Instalacja aplikacji na iOS

Dzięki temu samouczkowi dowiesz się jak zainstalować aplikację na systemie iOS z wykorzystaniem telefonu oraz w jaki sposób odzyskać pieniądze za przypadkowy zakup aplikacji.

Instalacja aplikacji w systemie iOS

Dzięki temu samouczkowi dowiesz się jak zainstalować aplikację na systemie iOS z wykorzystaniem telefonu oraz w jaki sposób odzyskać pieniądze za przypadkowy zakup aplikacji.

1. Instalacja aplikacji przy użyciu telefonu

System iOS, wykorzystywany w smartfonach iPhone, charakteryzuję się m.in. zamkniętą architekturą, przez co instalacja aplikacji na nim może się odbywać wyłącznie poprzez kanał dystrybucji stworzony przez firmę Apple - App Store. Ma on formę wirtualnego sklepu, w którym różni deweloperzy umieszczają swoje oprogramowanie. Aby zainstalować aplikację z poziomu telefonu należy odszukać niebieską ikonę App Store oraz wyszukać odpowiednią pozycję w sklepie. Następnym krokiem jest kliknięcie przycisku zawierającego informację o cenie programu (lub w przypadku wersji darmowych - Free) i potwierdzić operację poprzez kliknięcie zielonego przycisku Install (Instaluj). Cała operacja kończy się podaniem identyfikatora użytkownika i hasła. W przypadku aplikacji płatnych podanie hasła skutkuje automatycznym pobraniem opłaty z karty płatniczej przypisanej do konta użytkownika.

2. Przypadkowy zakup aplikacji

W przypadku nieumyślnego zakupu aplikacji lub jej niskiej jakości / niespełniania oczekiwań użytkownika, istnieje możliwość ubiegania się o zwrot poniesionych kosztów. W tym celu należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie firmy Apple i czekać na informację zwrotną od konsultanta pomocy technicznej firmy Apple.

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto