Jak odzyskać skasowane smsy?

W tym poradniku opiszemy, co należy zrobić, by odzyskać skasowane smsy. Sposoby na poradzenie sobie z tym problemem opisujemy poniżej.

SMS

W większości nowych telefonów oraz smartfonów wiadomości tekstowe usuwaną są tylko połowicznie, ponieważ (choć ich nie widzimy i wydaje nam się, że ich nie ma) pozostają one w pamięci telefonu lub też na karcie pamięci.

Do zachowanych w ten sposób wiadomości możemy dostać się za pomocą jednego z wielu programów, których nie brakuje na rynku. Są to m.in. takie programy jak Paraben Device Seizure, O&O UnErase, PC Inspector File Recovery oraz EaseUS MobiSaver for Android.

Po zainstalowaniu wybranego programu należy podłączyć nasze urządzenie do komputera za pomocą portu USB. Nim to jednak zrobimy, musimy pamiętać o tym, że w naszym telefonie należy uaktywnić opcję debugowania USB. Powinna ona znajdować się w „Ustawieniach" i „Opcjach programistycznych". Jeżeli jednak nie mamy do niej dostępu, musimy wykonać jeszcze kilka innych czynności, by go uzyskać. W tym celu ponownie udajemy się do „Ustawień", przechodzimy do zakładki „Informacje o telefonie", a następnie do pola „Numer kompilacji". Gdy klikniemy na nie siedmiokrotnie, w krótkich odstępach czasu, uzyskamy dostęp do „Opcji programistycznych" lub też „Opcji dla programistów" i będziemy mogli zaznaczyć w nich opcję „Debugowanie USB".

Gdy będzie ona już aktywna, będziemy mogli podłączyć telefon do komputera, a po zaakceptowaniu danego programu, przeszuka on urządzenie i znajdzie pozornie skasowane wiadomości, które będzie można następnie zapisać na dysku lokalnym.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto