Problemy z systemem

Nie rozpoznano urządzenia USB
Nieraz po podłączeniu pendrive lub innego urządzenia pod złącze USB pojawia się komunikat "Nie rozpoznano urządzenia USB". Nie koniecznie oznacza to jego uszkodzenie. Czasami wystarczy zastosować się do porad opisanych poniżej.
czytaj więcej

Notepad++ / prosty edytor tekstu
Notepad++ to zaawansowany edytor tekstu. Umożliwia on pracę dla programistów oraz zwykłych kowalskich. Składnie wszystkich języków, kodowanie plików oraz dodatkowe pluginy – to wszystko oferuje nam Notepad++.
czytaj więcej

Pisanie tekstu w Open Office Writer
Istnieją dwa rodzaje pakietów biurowych płatny MS Office i darmowy Openoffice. Omawiany program od płatnego nie różni się zauważalnie funkcjonalnością W niniejszym poradniku przedstawiamy proces obsługi tego programu w stopniu podstawionym.
czytaj więcej


Porządkownie dysku programem WinDirStat
Codziennie na dysku tworzą się dziesiątki plików-tymczasowe,instalacyjne, logi, kopie zapasowe. Często się więc zastanawiamy, gdzie znika miejsce na dysku.Korzystając z programu WinDirStat - sprawdzimy, jakie pliki zajmują miejsce na naszym "twardzielu". Wynik jest prezentowany w czytelny, graficzny sposób.
czytaj więcej

Poznajemy narzędzie Msconfig
Jak przyśpieszyć uruchamianie systemu bądź pozbyć się "atakującego" nas po jego uruchomieniu programu? Wystarczy użyć prostego narzędzia wbudowanego w system o nazwie msconfig.
czytaj więcej

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto