Instalacja aplikacji w systemie Windows

Z tego samouczka dowiesz się w jaki sposób przeprowadzić proces instalacji programów w systemie Windows 7.

Pierwszym oczywistym krokiem jest wybranie interesującej nas aplikacji, oraz pobranie jej na dysk twardy. Miliony aplikacji znajdziesz w niemal nieskończonych zakamarkach internetu. Całkiem prawdopodobne jest też to, iż posiadasz wersję instalacyjną ciekawego programu na jednym z nośników danych takich jak płyta CD, DVD, czy pamięć USB.

Wtedy należy skopiować plik na dysk twardy i w tym momencie możemy już rozpocząć instalację. Wiele pobieranych z sieci programów jest spakowanych. Pierwszym krokiem będzie więc użycie programu rozpakowywującego (polecamy najnowszą wersję WinZip lub WinRar).

Kliknij prawym przyciskiem myszy na spakowany pakiet plików oraz z pojawiającej się listy wybierz polecenie Wypakuj tutaj lub Wypakuj do... (w tym miejscu ustaw miejsce docelowe na dysku, do którego chciałbyś wypakować pliki).
W zależności od wielkości programu zajmie to od kilku sekund do kilku minut, a nawet dłużej jeżeli rozmiar pliku jest liczony w dziesiątkach gigabajtów.

Kiedy masz już dostęp do poszczególnych plików (znajdziesz je w folderze, w którym wypakowałeś program) powinieneś poszukać ikonki Setup oraz kliknąć ją. Od tego momentu instalator powinien poprowadzić Cię „ za rękę" do końca instalacji.

Mogą czekać Cię takie kroki jak:

- potwierdzenie akceptacji regulaminu, licencji programu,
- podanie swoich danych osobowych,
- wybór katalogu docelowego, w którym chciałbyś zainstalować aplikację. Bez twojej ingerencji program zostanie, zainstalowany na dysku systemowym w podkatalogu Program Files,
- w niektórych bardziej rozbudowanych programach, takich jak np. Adobe Photoshop należy wprowadzić kod weryfikacyjny (licencyjny),
- potwierdzenie, bądź nie umieszczenia ikonki skrótowej do programu na pulpicie,

Na końcu procesu instalacji pojawi się ikonka potwierdzająca pomyślne zakończenie instalacji. Kiedy ją klikniesz program jest już gotowy do odpalenia.

Wszelkie problemy związane z instalacją aplikacji można zgłaszać na Forum PC Formatu.

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto