Jak podłączyć kino domowe do telewizora?

Z tego poradnika dowiesz się, co należy zrobić, aby we właściwy sposób podłączyć swoje kino domowe do telewizora.

Jak podłączyć kino domowe?

Pierwszą rzeczą, od której należy zacząć, jest wybór miejsca, w którym umieścimy znajdujące się w komplecie głośniki. Zależy od tego późniejszy komfort korzystania z całego zestawu.

Kolumny frontowe przednie powinny wobec tego znajdować się po obu stronach telewizora, głośnik centralny na środku, np. pod lub nad telewizorem, natomiast głośniki tylne należy ustawić odpowiednio po lewej i prawej stronie, w nieco dalszej odległości, jednak na tyle blisko, by docierający z nich dźwięk był dobrze słyszalny.

Kolejną kwestią jest umiejscowienie znajdującego się w zestawie amplitunera. Powinien on znaleźć się na dolnej półce szafki RTV w takim położeniu, by nic nie zakłócało jego wentylacji. Szczelne zabudowanie bądź zastawienie urządzenia może stać się powodem jego przegrzania i uszkodzenia.

Następnym czekającym Nas krokiem jest podłączenie wszystkich kabli. Szczegółowo kwestię ich podłączenia powinna objaśniać załączona do zakupionego sprzętu instrukcja obsługi. Producenci, by ułatwić jego instalację zazwyczaj konkretne kable i miejsca na ich wpięcie na tylnym panelu urządzenia oznaczają tymi samymi kolorami.

Etap kolejny to podłączenie do amplitunera odtwarzacza DVD/Blu-Ray. Kwestię tą rozwiązuje odpowiedni kabel HDMI, przesyłający zarówno obraz jak i dźwięk, którego umiejscowienie także jest odpowiednio oznaczone na tylnej części urządzenia.

Na koniec należy jeszcze pamiętać o podłączeniu amplitunera z wyjścia HDMI Out do naszego telewizora. To wszystko. Teraz pozostaje już jedynie wybrać ulubiony film i rozpocząć seans.

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto