Pendrive zabezpieczony przed atakiem wirusów

Pendrive'y z racji tego że podłączamy je do różnych komputerów są łakomym kąskiem dla wszelkich, mających za zadanie popsucie nam nerwów wirusów.

 

Najpowszechniejszym sposobem zarażenia jest umieszczenie przez złośliwy program skryptu samo uruchomiającego w postaci pliku autorun.inf. Jest to taki plik który, uruchamia funkcję auto odtwarzania, która z kolei jest domyślnie aktywna w systemie Windows. Możemy ją wyłączyć na naszym komputerze, ale nie mamy pewności że postąpią tak też użytkownicy innych komputerów do których podpinamy nasz nośnik. Sam tego nie dawno doświadczyłem, gdy mój pendrive został zarażony "infekcją skrótową"

Na szczęście jest na to rada- wystarczy prosty program- Panda Usb Vaccine. Zasada jego działania jest prosta- tworzy on na nośniku, własny, nieusuwalny, "pusty" plik autorun.inf. Jako że nie mogą koegzystować razem obok siebie 2 takie pliki, wirus nie ma możliwości wgranie swojego.

1) ściągamy i instalujemy program PANDA USB VACCINE

2) Podłączamy pendrive'a

3) Teraz wystarczy w polu USB Drive Vaccination wybrać literę napędu odpowiadającą podłączonej pamięci oraz kliknąć Vaccinate USB


Opcja Vaccinate Computer, jest dodatkową opcją służącą do wyłączenia w systemie opcji auto uruchamiania (także z nośników optycznych). Dla systemu Windows 7 opcja autorun dla pamięci USB jest całkowicie zablokowana, możliwe jest to także w starszych systemach, poprzez instalację odpowiedniej łatki Program umożliwia także automatyczne "szczepienie" każdej podpiętej pamięci.

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto