Tag: oprogramowanie

Musztra dla twardziela
Organizacja dysku twardego
Obecne dyski twarde to setki gigabajtów przestrzeni. Dużo. Mimo zwiększenia aplikacji pojemność dysku wydaje się rosnąć szybciej niż objętość programów. Duża przestrzeń pozostawiona samej sobie to jednak pierwszy krok do wielkiego bałaganu. Proponujemy kilka działań, które pozwolą zapanować nad sytuacją.

Zabezpieczenie iluzoryczne
Program AVG Internet Security 8
Najnowsza wersja programu AVG Internet Security, choć ma skuteczny silnik chroniący przed zagrożeniami, będzie przydatna tym, którzy są dość dobrze zorientowani w tematyce bezpieczeństwa danych, a i tych z pewnością będą irytowały błędy językowe i nieprzemyślane rozwiązania związane z obsługą programu.

Łatwo i bez nudy
Program do nauki słów angielskich Profesor Henry Angielski Słownictwo 6.0
Tym razem firma Edgard Multimedia proponuje program wspomagający naukę i utrwalenie ok. 11 tysięcy słów języka angielskiego. Zestaw spełnia wymagania poziomów A1 B1, czyli jest przeznaczony dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Farbowanie lisa
Funkcje Opery w Firefoksie
Opera to bardzo rozbudowana przeglądarka. Skandynawskiej aplikacji kroku potrafi dotrzymać tylko Firefox, którego funkcje można rozbudowywać poprzez dodawanie wtyczek. Są to niewielkie aplikacje, które pozwalają konfigurować program według własnych potrzeb. Skoro jest tyle dodatków, to czy Firefoksa można upodobnić pod względem funkcji do Opery? Spróbujmy.

Montaż za darmo
Opracowywanie obrazu w Linux Ubuntu
Panuje przekonanie, że montaż wideo to zadanie, które na pececie da się zrealizować tylko pod kontrolą Windows. To nieprawda. Obróbką wideo z powodzeniem można się zająć na komputerze działającym pod Linuksem.

Hasła i parametry
Tips & Tricks nowości freeware w praktyce
Proponujemy dwa interesujące programy. Przydatne narzędzie do przypominania haseł do sieci bezprzewodowych oraz program diagnostyczny ujawniający mnóstwo parametrów o podstawowych podzespołach komputera. Oba dostępne za darmo.

Coś dla ucha
Komputerowe opracowywanie dźwięku
Szukasz programu, który by udostępniał łatwe w użyciu funkcje do opracowania dźwięku i jednocześnie pozwalał na przeniesienie przygotowanego materiału w postaci dzwonków na komórkę czy przenośny odtwarzacz MP3? Właśnie znalazłeś.

Domowe studio
Test programów do montażu wideo
Montaż wideo, któremu jeszcze kilka lat temu mogły podołać tylko superwydajne maszyny w studiach telewizyjnych, możesz obecnie wykonać w domu. Sprzęt już masz to twój komputer. Pozostaje kwestia oprogramowania. Przetestowaliśmy programy do obróbki wideo, żeby ułatwić ci wybór właściwego narzędzia.

Samodzielny system
Programy automatyzujące zadania w Windows
A gdyby tak komputer po włączeniu automatycznie odebrał pocztę, uruchomił wykorzystywane przez ciebie programy, a po ciężkim dniu pracy skasował zbędne już pliki tymczasowe? Skorzystaj z narzędzi do automatyzacji zadań w Windows, a zdziwisz się, jak dalece pecet może cię wyręczyć.

Kopie bezpieczeństwa
Jak wykonywać darmowy backup
O tym, że warto wykonywać backup, przynajmniej tych najważniejszych danych, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Proces backupu nie jest skomplikowany. Musisz jedynie określić, jakie dane mają dla ciebie szczególną wartość i wybrać docelowy nośnik dla kopii zapasowych. Natomiast w kwestii wyboru wygodnego i prostego w użyciu narzędzia zaufaj nam.

Wygodna obsługa i rewelacyjne funkcje
Przeglądarka internetowa Opera 9.5
Przetestowaliśmy najnowszą wersję Opery. Jest to finalna wersja oznaczona numerem 9.5. Pobierając i instalując aplikację, użytkownik dostaje prawie wszystkie funkcje, jakie przeglądarka mieć powinna. Nie ma potrzeby instalowania wielu dodatków.

Od nagrania do oglądania
Przegrywanie filmu z kamery na dysk
Kamery cyfrowe mogą zapisywać nagrania na kasetach miniDV, płytach DVD, kartach pamięci lub dyskach twardych. Używają do tego różnorodnych kodeków, ale stacjonarny odtwarzacz DVD, a nawet słabszy komputer nie ma szans odczytać niektórych formatów. Pokazujemy, jakie są na to sposoby.

Arkusz spod igły
Tips & Tricks dla użytkowników Microsoft Excel
Chcesz w pełni kontrolować wielkość obszaru roboczego w edytowanym skoroszycie Excela, dowolnie ustawiać szerokość kolumn, określać liczbę arkuszy i zmieniać inne domyślne ustawienia zależnie od swoich potrzeb? Prezentowana w tym numerze porcja porad dotyczących programu Microsoft Excel w każdej wersji, nie tylko 2007 ułatwi wykonanie tych wszystkich zadań.

Bez zbędnych kosztów
Przydatne darmowe programy
Proponujemy dwa darmowe programy z różnych dziedzin. Pierwszy to najnowszy mechanizm wyszukiwawczy Windows Search, dzięki któremu nawet na XP znajdziesz dowolny plik znacznie szybciej niż w Vista. Drugi to coś dla tych, którzy lubią nagrywać muzykę nie tylko z internetowego radia, ale z dowolnego źródła.

Film w plenerze
Konwersja wideo na urządzenia przenośne
Są wakacje. Masz sporo wolnego czasu. Mógłbyś oglądać ulubione filmy. Jest to jednak utrudnione, bo wiele czasu spędzasz poza domem, a nie zabierzesz ze sobą w plener stacjonarnego odtwarzacza i telewizora. Ale są przecież urządzenia przenośne. Wystarczy odpowiednio skonwertować materiał filmowy.

Panowanie nad Windows
Narzędzia do zmiany ustawień Windows
Chcesz zmienić działanie i wygląd swojego systemu, ale obawiasz się ingerencji w jego newralgiczne składniki, np. rejestr? Chcesz mieć dostęp do funkcji, których nie ma w standardowej konfiguracji? Skorzystaj z wygodnych i łatwych w obsłudze narzędzi, dzięki którym będziesz mógł niemal dowolnie manipulować Windows.

Liczy się wnętrze
Wymiana oprogramowania w odtwarzaczu DVD
Irytują cię błędy w twoim stacjonarnym odtwarzaczu? Spokojnie, nie musisz od razu kupować nowego sprzętu. Wystarczy, że w obecnym wymienisz firmware.

Przyjazny pakiet
Tips & Tricks do Microsoft Office
Przedstawione porady przygotowaliśmy głównie z myślą o użytkownikach starszych wersji Worda i Excela, ale opublikowane sztuczki można zastosować także w Wordzie i Excelu 2007.

Moc obliczalna
Mierzenie wydajności komputera
Czyj komputer jest szybszy twój czy kolegi? Czy twoja karta graficzna jest odpowiednia do uruchomienia w pececie najnowszych gier? O ile wolniejszy jest twój dysk twardy od najnowszych dysków testowanych w piśmie komputerowym? Odpowiedzi na te pytania uzyskasz dzięki programom pomiarowym.

Ratowanie starych zdjęć
Photoshop w praktyce od podstaw
Niejedną scenkę z dawnych czasów znajdziesz w domowych zbiorach rodzinnych fotografii. Jednak czas zrobił swoje obrazy i twarze z przeszłości są już nieco zatarte i wyblakłe. Zniszczonym, starym zdjęciom przywrócisz świetność dzięki możliwościom programu Photoshop.

Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto