Jak usunąć Delta Homes?

Dzięki temu poradnikowi dowiecie się, co należy zrobić, by usunąć szkodliwe oprogramowanie Delta-Homes.com. Kroki, które należy podjąć opisujemy poniżej.

Delta-Homes.com to robak przeglądarkowy, zdolny do przeniknięcia do systemu operacyjnego Windows. Nie uznaje się go za wirusa, lecz za podejrzaną wyszukiwarkę, często wykorzystywaną do wyświetlania treści sponsorowanych, przekierowywania na groźne dla systemu strony oraz do rozpowszechniania oprogramowania malware.

Gdy Delta-Homes.com zainfekuje komputer zajmuje miejsce dotychczasowej strony startowej oraz domyślnej wyszukiwarki. Wyszukiwarka ta jest kompatybilna z najpopularniejszymi przeglądarkami, tj. Google Chrome i Mozilla Firefox. Delta-Homes.com usunąć można na dwa sposoby: korzystając z narzędzia automatycznego lub narzędzi manualnych.


Pierwszy z nich sprowadza się do zainstalowania na swoim komputerze jednego z programów, który automatycznie usunie szkodliwego robaka z systemu. Programami tego typu są m.in. SpyHunter, STOPzilla, Malwarebytes Anti Malware, Defender Pro Ultimate oraz XoftSpy AntiVirus Pro.

Usuwanie ręczne


Drugi sposób, gdy chcemy sami pozbyć się złośliwego oprogramowania, polega na jego ręcznym usunięciu. W tym celu (jeżeli korzystamy z systemu Windows 7, Vista lub XP) należy przejść do „Panelu Sterowania", a następnie do „Programów i funkcji", znaleźć na liście Delta-Homes.com i wybrać opcję jego usunięcia, a po usunięciu robaka zatwierdzić wprowadzone zmiany.


Następnie należy usunąć Delta-Homes.com ze skrótu Windows. W tym celu trzeba znaleźć skrót przeglądarki, z której korzystamy, kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy, wybrać z menu opcję „Właściwości", „Skrót", a potem z pola „Element docelowy" usunąć szkodliwy adres URL powiązany ze szkodliwym robakiem. Podobnie należy postąpić w przypadku, gdy na naszym komputerze zainstalowane są jeszcze inne przeglądarki oprócz tej domyślnej.


Kolejnym krokiem ręcznego usuwania złośliwego oprogramowania Delta-Homes.com jest usunięcie tego dodatku oraz pozostałych szkodliwych wtyczek z samej przeglądarki. W tym celu należy udać się do jej ustawień, odinstalować wszystkie podejrzane wtyczki, zmienić stronę startową oraz zresetować przeglądarkę.


Następnie, by upewnić się, że szkodliwe oprogramowanie zostało faktycznie usunięte, sugerujemy pełne przeskanowanie systemu sprawdzonym programem antywirusowym. Antywirus dokończy sprzątanie, usuwając z rejestru wpisy Delta-Homec.com. Pełne skanowanie systemu zalecane jest generalnie co jakiś czas. Dzięki niemu będziemy mieli stan swojego komputera pod kontrolą i być może w przyszłości ustrzeże nas to przed infekcją lub pozwoli szybko zapobiec jej rozprzestrzenianiu się w systemie.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto