PhotoRec - odzyskiwanie danych m.in z pendrive

Poradnik korzystania z przydatnego programu jakim jest PhotoRec

Ściągamy program ze strony producenta, a następnie go wypakowujemy i uruchamiamy.

1. Po włączeniu programu i podłączeniu pamięci (jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej) wskazujemy ją i potwierdzamy poleceniem Proceed.

PhotoRec - odzyskiwanie danych m.in z pendrive 1.png

2. W następnym oknie wybieramy typ partycji. W przypadku dysku bez partycji wybieramy Unknown. W naszym przypadku jest to FAT32. Zaznaczamy ją i udajemy się do następnego etapu zaznaczając polecenie Search.

PhotoRec - odzyskiwanie danych m.in z pendrive 2.png

3. W tym momencie określamy system plików jaki znajdował się na dysku/pamięci. W większości przypadków jest to FAT lub NTFS, więc wybieramy opcję Other i udajemy się do kolejnego kroku.

PhotoRec - odzyskiwanie danych m.in z pendrive 3.png

4. Decydujemy czy program ma ograniczyć wyszukiwanie tylko do obszaru niezajmowanego obecnie przez pliki czy przeszukać cały dysk lub partycję. Przykładowo wybieramy tę drugą opcję.

PhotoRec - odzyskiwanie danych m.in z pendrive 4.png

5. Następnie wskazujemy lokalizację, gdzie zostaną zapisane odzyskane pliki. Domyślnie jest to katalog programu. Kiedy wskażemy odpowiedni katalog naciskamy klawisz C (po liście poruszamy się używając strzałek).

PhotoRec - odzyskiwanie danych m.in z pendrive 5.png

PhotoRec - odzyskiwanie danych m.in z pendrive 6.png

W tym momencie rozpocznie się odzyskiwanie plików. Może to potrwać od kilku sekund nawet do kilku godzin w zależności od ilości danych. Aby zatrzymać proces odzyskiwania musimy nacisnąć Enter potwierdzając zaznaczoną opcję Stop. Aby wyjść wybieramy Quit i wciskamy Enter. Po zakończonym skanowaniu wyświetli się podsumowanie.

PhotoRec - odzyskiwanie danych m.in z pendrive 7.png

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto