Jak wejść w ustawienia routera?

W niniejszym poradniku powiemy wam, co należy zrobić, aby dostać się do ustawień swojego routera Wi-Fi. Kroki, które należy podjąć opisujemy poniżej.

Jak wejść w ustawienia routera?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest udanie się do menu „Start", wpisanie w pole wyszukiwania komendy „cmd" oraz uruchomienie systemowego wiersza poleceń. Następnie w nowo otwarte okno należy wpisać polecenie „ipconfig" i wcisnąć klawisz „Enter". Na liście, która się wyświetli, odszukać trzeba później pole „Default Gateway" przy sieci WiFi (Wireless LAN) - obok tego pola znajduje się adres IP Twojego routera.

Kiedy będziemy już znali adres IP urządzenia, musimy uruchomić przeglądarkę internetową i w pole adresu URL wpisać adres IP routera. Po wykonaniu tej czynności naszym oczom powinien ukazać się ekran logowania do panelu administracyjnego, w którym możliwa jest zmiana jego ustawień, po uprzednim zalogowaniu się do niego.
W przypadku, gdy nie znamy loginu i hasła, konieczne będzie przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia i skorzystanie z domyślnego loginu oraz hasła (najczęściej „admin/admin"), które znajdować się powinny w instrukcji obsługi routera.


Przywrócenie ustawień fabrycznych routera sprowadza się najczęściej do wciśnięcia specjalnego przycisku na jego tylnym panelu lub też umieszczeniu małego drucika bądź szpilki w małym otworze i przytrzymaniu go przez około 10-20 sekund. Po zresetowaniu routera, w celu dostania się do jego ustawień, należy powtórzyć poprzednie kroki, opisane w akapicie drugim oraz trzecim.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto