Tag: prawo

Minister zapowiada e-sądy
1 lutego 2008
Na dzisiejszej konferencji prasowej Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło projekt internetowych sądów. Tzw. e-sądy na początku pomogą ściągać należności od dłużników i egzekwować zaległe opłaty.

Ściganie piratów coraz trudniejsze
30 stycznia 2008
Unijny Trybunał Sprawiedliwości jest zdania, że dostawcy internetu nie muszą ujawniać danych swoich klientów podejrzewanych o piractwo.

Do 5 lat za nielegalne oprogramowanie
30 stycznia 2008
Wczoraj w Warszawie policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zweryfikowali oryginalność oprogramowania w jednej ze stołecznych firm. Za kilka pirackich systemów i pakietów biurowych grozi właścicielowi 5 lat pozbawienia wolności.

Turcja blokuje dostęp do YouTube
22 stycznia 2008
Tureccy internauci ponownie nie mogą korzystać z YouTube. Podobnie jak w marcu ubiegłego roku, tak i teraz dostęp do portalu został zablokowany decyzją sądu.

Inspektorzy skontrolują Naszą-klasę
16 stycznia 2008
Społecznościowy serwis Nasza-klasa, który na potrzeby swojego działania gromadzi w bazach danych informacje o milionach Polaków, znajdzie się pod lupą Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych – donosi Gazeta Wyborcza.

Pomóż zlikwidować prawne buble
8 stycznia 2008
W serwisie bubleprawne.org można zgłaszać wadliwe i nieżyciowe przepisy polskiego prawa. Propozycjom internautów przyjrzy się Ministerstwo Gospodarki i organizacje pracodawców. Najbardziej szkodliwymi przepisami ma się zająć sejmowa komisja "Przyjazne Państwo".


Czy pracodawca może czytać e-maile podwładnych?
2 stycznia 2008
Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego pracodawca nie powinien mieć prawa do kontrolowania służbowej skrzynki e-mailowej pracownika oraz czytania znajdującej się w niej korespondencji.

Policja zatrzymała dwóch hakerów
28 grudnia 2007
Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali dwóch hakerów, którzy włamywali się na strony firm, administracji i znanych osób.


Autorzy polskiego phishingu ujęci
21 grudnia 2007
Policjanci z Wrocławia, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Głównej, ujęli trzech oszustów, którzy wyłudzali dane dotyczące kont bankowych, a następnie za pomocą wykradzionych haseł i kodów robili zakupy.

Opera skarży Microsoft
14 grudnia 2007
Do Komisji Europejskiej wpłynęła, przygotowana przez Opera Software, skarga przeciwko koncernowi Microsoft.

Sharp kontra Samsung
13 grudnia 2007
Koncern Sharp pozwał do sądu Samsung Electronics w związku z naruszeniem patentów wykorzystywanych w telewizorach LCD.

Złapali go, zanim zadążył oszukać
10 grudnia 2007
19-letniego mieszkańca Jarosławia stróże prawa zaskoczyli w momencie, gdy właśnie był zalogowany na portalu aukcyjnym. Młody człowiek na widok policjantów wymontował dysk twardy z komputera i usiłował go ukryć.

Windows Vista bardziej zawzięty na piratów
5 grudnia 2007
Nowa wersja oprogramowania antypirackiego Windows Genuine Advantage, która wejdzie w skład pierwszego Service Packa do Visty, ma uprzykrzyć życie użytkownikom pirackiej wersji systemu.

Aukcje – oszukał na 150 tys. złotych
5 grudnia 2007
25-letni mieszkaniec Gdańska, działając ze swoimi wspólnikami, oszukiwał na aukcjach internetowych od 2006 roku. Policjanci szacują, że udało mu się nabrać kilkaset osób.

Internetowe oszustwa na wysoką skalę
28 listopada 2007
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali oszusta, który dzięki fałszywym ofertom mógł zarabiać miesięcznie nawet 100 tys. złotych.

Microsoft odpowie za nalepkę "Vista Capable"?
27 listopada 2007
Wielu z nas, kupując nowy komputer przed premierą Windows Vista, znalazło na nim naklejkę "Windows Vista Capable". Miało to oznaczać, że pecet "nadaje się dla Windows Vista". W rzeczywistości słowo "nadaje się" wcale nie oznacza obsługuje.

Odłączą internet piratom
26 listopada 2007
W zeszłym tygodniu informowaliśmy o liberalnym podejściu kanadyjskich stróżów prawa do osób udostępniających w sieci pirackie pliki. Zupełnie odmienne stanowisko w tej kwestii zajęły władze Francji, tam domorosłych piratów będzie się karać, i to surowo – odcięciem dostępu do internetu.


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE AKTUALNOŚCI


Pierwsza mysz komputerowa
3 października 2007
Pieszczotliwie nazywana Myszką ma już ponad 25 lat. Zobacz jak wyglądał pionier urządzenia bez, którego dzisiaj praca z komputerem wydaje...

Znamy już ceny Windows 7
26 czerwca 2009
Microsoft potwierdził ceny nowego systemu operacyjnego. Podobnie jak przy sprzedaży poprzednich Windowsów, koncern zaoferuje użytkownikom...

Czy warto kupować telewizor 3D?
18 marca 2010
Przyznajmy się - przestaliśmy nadążać za technologią. Jeszcze nie pojawiły się na rynku telewizory umożliwiające oglądanie filmów...
Najnowsze artykuły

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA


Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.


Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Ekran blokady to element, który część użytkowników uwielbia, a część nienawidzi. Jeżeli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera i nie obawiasz się, że ktoś włamie się, by wykraść twoje dane, zapewne najchętniej wyłączysz Ekran blokady, bo tylko wydłuża czas logowania. Jeżeli jednak często blokujesz dostęp do stacji roboczej, Ekran da ci dostęp do wielu użytecznych informacji. Robert Szyszka

Smartfon wolności: fundacja /e/
Smartfon wolności: fundacja /e/
Porady z pcformatowej szuflady: Jak uniezależnić się od Googlea i zainstalować /e/ alternatywny system operacyjny dla smartfonów. Piotr Rabiej i Michał Michalski
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto