FAQ

Przestawione litery y i z - jak to naprawić?
Czasami dzieje się tak, że naciskając klawisz y pojawia nam się litera z i odwrotnie. Jest to spowodowane przestawieniem układu klawiatury. Bardzo często używamy wtedy kombinacji klawiszy Ctrl + Shift co pomaga nam jedynie tymczasowo. Aby wyłączyć przełączanie układu klawiatury oraz przełączanie języka - jak to zrobić? Rozwiązanie jest bardzo proste.
czytaj więcej


Backup systemu i wybranych partycji
Czy zdarzyło Ci się tak, że system nie chciał się uruchomić? System spowolnił i chcesz go przywrócić do stanu jak po jego instalacji? Nie musisz na nowo formatować dysku. Wystarczy, że po ich instalacji zrobisz Backup swojego dysku
czytaj więcej

Brak dźwięku z przedniego panelu komputera
Jeżeli po zainstalowaniu sterowników do karty dźwiękowej Realtek dźwięk działa tylko, gdy podłączymy głośniki/słuchawki do tylnego panelu komputera zaś nie działa w przednim należy włączyć jego wykrywanie w sterowniku Realtek.
czytaj więcej

Formatowanie pendrive pod NTFS
Po zakupie pendrive domyślnie jest on sformatowany w systemie plików FAT 32. Ogranicza on zapis plików do 4GB. Aby sformatować pendrive pod NTFS należy włączyć Większą wydajność pendrive. Poniżej opiszę jak to zrobić.
czytaj więcej
Instalacja wirtualnej drukarki PDF-PDFCreator
Często się zdarza, że musimy wysyłać CV lub inny dokument (np. rysunek), pocztą elektroniczną. Najlepszym formatem jest PDF. Taki plik możemy utworzyć za pomocą wirtualnej drukarki PDF. Poniżej przedstawiamy proces instalacji programu PDFCreator.
czytaj więcej

ISO – jak otworzyć?
ISO jest formatem zapisywania obrazów dysków. Najczęściej występującym jego typem jest obraz płyty CD lub DVD. Jak otworzyć taki plik?
czytaj więcej

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto