Tag: siec

Mocny router w standardzie N
19 maja 2014
Nowa propozycja od firmy ASUS w segmencie urządzeń sieciowych – model RT-N18U zapewnia łączność bezprzewodową 2.4GHz, prędkość transferu rzędu 600Mbit/s i pokrycie sygnałem w wielu pomieszczeniach.

Nowości Fritz! już w sprzedaży
10 maja 2014
Wielofunkcyjne routery Box 7272 i 7490, inteligentne gniazdko Fritz!DECT 200 oraz multimedialne telefony bezprzewodowe Fritz!Fon M2 i MT-F pojawiły się już w największych sieciach sprzedaży sprzętu RTV.

NetGear EX6200 – uniwersalny wzmacniacz sieci WiFi
25 kwietnia 2014
W kwietniu 2014 na polskim rynku pojawiło się najnowsze urządzenie wzmacniające zasięg sieci w domach. EX6200 ma zapewnić lepszą jakość zasięgu i prędkość transferu danych w dużych budynkach, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności urządzeń mobilnych.

Włamania w internecie coraz częstsze
22 kwietnia 2014
Jak informuje w swym raporcie firma Symantec – liczba włamań w internecie zwiększyła się z 1 w 2012 r. do 8 w 2013 r. Ubiegłoroczne ataki należą też do najbardziej niebezpiecznych w historii.

TP-LINK M5250 – mini router w dobrej cenie
17 kwietnia 2014
TP-LINK M5250 to uproszczona wersja zaprezentowanego kilka miesięcy temu routera M5350. W porównaniu do poprzednika zamiast wyświetlacza OLED został on wyposażony w diody sygnalizujące status sieci bezprzewodowej, połączenie z Internetem oraz poziom naładowania baterii.

NetGear Trek - mobilne centrum sieciowe
27 marca 2014
Nowe urządzenie NetGear Trek (PR 2000) to połączenie routera WiFi oraz wzmacniacza sygnału usprawniającego działanie i zabezpieczającego dostęp do sieci dla urządzeń mobilnych.

Mobilny router ZTE Flare
15 marca 2014
ZTE wprowadzi wkrótce do swojej oferty mobilny router ZTE Flare 4G LTE (CAT6) umożliwiający pobieranie danych z prędkością do 300 Mb/s i wysyłanie ich z prękością do 50 Mb/s.
Bitcoin zakazany w Rosji
11 lutego 2014
Kryptowaluta Bitcoin została oficjalnie zakazana w Rosji – poinformowała Rosyjska Prokuratura Generalna. Rosja tym samym dołączyła do innych krajów, które zabroniły korzystania z coraz bardziej popularnego w sieci środka płatniczego.


NETGEAR R7000 - router zawitał do Polski
21 stycznia 2014
W ofercie NETGEAR pojawił się router AC1900, znany bliżej jako Nighthawk Smart WiFi Router (model R7000). Urządzenie zostało wprowadzone na rynek głównie z myślą o użytkownikach domowych, korzystających z wielu sprzętów wymagających podłączenia do sieci.

Jednopasmowy router o dużej mocy
22 grudnia 2013
W ofercie firmy ASUS pojawi się jednopasmowy router N300, który będzie wzmacniał zasięg sieci bezprzewodowej nawet o 300% w porównaniu ze standardowymi routerami tej klasy.

Securifi Almond - router z ekranem dotykowym
15 listopada 2013
Firma Human Media wprowadza na polski rynek routery marki Securifi. Pierwszym urządzeniem w ofercie będzie model Almond obsługujący sieć WLAN 300Mbps i LAN 100Mbit. Głównym wyróżnikiem urządzenia jest dotykowy, kolorowy ekran LCD 2.8" pozwalający na pełną konfigurację routera bez konieczności korzystania z komputera PC i przeglądarki WWW.


Zestaw transmiterów sieciowych TP-LINK TL-WPA4220KIT
25 października 2013
TP-LINK wprowadza do sprzedaży uniwersalny zestaw transmiterów z punktem dostępowym - TL-WPA4220KIT, który pozwala na proste i szybkie rozszerzenie zasiągu sieci bezprzewodowej i przewodowej.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE AKTUALNOŚCI


Pierwsza mysz komputerowa
3 października 2007
Pieszczotliwie nazywana Myszką ma już ponad 25 lat. Zobacz jak wyglądał pionier urządzenia bez, którego dzisiaj praca z komputerem wydaje...

Znamy już ceny Windows 7
26 czerwca 2009
Microsoft potwierdził ceny nowego systemu operacyjnego. Podobnie jak przy sprzedaży poprzednich Windowsów, koncern zaoferuje użytkownikom...

Czy warto kupować telewizor 3D?
18 marca 2010
Przyznajmy się - przestaliśmy nadążać za technologią. Jeszcze nie pojawiły się na rynku telewizory umożliwiające oglądanie filmów...
Najnowsze artykuły

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA


Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.


Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Ekran blokady to element, który część użytkowników uwielbia, a część nienawidzi. Jeżeli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera i nie obawiasz się, że ktoś włamie się, by wykraść twoje dane, zapewne najchętniej wyłączysz Ekran blokady, bo tylko wydłuża czas logowania. Jeżeli jednak często blokujesz dostęp do stacji roboczej, Ekran da ci dostęp do wielu użytecznych informacji. Robert Szyszka

Smartfon wolności: fundacja /e/
Smartfon wolności: fundacja /e/
Porady z pcformatowej szuflady: Jak uniezależnić się od Googlea i zainstalować /e/ alternatywny system operacyjny dla smartfonów. Piotr Rabiej i Michał Michalski

Do widzenia, SETI@home!
Do widzenia, SETI@home!
Było tu wszystko, by przyciągnąć internetową brać. Entuzjaści mogli wziąć udział w nowatorskim projekcie, wraz z innymi pasjonatami użyczyć sprzętu i hobbystycznie, ale zarazem w pełni profesjonalnie szukać życia w kosmosie. SETI@Home stał się fenomenem, który niestety już się skończył. Uzupełnienie numeru PC Format 3/2020.

Akcja digitalizacja
Akcja digitalizacja
Swobodny dostęp do dokumentów czy też dziedzictwa kulturowego był przez wieki bardzo ograniczony. Konieczne było zorganizowanie wyprawy do miejsca ich bytowania lub korzystanie z pomocy osób trzecich. W tej chwili wystarczy skorzystać z internetu, aby przeglądać multum zdigitalizowanych treści. PAULA JEZIORSKA
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto