Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi?

Z tego poradnika dowiesz co należy zrobić, by wzmocnić sygnał Wifi. Jego osłabienie może wynikać z co najmniej kilku powodów.

Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi?

Za kiepską jakość sygnału Wifi odpowiadać mogą np. grube ściany, duża powierzchnia mieszkania lub też zakłócenia wywoływane przez inne sieci w pobliżu. Wpływa to na stabilność połączenia oraz jego przepustowość. Można jednak temu zaradzić. Sposobów jest kilka.

Czasami, by poprawić moc sygnału wystarczy po prostu przestawić router w inne, bardziej odpowiednie miejsce. Jeżeli jednak zmiana położenia nie pomoże lub jest niemożliwa, warto zastanowić się nad wymianą anten bądź też zakupem urządzenia wyposażonego w ich większą liczbę. Kupując nowe anteny należy pamiętać o rozmiarze gniazda w routerze, by uniknąć sytuacji, w której są one niekompatybilne.

W przypadku, gdy kroki te okażą się niewystarczające, kolejnym ze sposobów na wyeliminowanie lub chociaż częściowe zniwelowanie kłopotu z siecią Wifi jest zakup specjalnego wzmacniacza sygnału, który jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie wzmocnić jego jakość. Ceny tego typu urządzeń, które są w stanie poprawić jakość sygnału nawet o 50%, wahają się od 100 do 300 złotych.

Istnieje jeszcze inne rozwiązanie, które może okazać się skuteczne i pomocne, gdy zakup wzmacniacza nie wydaje się Nam dobrym pomysłem. Rozwiązaniem tym jest tzw. WLAN-origami. Do jego przygotowania potrzebne są arkusz papieru, nóż do wykładzin, folia aluminiowa oraz klej. Szczegółowa instrukcja krok po kroku opisująca jak zrobić WLAN-origami oraz szablon do wydrukowania dostępne są w sieci.

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto