Usuwanie aplikacji na Mac OS X

Dzięki temu samouczkowi dowiesz się w jaki sposób usunąć aplikację w systemie OS X.

Charakter systemu OS X sprawia, że wszystkie aplikacje na nim uruchamiane dystrybuowane są w postaci jednego pliku, który w rzeczywistości jest zbliżony do tradycyjnego archiwum. OS X jako system Unixowy nie posiada również rejestru systemowego, przez co wszystkie instalowane aplikacje mają ograniczone pole manewru pod kątem miejsc modyfikacji. Dzięki temu samouczkowi dowiesz się w jaki sposób usunąć aplikację w systemie OS X.

1. Usuwanie aplikacji

Aby usunąć aplikację należy otworzyć okno przeglądarki plików Finder i w panelu bocznym odnaleźć pozycję Programy. W katalogu tym odszukujemy program, który chcemy usunąć, zaznaczamy go i przenosimy do kosza (można to wykonać przesuwając plik myszą na ikonę kosza znajdującą się w Docku lub poprzez kombinację klawiszy Cmd + Backspace). Dla pewności można również skontrolować katalog Dokumenty, znajdujący się w folderze aktualnie zalogowanego użytkownika, pod kątem ewentualnych ustawień i danych zapisanych przez usuniętą aplikację.

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto