Tag: oprogramowanie

Nieznane funkcje znanego Worda
Tips & Tricks do MS Word 2003
Word 2003 to niewątpliwie najpopularniejszy edytor. Ale czy również najlepiej znany? Wiele osób nie wykorzystuje pełni jego funkcji. Odkrywamy więc pewne tajemnice, które ułatwią pracę z programem.

Przeprowadzka na Ubuntu
Tips & Tricks do Linuksa
Sztuczki, które publikujemy w tym miesiącu, przydadzą się zwłaszcza początkującym użytkownikom systemu Ubuntu. Znacznie ułatwią przesiadkę z Windows na Linuksa.

Gratisy od Giganta
Za darmo od Microsoftu
Microsoft to nie tylko system Windows, za który płacisz, pakiet Office, także płatny, i oprogramowanie serwerowe płatne, i to słono. Programiści Microsoftu tworzą wiele linii kodu udostępnianego później w postaci przydatnych programów zupełnie za darmo. W tym i następnym numerze prezentujemy kilka najciekawszych spośród kilkudziesięciu darmowych aplikacji oferowanych przez Microsoft.

Obraz ratunkowy
Odzyskiwanie systemu z obrazów dysku
Komputer nie jest urządzeniem absolutnie niezawodnym. Czasami ulega awariom. Niektóre bywają tak poważne, że powodują konieczność ponownej instalacji systemu i wszystkich aplikacji. Lepiej się przed taką sytuacją zabezpieczyć, tworząc obraz dysków, dzięki któremu szybko odzyskasz utracone dane.

A ja wolę XP
Jak zamienić Vistę na XP w notebooku
Jeśli teraz lub wkrótce nabędziesz komputer przenośny, powita cię zapewne Windows Vista. Jest to system nowoczesny, ale wiele starszych programów w nim nie zadziała. W dodatku, gdy zostanie wyposażony tylko w 512 MB RAM-u, praca w nowym systemie nie będzie łatwa ani przyjemna. Możesz wtedy zatęsknić za XP. Pomożemy ci do niego wrócić, omijając czyhające po drodze pułapki.

Przyjazny Excel
Sztuczki do MS Office 2007
Jak błyskawicznie utworzyć wykres? Czy można zaokrąglić wyniki obliczeń? Odpowiedzi na te pytania, a także inne przydatne porady znajdziesz w naszym zestawie sztuczek do arkusza MS Excel w wersji 2007.

Nic nie płacisz
Przydatne programy freeware
Freeware udostępnianie innym efektów własnej pracy za darmo. Idea może się wydawać bezsensowna, ale się sprawdza. Dla programisty jest to sposób wyrobienia sobie marki, a dla użytkowników okazja bezpłatnego skorzystania z dobrej aplikacji. Prezentujemy kilka programów freeware z różnych dziedzin.

Egzamin na niby
Tworzenie testów sprawdzających wiedzę
Przygotowujesz się do egzaminu i chciałbyś sprawdzić swoją wiedzę z jakiegoś przedmiotu czy zagadnienia? Najlepszym sprawdzianem byłby odpowiedni test kompetencyjny. Nie masz takiego testu? To nie problem. Możesz go sam ułożyć w prosty sposób za pomocą odpowiedniego oprogramowania.

200 stron na godzinę
Efektywna nauka szybkiego czytania
Przeciętna szybkość czytania ze zrozumieniem tekstu wynosi 200250 słów na minutę. Przy odpowiednim treningu umysłu, wspomaganym właściwym oprogramowaniem zainstalowanym na komputerze oraz pomocami internetowymi, możesz ją zwiększyć nawet kilkunastokrotnie!

Do you speak..?
Test programów do nauki języka angielskiego
Język angielski szturmuje niemal wszystkie dziedziny życia. Chcesz mieć dobrą pracę? Ucz się angielskiego. Chcesz wyjechać za granicę? Musisz znać angielski. Rynek oferuje rozmaite metody nauki. Przetestowaliśmy komputerowe kursy nauki języka Szekspira, aby ułatwić ci wybór odpowiedniej formy edukacji w tej dziedzinie.

Obejrzeć film
Test programów do odtwarzania plików wideo
Teoretycznie, by obejrzeć film na komputerze, wystarczy mieć plik z filmem i program do odtwarzania. Niestety, mnogość formatów wideo powoduje, że jedynie nieliczne playery potrafią sprostać zadaniu i odtworzyć (prawie) każdy plik wideo.

Start z płyty ratunkowej
Uruchamianie Linuksa bez instalowania
W celu zapoznania się z systemem Linux nie trzeba w ogóle przeprowadzać procesu instalacji. Dzięki dystrybucji Damn Small Linux możesz korzystać z tego systemu, gdzie chcesz, uruchamiając go z pendrivea lub z płyty CD.

Wyrzucone raz na zawsze
Skuteczne usuwanie danych
Usunięcie plików do kosza, a potem jego wyczyszczenie nie daje gwarancji pozbycia się wszystkich danych. Jest jednak sposób wyrzucenia ich z komputera na zawsze. Wystarczy użyć odpowiedniego programu.

Zgoda buduje
Otwieranie dokumentów Office 2007 w jego starszych wersjach
Coraz więcej dokumentów popularnego pakietu Office pochodzi z najnowszej wersji 2007. Jednak nowy format dokumentów nie jest odczytywany przez starsze wersje pakietu. Pokazujemy, jak sobie z tym poradzić.

Przypisy i bibliografia
Automatyczne edytorskie funkcje Worda 2007
Pisząc pracę naukową, dłuższe wypracowanie, rozprawkę czy inną publikację, w której odwołujesz się do różnych opracowań, musisz podać źródła, z jakich korzystałeś. Ręczne wstukiwanie treści przypisów czy pozycji bibliograficznych jest dość mozolne. Word 2007 skutecznie cię wyręczy.

Więcej przestrzeni
Test menedżerów wirtualnych pulpitów
Pulpit Windows ma ograniczoną powierzchnię, a przydałoby się więcej miejsca na okna folderów i aplikacji. Jeśli odczuwasz potrzebę rozbudowania pola roboczego, skorzystaj z oprogramowania tworzącego w systemie wirtualne pulpity. Przetestowaliśmy aż 16 takich aplikacji, żebyś miał z czego wybierać. A kiedy już się na którąś zdecydujesz, zyskasz nie tylko więcej przestrzeni, ale i nowe możliwości.

Szmaragdowe okna
Funkcjonalny i efektowny pulpit w Linuksie
Emerald po angielsku znaczy szmaragd, a ten błyszczy i połyskuje. Właśnie takie mogą się stać okna w systemie Linux, jeśli użyjesz dekoratora Emerald. Ale dopiero gdy połączysz go z programem Beryl, twój pulpit nabierze blasku, a praca z Linuksem stanie się prawdziwą przyjemnością.

Profesjonalnie i naukowo
Automatyczne edytorskie funkcje Worda 2007
Najnowszy Word 2007 to wszechstronne narzędzie do tworzenia dowolnych publikacji, zarówno elektronicznych, jak i drukowanych. Poznaj i wykorzystaj możliwości tego edytora tekstu, które automatyzują uciążliwe etapy tworzenia długich dokumentów, np. prac dyplomowych.

Tajne przez poufne
Skuteczne szyfrowanie danych
Dane na twoim dysku twardym mogą być wykorzystane przeciwko tobie. Łatwo się przed tym uchronisz, stosując szyfrowanie. Zapewniamy, że możesz skorzystać z bardzo silnych algorytmów szyfrujących bez potrzeby kupowania specjalizowanych komercyjnych programów.

Najnowsze aktualnościKolekcjonerskie NFT dla kinomanów
29 listopada 2021
Dystrybutor filmów AMC Networks oraz firma Sony Pictures zaoferują niewymienialne tokeny uczestnikom programu lojalnościowego.

Artykuły z wydań

 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto