W oficjalnym liście do szefa firmy Yahoo Jerry'ego Yanga Steve Ballmer - prezes Microsoftu - wycofał ofertę zakupu jednego z najpopularniejszych i największych serwisów internetowych na świecie

Czy Microsoft mięknie?
25 kwietnia 2008
Steve Ballmer – prezes Microsoftu zapowiedział, że firma jest w stanie zrezygnować z szybkiego wycofania Windows XP ze sprzedaży, jeśli zapotrzebowanie na ten system wykażą użytkownicy i producenci komputerów.

Screeny następcy Visty
23 kwietnia 2008
W sieci można już śledzić różnego rodzaju przecieki na temat nowego systemu Windows 7. Jedne są bardziej wiarygodne, inne mniej. Na jednej z chińskich stron opublikowano pierwsze screeny nowych okien w wersji Windows 7 M1 R2.

MS Office na abonament?
22 kwietnia 2008
Microsoft rozpoczął testowanie nowej metody sprzedaży pakietu biurowego Office 2007. Zamiast jednorazowej opłaty za aplikację – system subskrypcji.

Service Pack 3 do XP tuż tuż
16 kwietnia 2008
Już za dwa tygodnie – 29 kwietnia – Microsoft udostępni trzeci Service Pack do systemu Windows XP. Tydzień wcześniej SP3 trafi do producentów komputerów

Windows XP w sprzedaży dwa lata dłużej
4 kwietnia 2008
Nie pod naciskiem użytkowników, ale pod presją producentów sprzętu Microsoft zdecydował o przesunięciu o dwa lata terminu zakończenia sprzedaży Windows XP.

Service Pack 3 do Windows XP gotowy?
3 kwietnia 2008
Według strony Microsoft Support Lifecycle, najnowszy Windows XP z dodatkiem Service Pack 3 już 31 marca 2008 roku powinien osiągnąć stadium RTM, czyli Ready To Manufacture. Jednak Microsoft nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Vista - darmowe wsparcie dla SP 1
25 marca 2008
Udostępniony w połowie marca Service Pack 1 dla Visty generuje problemy z instalacją poprawek oraz z kompatybilnością z dodatkowym oprogramowaniem. Chociaż SP1 nie ma po polsku (wydany w pięciu językach) pomoc jest dostępna za darmo także w naszym języku.

SP1 do Visty oficjalnie dostepny
19 marca 2008
Service Pack 1 do Windows Vista można już ściągnąć z serwerów Microsoftu. Na razie współpracuje z systemami w pięciu wersjach językowych. Kiedy ukaże się edycja PL?

Aerodynamicznie na biurku
13 marca 2008
Microsoft zaprezentował zestaw klawiatura + myszka, zaprojektowany z myślą o interfejsie Aero w Windows Vista.

Vista szybsza o 86%?
11 marca 2008
Na stronie apcmag.com przeprowadzono testy na wydajność Visty w trzech wersjach. Pod lupę wzięto "goły" system ze sklepu, Vistę po aktualizacji Microsoft Update i po instalacji Service Packa.

Zanim zainstalujesz IE8 beta
11 marca 2008
Jak donoszą użytkownicy, którzy zainstalowali pierwszą wersję beta Internet Explorera 8, nowa wersja przeglądarki nie pozwala korzystać z witryny Windows Update.


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE AKTUALNOŚCI


Pierwsza mysz komputerowa
3 października 2007
Pieszczotliwie nazywana Myszką ma już ponad 25 lat. Zobacz jak wyglądał pionier urządzenia bez, którego dzisiaj praca z komputerem wydaje...

Znamy już ceny Windows 7
26 czerwca 2009
Microsoft potwierdził ceny nowego systemu operacyjnego. Podobnie jak przy sprzedaży poprzednich Windowsów, koncern zaoferuje użytkownikom...

Czy warto kupować telewizor 3D?
18 marca 2010
Przyznajmy się - przestaliśmy nadążać za technologią. Jeszcze nie pojawiły się na rynku telewizory umożliwiające oglądanie filmów...
Najnowsze artykuły


Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.


Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Ekran blokady to element, który część użytkowników uwielbia, a część nienawidzi. Jeżeli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera i nie obawiasz się, że ktoś włamie się, by wykraść twoje dane, zapewne najchętniej wyłączysz Ekran blokady, bo tylko wydłuża czas logowania. Jeżeli jednak często blokujesz dostęp do stacji roboczej, Ekran da ci dostęp do wielu użytecznych informacji. Robert Szyszka

Smartfon wolności: fundacja /e/
Smartfon wolności: fundacja /e/
Porady z pcformatowej szuflady: Jak uniezależnić się od Googlea i zainstalować /e/ alternatywny system operacyjny dla smartfonów. Piotr Rabiej i Michał Michalski

Do widzenia, SETI@home!
Do widzenia, SETI@home!
Było tu wszystko, by przyciągnąć internetową brać. Entuzjaści mogli wziąć udział w nowatorskim projekcie, wraz z innymi pasjonatami użyczyć sprzętu i hobbystycznie, ale zarazem w pełni profesjonalnie szukać życia w kosmosie. SETI@Home stał się fenomenem, który niestety już się skończył. Uzupełnienie numeru PC Format 3/2020.

Akcja digitalizacja
Akcja digitalizacja
Swobodny dostęp do dokumentów czy też dziedzictwa kulturowego był przez wieki bardzo ograniczony. Konieczne było zorganizowanie wyprawy do miejsca ich bytowania lub korzystanie z pomocy osób trzecich. W tej chwili wystarczy skorzystać z internetu, aby przeglądać multum zdigitalizowanych treści. PAULA JEZIORSKA

Dostosuj sobie Wi-Fi
Dostosuj sobie Wi-Fi
Lepszy zasięg sieci, czy wyższa prędkość łącza? Zależnie od potrzeb, te parametry możemy sobie często samodzielnie dostosować. Jeśli nasz ruter obsługuje pasma 2,4 GHz i 5 GHz, warto przetestować, z którego z nich lepiej nam się korzysta pod kątem wydajności pracy. Paula Jeziorska
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto