Wentylator w komputerze działa za głośno

Najprostszą metodą "naprawy" wentylatora jest po prostu wytrzepanie go z kurzu, jednak nie zawsze to pomaga. Z czasem może terkotać, zacinać się, albo zwalniać - jest to spowodowane brudem gromadzącym się w środku, zacieraniem się łożysk albo po prostu spłynięciem lub zużyciem drobnej ilości oleju znajdującego się w środku. Przede wszystkim należy dobrać się do środka, a najlepiej zdjąć z wirnika łopatki.

Najłatwiej mają użytkownicy niektórych wentylatorów Enermaxa w których to wystarczy mocniej pociągnąć za łopatki, które od razu oddzielają się wraz z ośką od reszty

Należy zerwać okrągłą (zazwyczaj) naklejkę znajdującą się pomiędzy łopatkami. Naszym oczom ukazuje się oś wentylatora do której przymocowane są za pomocą drobnej zawleczki łopatki, właśnie ją musimy zdjąć - warto posłużyć się pęsetą albo nożyczkami

Zdejmujemy oś wraz z łopatkami

Teraz należy wszystko oczyścić z brudu - najlepiej użyć sprężonego powietrza i jakiejś szczoteczki

W kolejnym kroku smarujemy ośkę odrobiną oleju - właściwie prawie każdy płynny się nada, może być np. olej silikonowy albo olej do przerzutek/ łańcuchów rowerowych (Uwaga: nie używamy WD40 - to nie jest środek o zbyt dobrych właściwościach smarujących)

Zostaje złożyć wszystko w odwrotnej kolejności Na koniec nie zapomnijmy o ponownym zaklejeniu otworu (nie musi być to oryginalna naklejka).

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto